×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2014
Drukāt

No “Vienotības” rindām varētu tikt izslēgti vairāki jaunievēlētie Saeimas deputāti (22)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas deputāts Jānis Junkurs.

Partijas “Vienotība” Ētikas komisija varētu rekomendēt vairāku 12.Saeimā jaunievēlēto partijas biedru izslēgšanu no “Vienotības” rindām, trešdienas vakarā vēstīja telekanāls “LNT”.

“Vienotības” Ētikas komisija šo jautājumu trešdien skatīja jau ceturto reizi, bet lēmumu pagaidām vēl nav pieņēmusi. Jaunievēlētie deputāti partijas redzeslokā nonākuši pēc tam, kad bija īstenojuši ar partijas vadību nesaskaņotas personīgās reklāmas kampaņas, norādīja telekanāls.

12.Saeimā ievēlētā Jāņa Upenieka, Viļņa Ķirša un Jāņa Junkura, kā arī neievēlētā Madara Lasmaņa individuālo kampaņu lieta sākta pēc “Vienotības” biedru sūdzībām. Tā kā Junkurs uz Ētikas komisijas sēdi nebija ieradies, lēmuma pieņemšana atlikta uz nākamo nedēļu, skaidroja “LNT”.

No neoficiāliem avotiem telekanālam kļuvis zināms, ka “Vienotības” ētikas komisija apspriež iespēju prasīt, lai Junkurs, Ķirsis un Upenieks noliek savus deputātu mandātus, kā arī rekomendēt viņu izslēgšanu no partijas biedru rindām.

Komisijas lēmumam gan ir tikai rekomendējošs raksturs un galavārdu ir jāsaka partijas valdei.

Jau vēstīts, ka Saeimas priekšsēdētāja un “Vienotības” priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa balotējās Kurzemes vēlēšanu apgabalā ar pirmo numuru, taču svītrojumu un plusu dēļ viņa noslīdēja uz ceturto vietu un mandātu neiegūst. Par Āboltiņu Kurzemē populārāka bija Inese Lībiņa Egnere, Jānis Junkurs un Ints Dālderis.

“Saskaņa” 12.Saeimas vēlēšanās ieguvusi 24 deputātu vietas, “Vienotība” – 23, Zaļo un zemnieku savienība – 21, Nacionālā apvienība – 17, Latvijas reģionu partija – astoņas, bet “No sirds Latvijai” – septiņas.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. “Vienotības ētikas komisija apspriež iespēju prasīt, lai Junkurs un & atbrīvotu vietu”- kam ? Pietiks , ka minēsiet vienu reizi – cik var Vienotība blēdīties? Pārāk šmucīgi un tas sāk smirdēt latvijas politikā…Āboltiņa ar Zaķi šo partiju nogremdēs, ja šis personas steidzīgi neizmetīs aiz borta. Skumīgi bet laiva sāk grimt ar visu balastu…

 2. Gribu paskatīties uz tiem, kas balsoja par šitādiem junkuriem!

 3. intresanti, ka etikas komisija nevar izmest laukā zaķi par to ka nodokli nemaksāja, un par to ka lido uz gruziju ar citadeles bankas parzini, bet šito cilvēku viņi metīs laukā???
  kas ta par partiju – tā vienotiba- tapēc ari es vairs par viņiem nebalsošu.

 4. Ja VIENOTĪBA ir reklamējusies, kā skaidro Lembergs, tad viņai ir jāatņem visi mandāti:”Lembergs arī pauda viedokli, ka Latvijā nav notikušas demokrātiskas vēlēšanas, jo “valsts radio un televīziju priekšvēlēšanu laikā kontrolēja “Vienotība””, turpat 50% ziņu raidījumu esot dominējis “Vienotības” viedoklis, Nacionālajai apvienībai bijusi iespēja paust viedokli piecas reizes mazāk, bet Zaļo un zemnieku savienībai – četras reizes mazāk. Uz šo tendenci Lembergs vēlas vērst Eiropas Savienības uzmanību.”

 5. Gadiem ilgi mēs visi vēlamies jaunus cilvēkus valsts vadībā, bet vecie gatavi viņiem pārgriezt rīkles…Lai Āboltiņa atceras, kā jutās Zatlers, kad viņu Zatleru “uzmeta” Zatlers klusēja, bet Āboltiņa nepārtraukti zibinās ekrānos līdz nepanešanai. Ja izvēlējām, tad arī viņai ir jāaiziet, ne jaunajiem. Viņa nepatīk tautai par saviem darbiem, par augstprātību u.t.t. PROM!

