×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
26. novembris, 2013
Drukāt

No Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas uzraugiem izslēdz prokuroru Skalbi

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

No Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas procesa uzraudzības prokuroru sastāva izslēgts prokurors Ando Skalbe, kura sieva strādā Rīgas pilsētas būvvaldē.

Reaģējot uz plašsaziņas līdzekļos izsaknējušo informāciju par Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (SC) rīkojumu uz izmeklēšanas laiku atstādināt no amata pildīšanas sešus Rīgas pilsētas būvvaldes darbiniekus un ņemot vērā, ka prokurora sieva Dace Skalbe ir Rīgas pilsētas būvvaldes Būvniecības kontroles pārvaldes Būvniecības atļauju nodaļas vadītāja, viņš šodien amatā augstākam prokuroram iesniedza pieteikumu par savu nomaiņu, informēja Ģenerālprokuratūras pārstāve Aiga Šēnberga.

Prokurors norāda, ka nesaskata interešu konflikta esamību, jo viņa sieva, veicot darba pienākumus Rīgas pilsētas būvvaldē, nekad nav bijusi saistīta ar tirdzniecības centru “Maxima”. Lūgumu prokurors pamato ar nevēlēšanos radīt kaut vismazākās šaubas par izmeklēšanas un tās uzraudzības objektivitāti.

Izvērtējot pieteikuma motivāciju, amatā augstāks prokurors nekonstatēja kriminālprocesuālus šķēršļus prokurora uzraudzības funkciju tālākai realizēšanai, tāpat Rīgas tiesas apgabala prokuratūras virsprokurora pienākumu izpildītājs atzīst, ka nepastāv nemazākās šaubas par viņa vadītās struktūrvienības prokurora Skalbes kompetenci, objektivitāti un neieinteresētību kriminālprocesa izmeklēšanas iznākumā.

Nolūkā novērst visniecīgākās varbūtējās šaubas par izmeklēšanas un izmeklēšanas uzraudzības objektivitāti, kā arī par prokuratūras centieniem panākt krimināltiesisko attiecību tiesisko noregulējumu visaugstākajā līmenī, amatā augstāks prokurors ir uzskatījis par lietderīgu atkāpties no iepriekš noteiktās uzraugošo prokuroru grupas sastāva, izslēdzot prokuroru Skalbi.

Par nepieciešamību iekļaut citu uzraugošo prokuroru tiks izlemts vēlāk.

Kā ziņots, prokurors Skalbe šīs lietas uzraudzībā bijis piesaistīts jau 22. novembra, bet no 25. novembra lietu uzrauga vēl divi Rīgas tiesu apgabala prokuratūras prokurori – Jekaterina Kušakovu un Agris Skradaili.

Jau ziņots, ka Zolitūdes traģēdijas kriminālprocesā pagaidām nav neviena aizturētā, pratina lieciniekus un sagruvušās ēkas būvniecības procesā iesaistītos un vāc pierādījumus.

Saistībā ar Zolitūdē notikušo traģēdiju, kurā gāja bojā 54 cilvēki, ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 239.panta 2.daļas – par būvniecības noteikumu pārkāpšanu. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu. Izmeklēšanas gaitā kriminālprocesu var arī pārkvalificēt pēc citiem pantiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+