×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
25. janvāris, 2015
Drukāt

Nobalsojušo aptaujas: Grieķijas parlamenta vēlēšanās uzvarējusi SYRIZA (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Svētdien Grieķijā notikušajās parlamenta ārkārtas vēlēšanās ir uzvarējusi galēji kreiso partiju apvienība “Radikāli kreiso koalīcija” (SYRIZA), kas ir noskaņota pret taupības pasākumiem, liecina nobalsojušo vēlētāju aptauju rezultāti.

Saskaņā ar šiem rezultātiem SYRIZA ieguvusi no 35,5% līdz 39,5% vēlētāju balsu.

Ja SYRIZA uzvara apstiprināsies, tās 40 gadus vecais līderis Aleksis Ciprs var kļūt par gados jaunāko Grieķijas premjerministru pēdējā pusotra gadsimta laikā.

Ciprs ir draudējis pārskatīt starptautiskā aizdevuma nosacījumus un atteikties no taupības pasākumiem, tādējādi radot bažas par Grieķijas aiziešanu no eiro zonas.

Parlamenta vēlēšanas notika pusotru gadu pirms termiņa, jo līdzšinējam parlamentam decembrī neizdevās ievēlēt jaunu valsts prezidentu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Domāju, ka grieķus gaida Krimas “atbrīvotāju” scenārijs, kad eiforija pāries un Grieķija būs ārā no eirozonas, jostas nāksies savilkt vēl ciešāk. Kur tad kreisie to naudu ņems, visu laiku pieraduši tikai tērēt?
    Tagad būs jādomā, kā paglābt valsti no bankrota. Bet nekādi glābēji viņi nav.

  2. Pamazām kreisie visur spiežās ārā. Kaut kas ES tiek darīts nepareizi!? Grieķi negrib trijās maiņās rukāt, negrib taupīt – grib sauļoties un zvejot Vidusjūrā. Izpārdos savus tūkstošus salu krievam, izīrēs ko kara bāzēm, saņems visādus kredītus un būs laimīgi.

Draugiem Facebook Twitter Google+