 6. Pareizi, Vienotībai deputātu skaits ies mazumā, nebūs vairs 61 koalīcijā. Vēl kāds aizies, skat, jau Vienotība mazumā, ZZS pārņems varu. Vai Saskaņa. Kašķējieties tik uz priekšu! Galvenais – nekādu rūpju par valsts reālu attīstību, tas nav prieks partiju elitēm. Dodiet tik krēslus! Ka teica Brigmanis, kuras ministrijas izcīnīsim, uz to rēķina turpmāk dzīvosim. Dzīvosim, ieklausieties, ne jau politiku bīdīsim, bet veģetēsim!

 7. Skaidrs,ka tiks darīts viss,lai Āboltiņu iebīdītu!

 8. Upenieks un Ķirsis ir sakarīgi puiši, Junkuru nepazīstu. Lai visi trīs veido paši savu komandu, turas kopā un pasūta Vienotību gabaliņu tālāk! Gan jau ka piebiedrosies vēl kādi no Vienotības… Tā vai citādi, bet tauta ir par viņiem nobalsojusi, viņiem ir jāpaliek savās vietās un jāstrādā tautas, nevis Vienotības spices, labā. Tauta viņus atbalstīs. Lai veicas!

 9. Varbut aboltinai nolikt mandatu lielo svitrojumu del vavadzetu vienreiz saprastie kadel veletaji vinu izsvitroja bet si neka bezkauna.

 10. Smaga lieta tā demokrātija – rudajai i gribas i duras… Vecajos labajos laikos varētu pavest aiz sķūnīša in nožmiegt, tagad visādi reveransi ar ētikas komisijām jāštuko…

 11. Nu Junkuram nav jānoliek mandāts tikai tāpēc lai Ābiltiņai būtu vieta saimā, nepadodies, Junkur! Lai slēdz ārā no Vienotības neko jau nebūsi zaudējis, tikai paši sevi izprovicējuši, jo kā tad varēja likt tik nezinīgu,nevajadzīgu cilvēku sarakstā, kā vinē tā slikts. Tātad visa Vienotība slikta!!!

  • Mandāts vispirms ir jānoliek Zaķim, kas, piemēram, Ziemeļvalstīs, būtu pašsaprotami. Un arī Āboltiņai jānoliek, jo tas ir liels nesmukums partijai, kad pati lielmāte vēlēšanās tiek izbrāķēta. Tikai tā Vienotība var cerēt saglabāties uz kādu laiku.

 12. Var jau jautāt, – ko tāds vārgulis Junkurs var paveikt tautas labā? Taču viedais Šveiks teica: “Kad ķeizaram grūti laiki, KATRAM KROPLIM nānāk palīgā.”

 13. Ha, ha, ha! Rižā madāma par varītēm grib iespraukties atpakaļ Saeimā, vēlētāju ierādītā vieta vēstures mēslainē viņai nav pieņemama, nezkatoties uz to, ka uzreiz pēc vēlēšanām viņa apgalvoja, ka ir demokrātisks cilvēks un respektē vēlētāju izvēli.

 14. Rudās lapsas sveiciens Jānim Upeniekam,ne Vilnim Ķirsim,ne Jānim Junkuram . Pamatā jau Junkuram, lai noliek deputātu mandātu lapsai uz galda. Bet savulaik ņema partijā un virzīja par deputātu kandidātiem un visiem bija labi, līdz tie svītrojumi liedza augstprātībai tikt pie krēsla… Vienotību gaida jukas un paši vien to organizēja un šodien to turpina. Nožēlojami, ka politiķe neatzīst savu sakāvi un neanalizē savas kļūdas – vainīgi ir tie citi, bet es nē….Tas sāk liecināt par skuju taku.

 15. Ne Jānim Upeniekam,ne Vilnim Ķirsim,ne Jānim Junkuram savi mandāti nebūt nav jānoliek!

 16. Vēlētāji ir gluži pretējās domās! Mandātus šiem deputātiem piešķira vēlētāji,nevis uzdāvināja partijas vadība!

 17. Nu tad būs trīs neatkarīgie deputāti,jo tauta viņiem ir devusi mandātus un nevienam,izņemot vēlētājus. nav tiesību tos atņemt. Āboltiņa vēl nevar rimties un turpina izkombinēties – ja Saeimā netika pa durvīm,tad līdīs pa vēdlodziņu.

 18. Es ar tādu aplaizītu puisīti kā Junkuru nekādās darīšanās neielaistos.

Draugiem Facebook Twitter Google+