Kultūra

“No zobena saule lēca” atgriežas Ķīpsalas hallē 16

Publicitātes foto

Šogad valsts svētku mēnesī, 19. un 20. novembrī Ķīpsalas hallē būs iespēja atkal noskatīties pērn ļoti pieprasīto dejas izrādi “No zobena saule lēca”, LA.lv pavēstīja izrādes veidotāji.

“Dejas izrāde “No zobena saule lēca” pirmo reizi tika uzvesta 2010. gada novembrī. Pēc skatītāju milzīgās intereses redzēt izrādi, kā arī pašu dalībnieku izteiktās vēlmes izdzīvot stāstu vēlreiz, uzvedumu atkārtojām 2013. gadā. Ejot laikam, izrāde ir kļuvusi par trīsgades atskaites punktu, kad vienā enerģijas un emociju bagātā piedzīvojumā apvienojas vairāk nekā tūkstišdejotāju no visas Latvijas. Kopā tiek izdzīvots mītisks un senatnīgs baltu cilts tradīciju stāsts, iesaistot līdzpārdzīvojumā ikvienu izrādes skatītāju,” teic izrādes producents Edžus Arums.

Dejas izrāde “No zobena saule lēca” ir stāsts par seno baltu dzīvi, kuru dalībnieki atspoguļo dejā, mūzikā, rituālos un scenogrāfijas simbolos, radīta kā kultūras vērtība atspoguļojot mūsu senču viedo dzīvesziņu. Izrādes sižetiskā līnija ļauj iepazīt baltu dzīves gājumu, ikdienu, būtiskākos ritus, piemēram, dzimšanu, kristības, kāzas. Izrāde ir par cilvēka likteni – spēju to pieņemt. Tā mēģina izprast un atspoguļot cilvēka iekšējās sajūtas un izpausmes kara priekšnojautās un realitātē. Stāsts ir ar laimīgām beigām, taču tas aizskar tādas tēmas kā drosme, izvēle, zaudējums. Tas nav par tiem, kuri karo, bet par tiem, kuri kādu pavada karā, par tiem, kuri dzīvo blakus, par tiem, kuri gaida pārnākam no kara, par tiem, kuri nesagaida un tiem, kuri sagaida.

Uzvedumu veido pieredzējusi radošā komanda: režisors – Uģis Brikmanis, horeogrāfs – Agris Daņiļevičs, mūzika – bungu un dūdu grupa “Auļi”, muzikālais vadītājs – Kaspars Bārbals. Uzvedumā piedalīsies vairāk nekā 40 dažādu paaudžu Latvijas deju kolektīvi, etnomūziķi – Kristīne Ādmine, Liene Brence, Lauma Bērza, Aiga Sprindža, Sandra Budeviča, Rihards Rudzītis un koris “Gaudeamus”. Tērpu autores – Evija Dāboliņa un Kristīne Korečko.

Plānotas četras izrādes, uz kurām biļetes pieejamas, sākot no 21. septembra visās “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā.

Galerijas nosaukums

LA.lv