Pasaulē
Eiropa

Nobela miera balvai nominēts Tramps un Kremļa kritiķi0


Nobela bankets Stokholmas mērijas zālē, kur pie vidējā galda sēž goda viesi.
Nobela bankets Stokholmas mērijas zālē, kur pie vidējā galda sēž goda viesi.
Foto – AFP/LETA

2018.gada Nobela Miera balvai nominēts ASV prezidents Donalds Tramps, Krievijas prezidenta Vladimira Putina kritiķi un ANO bēgļu organizācija UNHCR.

Trešdien bija pēdējā diena, kad varēja izvirzīt kandidātus, bet piecu cilvēku lielajai Norvēģijas Nobela komitejai vēl stāv priekšā oficiāla kandidātu reģistrēšana, turklāt tā sēdē februāra beigās var nākt klajā pati ar saviem priekšlikumiem.

Trampu godalgai nominējis kāds amerikānis, tīmekļa izdevumam “Nettavisen” sacīja Oslo Miera izpētes institūta direktors Henriks Urdals.

Argumentējot Trampa izvirzīšanu, pieminēta arī viņa ideoloģija “Miers, pateicoties spēkam”, sacīja Urdals.

UNHCR izvirzījusi Norvēģijas opozīcijas Sociālistu kreisā partija, jo tā “iestājas par bēgļu tiesībām”, vēsta Norvēģijas ziņu aģentūra NTB.

Citu partiju biedri godalgai nominējuši Krievijas opozicionāro laikrakstu “Novaja gazeta”, cilvēktiesību aktīvistus un organizācijas, kas Krievijā palīdz spīdzināšanas upuriem.

Nominantu vidū ir arī Sīrijas brīvprātīgo glābēju organizācija “Baltās ķiveres” un Kongo Demokrātiskās Republikas ārsts Deniss Mukvege, kurš palīdzējis šīs valsts pilsoņkara upuriem.

Progresīvās partijas likumdevējs nominējis Irākas kurdu zemessardzi “Pešmerga” par tās lomu cīņās ar džihādistu grupējumu “Islāma valsts”.

Pērn prestižo apbalvojumu saņēma Starptautiskā Kodolieroču likvidēšanas kampaņa (ICAN).

LA.lv