×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. aprīlis, 2015
Drukāt

No vārnas sabojātās jūras ērgļa olas tomēr šķiļas cālis (1)

Kadrs no videoKadrs no video

Viena no vārnas sabojātajām jūras ērgļu pāra olām tomēr nav sagandēta pavisam – šorīt no tās sācis šķilties cālēns, informē Latvijas Dabas fonda (LDF) pārstāve Ilze Salna.

Jau vēstīts, ka Durbes novadā esošais jūras ērgļu pāris marta pirmajā pusē izdēja divas olas. Neilgi pēc tam – brīdī, kad jūras ērgļu pāris uz astoņām minūtēm atstājis ligzdu – tajā paviesojās vārna, noēdot vienu no izdētajām olām, bet otru ar vairākiem knābja cirtieniem sabojājot.

Tomēr vārna vienai olai nav nodarījusi neatgriezeniskus bojājumus, jo  ar tiešsaistes kameru aprīkotajā Durbes apkārtnes jūras ērgļa ligzdā notiekošais vedina domāt, ka ola pārcietusi vārnas uzbrukumu un arī atstāšanu aukstumā.

“Šķiet, ka cālēns šajā olā ļoti grib izšķilties un tikt laukā,” sacīja Salna, norādot, ka ka ērgļu mazulim būtu jāizšķiļas dienas laikā. Mazajam putnēnam tā dzīvelīguma dēļ jau dots Terminatora vārds, kas tiks mainīts, ja izšķilsies sieviešu dzimtas pārstāve – tad putnēnu nosauks par Tečeri.

Kā ziņots, šogad ir sākta video tiešraide no pērn atklātās jūras ērgļu ligzdas Kurzemē, Durbes novadā. Šī ligzdošanas teritorija uzieta pagājušajā gadā. Pērn šim ērgļu pārim ligzdošanas sezona bijusi veiksmīga – tā bija viena no četrām zināmajām jūras ērgļu ligzdām Latvijā, kurās tika izaudzināti trīs mazuļi.

Ērgļu ligzdošanu tiešsaistē var vērot vietnē “dabasdati.lv”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nav teiks, ka Terminators un Tečere – līdz rītdienas rītam forumā reģistrējušies vērotāji var balsot par vārdu

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +24.4
Alūksne +20.9
Daugavpils +18.0
Saldus +20.9
Liepāja +12.9
Jelgava +21.5
Ventspils +22.8
Limbaži +22
Madona +20.9
Rēzekne +18.7
+16
+11
+9
Draugiem Facebook Twitter Google+