×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. oktobris, 2013
Drukāt

Nobela prēmija fizikā piešķirta par Higsa bozona atklāšanu (1)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

epa03901824 (FILES) British physicist Peter Higgs, creator of the Higgs boson, poses for photographs next to a statue of Albert Einstein at the CosmoCaixa science museum in Barcelona, Spain, 06 November 2012. Two scientists have won the Nobel prize in physics for their work on the theory of the Higgs boson, it was announced 08 October 2013. Peter Higgs, from the UK, and Francois Englert from Belgium, shared the prize. EPA/TONI ALBIR *** Local Caption *** 50585100

Nobela prēmija fizikā piešķirta britu fiziķim Pīteram Higsam un beļģu zinātniekam Fransuā Englēram par tā dēvēto “Dieva daļiņu” jeb Higsa bozonu atklāšanu.

Zinātnieki godināti par “teorētisko izskaidrojumu mehānismam, kas veicina mūs izpratni par atomu elementārdaļiņu masas izcelsmi”, teikts Nobela komitejas paziņojumā.

Kā jau ziņots, Nobela prēmijas fizikā paziņošana aizkavējās par aptuveni stundu, ieilgstot Karaliskās Zviedrijas akadēmijas ekspertu balsojumam par balvas saņēmējiem.

Pērn Nobela prēmija fizikā tika piešķirta franču zinātniekam Seržam Arošam un viņa amerikāņu kolēģim Deividam Vainlendam par pētījumiem kvantu optikā, kas varētu pavērt ceļu uz tā dēvēto superdatoru izstrādi.

Abi pētnieki atzinību bija izpelnījušies par “novatoriskām metodēm, kas ļauj mērīt un manipulēt atsevišķas kvantu sistēmas”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+