×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. oktobris, 2014
Drukāt

No vārdiem jāķeras pie darbiem. Saruna ar Zlatu Elksniņu -Zaščirinsku

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ko ārzemju investori šeit vēlas panākt – to Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes priekšsēdētājai, audita un biznesa konsultāciju uzņēmuma “PricewaterhouseCoopers” valdes priekšsēdētājai Zlatai Elksniņai-Zaščirinskai jautāja “LA” žurnālisti Ivars Bušmanis un Zigfrīds Dzedulis.

– Kāpēc dibināta Ārvalstu investoru padome? Un kāpēc ārvalstnieku intereses tiek nodalītas no vietējiem? Kāpēc nav vienkārši Investoru padome?

– Atcerēsimies, ka padomi nodibināja pirms 20 gadiem. Kad šo organizāciju veidoja, ārvalstu un vietējo investoru intereses atšķīrās. Ārvalstu uzņēmēji, kuri nolēma ieguldīt savus kapitālus un strādāt Latvijā, toreiz pulcējās kopā tāpēc, ka viņiem bija vēlēšanās sakārtot uzņēmējdarbības vidi tā, lai tā vairāk līdzinātos pasaulē sen ieviestiem standartiem. Uzsvēršu, ka ne toreiz, ne pašlaik šie centieni nav jāuztver kā kādu atsevišķu ārvalstu uzņēmēju savtīgas intereses. Padome iestājās par uzņēmējdarbības vidi, kurā vienādos apstākļos varētu sekmīgi strādāt gan vietējie, gan ārvalstu uzņēmēji. Tolaik, pirmajos gados pēc valstiskās neatkarības atgūšanas, tas bija ļoti svarīgi.

Tagad, protams, ap­stākļi, kā strādā ārvalstu un vietējie uzņēmēji, ir ļoti mainījušies. Padomei ikdienā ir daudz kopīgi apspriežamu tēmu ar Latvijas Darba devēju konfederāciju, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, citām vietējo uzņēmēju asociācijām. Arī pati padome mainījusies – pašlaik pārstāvam visus lielākos Latvijā strādājošos ārvalstu uzņēmējus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+