×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. jūlijs, 2015
Drukāt

No vēža miris “Nintendo” vadītājs Satoru Ivata

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Japānas videospēļu kompānija “Nintendo Co.” paziņojusi, ka tās vadītājs Satoru Ivata miris no vēža 55 gadu vecumā.

Uzņēmums norāda, ka Ivata mūžībā aizgājis sestdien, analītiķiem brīdinot, ka viņa pēkšņā nāve varētu iedragāt kompānijas stratēģijas maiņu iesaistīties viedtelefoniem paredzētu videospēļu tirgū.

Kā viens no vadošajiem cilvēkiem videospēļu nozarē Ivata pārraudzīja videospēļu konsoles “Nintendo Wii” veiksmi un kompānijas ienākumu pieaugumu, pirms viedtelefonu spēles sāka negatīvi ietekmēt uzņēmuma darbību, liekot pārskatīt turpmāku stratēģiju.

Ivata pērn paziņoja, ka viņš ir slims un 2014.gada jūnijā neapmeklēja “Nintendo” akcionāru sanāksmi, lai arī viņa slimības smagums tajā laikā nebija zināms.

Pēc dažiem mēnešiem viņš atgriezās darbā un turpināja būt kompānijas seja sabiedrībā, maijā paziņojot finanšu rezultātus.

Ivata savu karjeru sāka 20.gadsimta 80.gados kā programmētājas “Nintendo” struktūrvienībā, bet par kompānijas prezidentu viņš kļuva 2002.gadā.

Kā ziņots, “Nintendo” pagājušajā biznesa gadā, kas noslēdzās martā, strādāja ar 41,8 miljardu jenu (310,5 miljonu eiro) tīro peļņu, salīdzinot ar 23,2 miljardu jenu (172,3 miljonu eiro) zaudējumiem pirms gada.

Atgriešanos pie peļņas galvenokārt nodrošinājis Japānas jenas vērtības kritums un videospēļu konsoļu “Wii U” tirdzniecības apjoma pieaugums.

Uzņēmums tajā laikā norādīja, ka cer kompensēt pieprasījuma pavājināšanos pēc atsevišķām konsolēm, iesaistoties viedtelefoniem paredzētu videospēļu tirgū.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+