×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. februāris, 2012
Drukāt

Nobela Miera prēmijai izvirzīts 231 kandidāts

Nobela Miera prēmijai šogad izvirzīts 231 pretendents, paziņoja Nobela institūts.

Starp kandidātiem uz prestižo godalgu ir arī kādreizējais ASV prezidents Bils Klintons, bijušais Vācijas kanclers Helmuts Kols, Eiropas Savienība, bijušais ASV armijas izlūkdienesta analītiķis Bredlijs Menings, kurš apsūdzēts par ASV diplomātiskās sarakstes nodošanu tīmekļa medijam “WikiLeaks”, kā arī bijusī Ukrainas premjerministre Jūlija Timošenko. “Kā jau parasti, ir ierastie “nominanti” un daži jaunpienācēji – daži slaveni un daži nezināmi – no visām pasaules malām,” ziņu aģentūrai AFP atklāja Nobela institūta direktors Geirs Lundestads.

Šogad uz Nobela Miera prēmiju pretendē 188 personas un 43 organizācijas. Pērn Nobela Miera prēmijai bija izvirzīts rekordliels kandidātu skaits – 241.

Prestižā godalga 2011. gada 10. decembrī Oslo tika piešķirta Libērijas prezidentei Elenai Džonsonei Sirlīfai, Libērijas “miera cīnītājai” Leimahai Gbovijai un tā dēvētā Arābu pavasara aktīvistei no Jemenas Tavakulai Karmanai par “nevardarbīgo cīņu par sieviešu drošību un par sieviešu tiesībām uz pilntiesīgu dalību miera veidošanā”.

Tiesības izvirzīt pretendentu ir tūkstošiem cilvēku – pasaules parlamentu un valdību amatpersonām, augstskolu mācībspēkiem, bijušajiem laureātiem un vairāku starptautisku institūtu darbiniekiem. Kandidātu pieteikšanas termiņš noslēdzās 1. februārī. Pretendentu vārdi tiek turēti slepenībā 50 gadus, taču tie, kuri kandidātus izvirza, ir tiesīgi publiskot savu ieteikumu. Šā gada laureāts tiks paziņots oktobrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+