Latvijā
Politika

No ZZS uz Saeimu startē arī Ščerbatihs un Zinātņu akadēmijas prezidents Spārītis11


Viktors Ščerbatihs.
Viktors Ščerbatihs.
Foto – LETA/Ieva Čīka

No Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) uz Saeimu kandidē arī Latvijas Svarcelšanas federācijas prezidents Viktors Ščerbatihs un bobsleja stūmējs Daumants Dreiškens, kā arī Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis, liecina politiskā spēka Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniegtais kandidātu saraksts.

Rīgas līdere ir finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, kurai seko Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars, veselības ministre Anda Čakša, Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājas vietnieks Kārlis Seržants un Latvijas Zemnieku savienības ģenerālsekretārs Artūrs Graudiņš. Tāpat Rīgā kandidē Spārītis un Saeimas deputāts Valdis Kalnozols.

Zemgalē ar pirmo numuru startē ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, kuram seko satiksmes ministrs Uldis Augulis, Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš un parlamenta deputāti Juris Vectirāns un Guntis Kalniņš. Tāpat politiskā spēka sarakstā šajā apgabalā ir deputāts Viktors Valainis un Šcerbatihs.

Latgalē saraksta līderis ir zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, kuram seko Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs, parlamentārietis Jānis Trupovnieks, Saeimas deputāti Līga Kozlovska un Jānis Klaužs, kā arī Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska.

Saistītie raksti

Kurzemē ar pirmo numuru kandidē Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze, Saeimas Sociālo un darba lietu priekšsēdētāja Aija Barča, Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Putra, televīzijas raidījumu vadītājs Jānis Kļaviņš un Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) priekšsēdētājs Jānis Vucāns. Tāpat Kurzemē no ZZS saraksta startē deputāts Valdis Skujiņš.

Vidzemē līderis ir Ministru prezidents Māris Kučinskis, kuram seko aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze, Jūrmalas domes deputāts Jānis Lediņš un Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sekretārs, deputāts Ainārs Mežulis. Tāpat šajā apgabalā kandidē deputāti Artis Rasmanis, Inesis Boķis, Valters Dambe un Inese Aizstrauta, kā arī Dreiškens.

13.Saeimas vēlēšanas notiks oktobra pirmajā sestdienā.

LA.lv