Mobilā versija
+3.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
20. oktobris, 2014
Drukāt

No vārdiem jāķeras pie darbiem. Saruna ar Zlatu Elksniņu -Zaščirinsku

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ko ārzemju investori šeit vēlas panākt – to Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes priekšsēdētājai, audita un biznesa konsultāciju uzņēmuma “PricewaterhouseCoopers” valdes priekšsēdētājai Zlatai Elksniņai-Zaščirinskai jautāja “LA” žurnālisti Ivars Bušmanis un Zigfrīds Dzedulis.

– Kāpēc dibināta Ārvalstu investoru padome? Un kāpēc ārvalstnieku intereses tiek nodalītas no vietējiem? Kāpēc nav vienkārši Investoru padome?

– Atcerēsimies, ka padomi nodibināja pirms 20 gadiem. Kad šo organizāciju veidoja, ārvalstu un vietējo investoru intereses atšķīrās. Ārvalstu uzņēmēji, kuri nolēma ieguldīt savus kapitālus un strādāt Latvijā, toreiz pulcējās kopā tāpēc, ka viņiem bija vēlēšanās sakārtot uzņēmējdarbības vidi tā, lai tā vairāk līdzinātos pasaulē sen ieviestiem standartiem. Uzsvēršu, ka ne toreiz, ne pašlaik šie centieni nav jāuztver kā kādu atsevišķu ārvalstu uzņēmēju savtīgas intereses. Padome iestājās par uzņēmējdarbības vidi, kurā vienādos apstākļos varētu sekmīgi strādāt gan vietējie, gan ārvalstu uzņēmēji. Tolaik, pirmajos gados pēc valstiskās neatkarības atgūšanas, tas bija ļoti svarīgi.

Tagad, protams, ap­stākļi, kā strādā ārvalstu un vietējie uzņēmēji, ir ļoti mainījušies. Padomei ikdienā ir daudz kopīgi apspriežamu tēmu ar Latvijas Darba devēju konfederāciju, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, citām vietējo uzņēmēju asociācijām. Arī pati padome mainījusies – pašlaik pārstāvam visus lielākos Latvijā strādājošos ārvalstu uzņēmējus.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+