Mobilā versija
Brīdinājums -0.1°C
Evija, Raita, Jogita
Piektdiena, 2. decembris, 2016
20. oktobris, 2014
Drukāt

No vārdiem jāķeras pie darbiem. Saruna ar Zlatu Elksniņu -Zaščirinsku

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ko ārzemju investori šeit vēlas panākt – to Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes priekšsēdētājai, audita un biznesa konsultāciju uzņēmuma “PricewaterhouseCoopers” valdes priekšsēdētājai Zlatai Elksniņai-Zaščirinskai jautāja “LA” žurnālisti Ivars Bušmanis un Zigfrīds Dzedulis.

– Kāpēc dibināta Ārvalstu investoru padome? Un kāpēc ārvalstnieku intereses tiek nodalītas no vietējiem? Kāpēc nav vienkārši Investoru padome?

– Atcerēsimies, ka padomi nodibināja pirms 20 gadiem. Kad šo organizāciju veidoja, ārvalstu un vietējo investoru intereses atšķīrās. Ārvalstu uzņēmēji, kuri nolēma ieguldīt savus kapitālus un strādāt Latvijā, toreiz pulcējās kopā tāpēc, ka viņiem bija vēlēšanās sakārtot uzņēmējdarbības vidi tā, lai tā vairāk līdzinātos pasaulē sen ieviestiem standartiem. Uzsvēršu, ka ne toreiz, ne pašlaik šie centieni nav jāuztver kā kādu atsevišķu ārvalstu uzņēmēju savtīgas intereses. Padome iestājās par uzņēmējdarbības vidi, kurā vienādos apstākļos varētu sekmīgi strādāt gan vietējie, gan ārvalstu uzņēmēji. Tolaik, pirmajos gados pēc valstiskās neatkarības atgūšanas, tas bija ļoti svarīgi.

Tagad, protams, ap­stākļi, kā strādā ārvalstu un vietējie uzņēmēji, ir ļoti mainījušies. Padomei ikdienā ir daudz kopīgi apspriežamu tēmu ar Latvijas Darba devēju konfederāciju, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, citām vietējo uzņēmēju asociācijām. Arī pati padome mainījusies – pašlaik pārstāvam visus lielākos Latvijā strādājošos ārvalstu uzņēmējus.

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepesSIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (5)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+