Latvijā
Politika

No “Vienotības” Saulkrastu novada nodaļas izstājusies lielākā daļa tās biedru 1

Foto – Edijs Pālens/LETA

Vienotības” Saulkrastu novada nodaļas izstājusies lielākā daļa biedru, aģentūru LETA informēja līdzšinējais nodaļas vadītājs Normunds Līcis.

Līcis paziņojumā arī norādījis, ka pieņemts lēmums par šī politiskā spēka reģionālās nodaļas likvidēšanu. Tomēr, kā aģentūru LETA informēja “Vienotības” preses pārstāve Elīna Bīviņa, lēmumu par partijas nodaļas likvidēšanu var pieņemt tikai politiskā spēka valde. Valde šādu lēmumu nav pieņēmusi, skaidroja Bīviņa.

Līdzšinējais Saulkrastu nodaļas vadītājs izplatījis paziņojumu, ka biedri kolektīvi izstājas no partijas. “Kopumā mūsu nodaļā bija reģistrēti 43 biedri, pašlaik [nodaļā] reāli paliek viens biedrs,” norāda Līcis.

Lēmumi par izstāšanos pieņemti pēc 19.augustā notikušā partijas kongresa. “Mēs cerējām, ka kongress nesīs pārmaiņas, ko bijām tik ļoti gaidījuši. Diemžēl tas nenotika. Pateicoties virknei atsevišķu biedru radītām situācijām un notikumiem vairāku gadu garumā, “Vienotība” ir pazaudējusi savu vārdu, dibināšanas mērķus un principus,” pauž līdzšinējais Saulkrastu nodaļas vadītājs.

Viņš skaidro, ka, uzklausot Saulkrastu nodaļas biedru un atbalstītāju viedokli par partijas nevēlēšanos un nespēju mainīties, reputācijas zudumu, tika nolemts izstāties no “Vienotības”.

“Vienotības” priekšsēdētājs Arvils Ašeradens, komentējot šo situāciju, norādīja, ka tas nav liels pārsteigums, ņemot vērā, ka no partijas aizgājušais Edvards Smiltēns pārstāvēja Saulkrastus. Ašeradens uzsvēra, ka pašlaik norit pārmaiņu process, turklāt partijā tiek uzņemti arī jauni cilvēki. Politiķis akcentēja, ka respektēju cilvēku izvēli.

Partija paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem norāda, ka šodien uzņemti trīs jauni biedri gan Rīgas, gan Mārupes nodaļās. “Pārmaiņu procesā būs gan biedri, kam “Vienotības” piedāvājums Latvijas politikai ir akceptējams, gan tādi, kam tas nav pieņemams. Būtiski, lai cilvēki, kuri meklē savu politisko identitāti, saglabā aktīvu iesaisti politiskajos procesos kopumā,” akcentēja Ašeradens.

Kā ziņots, arī vairums “Vienotības” Garkalnes novada nodaļas biedru nolēmis pamest politisko spēku.

Nodaļas vadītāja vietniece Elga Liepiņa iepriekš aģentūru LETA informēja, ka vairums jeb 13 no 17 Garkalnes novada nodaļas biedriem vērsušies pie Ašeradena ar iesniegumu par izstāšanos no partijas, neredzot iespēju turpmāk būt par šīs partijas sastāvdaļu.

No partijas “Vienotība” plāno izstāties arī daļa Liepājas nodaļas biedru.

Kolektīvo iesniegumu par izstāšanos no partijas “Vienotības” valdei plānots nosūtīt šonedēļ, aģentūrai LETA apstiprināja Liepājas nodaļas vadītājs Armīns Robežnieks, kurš arī pats pametīšot partiju. Pagaidām viņš vēl nevarot pateikt, cik nodaļas biedru no partijas izstāsies. Nodaļa esot liela – tajā ir ap 70 biedru, un Robežnieks turpinot apzināt viņu plānus par turpmāko darbību partijā.

Jau vēstīts, “Vienotības” valdes priekšsēdētājs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens biedru izstāšanos no partijas skaidro ar pārmaiņu procesu partijā, kā rezultātā vairāki līdzšinējie politiskā spēka pārstāvji nolēmuši atstāt partiju. Reizē jauni atbalstītāji pauduši gatavību iestāties “Vienotībā”.

LA.lv