×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. jūnijs, 2012
Drukāt

No Vankūveras uz “Euro 2012”

Ilmārs StūriškaIlmārs Stūriška

Šobrīd poļus vienojis futbols. Viņu mājās, arī Ukrainā, sācies Eiropas čempionāta finālturnīrs. Uz milzīgo forumu ieradušies sporta draugi ne tikai no Vecās pasaules, bet arī tik tālām vietām kā Kanādas pilsētas Vankūveras.

Pols un Jola ir brālis ar māsu, kas dzimuši Polijā, bet pirms 25 gadiem ģimene pārcēlās uz Kanādu un dzīvo Vankūverā. Pola dzīvesbiedre Daniela Polijā viesojas pirmo reizi. Viņi atbraukuši atvaļinājumu pavadīt uz Eiropu, apciemot radus, draugus un pie reizes – arī izbaudīt futbolu. “Sākotnēji spēli domājām skatīties fanu zonā, taču uznāca lietusgāze un izdomājām atbraukt uz stadionu. Dažas minūtes pēc spēles sākuma nopirkām biļeti no spekulantiem par 350 eiro katru, lai gan nomināls bija 50 eiro. Tas bija tā vērts – kas par spēli! Vajadzēja izmantot vēl kādu no izdevībām un tad arī būtu uzvara. Bet tāds ir sports. Paši poļi par Eiropas čempionātu ir lepni. Jo kaut kas tāds viņu mājās notiek pirmo reizi un dzīves laikā klātienē to iespējams izbaudīt reizi mūžā,” stāsta Pols. Viņš piekrīt, ka Polija pēdējo desmit gadu laikā ir krietni gājusi uz priekšu un kļuvusi rietumnieciskāka, attīstīt infrastruktūru palīdzējušas arī tiesības rīkot Eiropas čempionātu futbolā.

Polijā šobrīd ir īsti svētki, galvaspilsēta Varšava iekrāsojusies balti – sarkanā krāsā, daudziem pie mašīnas ir Polijas karodziņš. Čempionāta atklāšanas spēlē Polija cīnījās neizšķirti 1:1 ar Grieķiju un otrdien tiksies ar Krieviju, kas turnīru sāka uz augstas nots – 4:1 pār Krieviju.

Bildē no kreisās: Daniela, Pols un Jola, fonā Varšavas Nacionālais stadions.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+