×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. decembris, 2012
Drukāt

Nobela Miera prēmija oficiāli pasniegta ES

Foto - AFPFoto - AFP

Eiropas Savienība oficiāli saņēmusi 2012. gada Nobela Miera prēmiju, kas tai piešķirta par to, ka tā pārvērtusi Eiropu “no kara kontinenta par miera kontinentu”.

Norvēģijas Nobela komitejas priekšsēdētājs Torbjorns Jaglands pasniedza godalgu ES līderu trijotnei – ES prezidentam Hermanam van Rompejam, Eiropas Komisijas prezidentam Žozē Barrozu un Eiropas Parlamenta spīkeram Martinam Šulcam. Balvas pasniegšanas ceremonijā klāt bija arī virkne Eiropas valstu un valdību vadītāju.

Atgādinot par 80 miljoniem eiropiešu, kas pagājušajā gadsimtā kļuvuši par karu un vardarbības upuriem, Jaglands sacīja, ka “kopā mums ir jānodrošina, ka mēs nezaudējam to, ko esam uzcēluši uz divu pasaules karu drupām”. “Mieru nevar uztvert kā pašsaprotamu. Mums par to ir jācīnās katru dienu,” uzsvēra Nobela komitejas priekšsēdētājs. “Eiropai ir jāvirzās uz priekšu, tai ir jānosargā tas, kas ir sasniegts, un jāuzlabo tas, kas ir radīts, panākot, ka mēs spējam atrisināt problēmas, kas šodien apdraud Eiropas sabiedrību. Tas ir vienīgais ceļš, kā atrisināt finanšu krīzes radītās problēmas, lai labumu gūtu visi.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+