×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
22. augusts, 2012
Drukāt

No vaučeru sistēmas ieviešanas varētu ciest mazās skolas

Foto - LETAFoto - LETA

Pašlaik Latvijas ekonomiskā situācija nav gatava vaučeru jeb galvojuma sistēmai, un, to ieviešot, no tā cietīs mazās skolas un tās, kuras atrodas nabadzīgākās pašvaldībās, intervijā aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) prezidente Ineta Tamane.

“Ja tiks ieviesta vaučeru sistēma, tad uzreiz ir jautājums, kas notiks ar mazajām skolām. Nav jau nekāds noslēpums, ka pašlaik lielās skolas ar finansējumu palīdz mazajām skoliņām. Tādēļ es domāju, ka tagadējā ekonomiskā situācija vēl nav gatava vaučeru ieviešanai. Taču, ja naudas būs vairāk, tad skolas to tikai atbalstīs,” paskaidroja Tamane.

Viņa arī sacīja, ka pašlaik jautājums par vaučeriem ir nedaudz apstādināts, jo tam īsti nav gatavas pašvaldības. “Taču, ja kaut vai manā skolā pateiktu, ka 700 latu gadā uz bērnu ir pašvaldības daļa, mēs būtu ļoti priecīgi,” viņa atzina un piebilda, ka pašlaik summa, kas paredzēta vienam bērnam, ir daudz mazāka, jo pašvaldībām līdzekļu gluži vienkārši trūkst.

Jau vēstīts, ka izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis paredzējis ieviest vaučeru jeb galvojuma sistēmu, kas paredz, ka finansējums seko skolēnam līdz mācību iestādei, nevis līdz pašvaldībai, kā tas ir pašlaik. Pagaidām gan nav skaidrs, kas varētu ietilpt vaučeru sistēmas pakalpojumu grozā.

Ķīlis arī izteicies, ka vaučeru sistēma varētu būt viens no risinājumiem, lai bezmaksas izglītība tiktu nodrošināta pilnībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+