Savā pēdējā vārdā apsūdzētais Ivo Ketovs atvainojās cietušajiem “par sagādātajām neērtībām” un solīja laboties.
Savā pēdējā vārdā apsūdzētais Ivo Ketovs atvainojās cietušajiem “par sagādātajām neērtībām” un solīja laboties.
Foto – Ģirts Zvirbulis

No zagļiem jāsargājas ar lāču slazdiem 3

Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesa šodien paziņos spriedumu dzīvokļu apzadzējam Ivo Ketovam, par kura upuri pagājušā gada maijā kritis arī Satversmes aizsardzības biroja direktors (SAB) Jānis Maizītis.

Reklāma
Reklāma
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Kokteilis
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435
Lasīt citas ziņas

“Signalizāciju es dzīvoklī nevaru likt, jo tad apsardzes firma varēs izsekot manām gaitām, Atliek meklēt radošus risinājumus – varētu salikt pie durvīm lāču slazdus,” tā atjokoja J. Maizītis uz žurnālistu jautājumu, vai tagad pēc notikušā viņš pastiprinājis drošības pasākumus savam miteklim.

Aizturētais I. Ketovs pagājušā gada maija sākumā, izsitot durvju slēdzeni, iekļuva SAB direktora dzīvoklī Rīgā, Ģertrūdes ielā, kur nozadzis datoru un rokaspulksteni. Datoru gan policijai izdevies atgūt. Taču Ketovs vai kāds cits jau bija paguvis tajā iekļūt un izdzēst tur esošos failus. SAB direktors atkārtoti uzsvēra, ka datorā nav glabājušies valsts noslēpumi vai cita klasificēta informācija, zudībā esot gājuši vien viņa zinātniskās pētniecības dokumenti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Spriežot pēc tiesas procesā izskanējušās informācijas, 1979. gadā dzimušais rīdzinieks I. Ketovs iepriekš vairākkārt sodīts gan par mantiskiem noziegumiem, gan par narkotiku lietām. Pēdējoreiz no cietuma viņš iznācis 2016. gada novembrī un sācis strādāt kādā firmā par santehniķi. Taču 2017. gada pavasarī palicis bez darba un atkal ķēries pie zādzībām. Mēneša laikā no 2017. gada maija sākuma līdz jūnijam viņš veicis vismaz 13 zādzības un dažās adresēs paciemojies pat vairākkārt. Lielākoties zaglis izvēlējies Rīgas centra dzīvokļus, kuros parasti iekļuvis gaišā dienas laikā, vienkārši izsitot durvju slēdzenes un savācot viegli realizējamas mantas – datorus, fototehniku, rotaslietas un dažādus instrumentus. Kādas slimnīcas tehniskās pagrabtelpas viņš ar dažu dienu starpību apzadzis divreiz, bet jūnija sākumā ielauzies kādā skārdnieku darbnīcā Maskavas ielā, kur savācis jumiķu alpīnisma aprīkojumu. Tieši pēc šīs zādzības viņu aizturēja likumsargi.

Maizīša dzīvoklī Ketovam gan ticis salīdzinoši it kā niecīgs ķēriens – 400 eiro vērtais dators, tikpat vērtīgs rokaspulkstenis un datora lādētājs piecu eiro vērtībā. Citos objektos zaglis pamanījies aizstiept mantas vairāku tūkstošu eiro vērtībā, bet viņa kopējais nodarījums mēneša laikā, ieskaitot sabojātās durvis, lēšams vairāk nekā 25 000 eiro apmērā. Tiesas sēdē Ketovs pauda neapmierinātību, ka nozagtās mantas novērtētas, viņaprāt, “astronomiskā vērtībā”. “Turklāt tur uzskaitītas arī tādas lietas, ko es neesmu ņēmis,” apgalvoja apsūdzētais. Tomēr galu galā atzina vainu visos viņam inkriminētajos noziegumos.

Pēc apsūdzētā teiktā, viņa apgādībā atrodas nepilngadīgs dēls, bet faktiski bērns nedzīvo pie tēva, un Ketovs pat īsti nespēja atbildēt uz jautājumu, cik viņa atvasei gadu: “Mācās piektajā klasē.” Savā pēdējā vārdā zaglis atvainojās klātesošajiem cietušajiem “par sagādātajām neērtībām”, solīja laboties un cīnīties ar savām atkarībām.

Sarunās ar presi Ketovs neielaidās un neatbildēja uz jautājumu, vai zinājis, ka apzog arī SAB direktora dzīvokli. Iepriekš policijai un prokurorei viņš apgalvoja, ka nav to zinājis.

Prokurore Ilze Bikiņa-Burkite tiesu debatēs apsūdzētajam lūdza piespriest piecus gadus un divus mēnešus cietumā, kā arī 180 stundas piespiedu darbu, ieskaitot šajā sodā arī 2017. gada jūlijā pasludināto tiesas spriedumu, saskaņā ar kuru vīrietim par narkotiku noziegumiem un identitātes slēpšanu piespriesta brīvības atņemšana uz 11 mēnešiem un 15 dienām, kā arī 180 stundas piespiedu darba. Viņam būtu arī jāmaksā kaitējuma kompensācijas. Valsts nozīmētā advokāte lūdza samazināt soda mēru, ņemot vērā, ka apsūdzētais pilnībā atzinis savu vainu un sekmējis lietas izskatīšanu.