Latvijā
Kriminālziņas

Nodedzināja mājiņu ar bezpajumtniekiem 16

Foto AP/Scanpix/LETA. Ilustratīvs attēls

Liecinieku neierašanās dēļ otrdien tiesas sēde par slepkavību vainu sevišķi pastiprinošos apstākļos Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā bija īsa un formāla.

Apsūdzētie Edgars Sauka un Artūrs Ivanovs, kuri atrodas brīvībā, kaut arī kārtīgi nosvinējušies dzimšanas dienu, gan bija ieradušies. Arī Artūra mamma, kas lūdza tiesu atsvabināt viņu no dēla, kas pa naktīm dauzoties zem viņas dzīvokļa logiem. Tiesnese Ilze Apsīte prasību noraidīja, jo par to nav tiesas process un pēc dēla lūguma māti izraidīja no tiesas zāles.

Bet par ko tad apsūdz A. Ivanovu un E. Sauku? Abi tolaik attiecīgi 21 un 16 gadus vecie jaunieši 2014. gada naktī no 2. uz 3. augustu iegāja kādā kooperatīvam piederošā dārzu mājiņā Andrejostas ielā, kur – pēc abu versijas – viņiem izcēlies konflikts ar tur mītošiem bezpajumtniekiem.

Aizejot viņi koridorā aizdedzinājuši mistkastes maisus. Kad atbraukuši ugunsdzēsēji, viens no bezpajumtniekiem bija apdedzis, bet izkļuvis no mājiņas, viņš vēlāk slimnīcā nomira. Bet to vien tikai spējis, kā norādīt, ka iekšā palikuši vēl divi…

A. Ivanovs un E. Sauka nenoliedz, ka dedzinājuši, bet negribējuši nogalināt, tikai pabiedēt un slepkavībā vainu neatzīst. Prokurore Gaļina Beliha ir pretējās domās, turklāt ir vainu pastiprinoši apstākļi: alkohola reibums un recidīvs, jo A. Ivanovs ir sodīts par zādzībām. Arī trīs līķi liek kvalificēt slepkavību kā tādu, kas notikusi sevišķi pastiprinošos apstākļos.

Policija dedzinātājus atrada gada laikā. Tie savā – Maskačkas rajonā – lielījušies, ka bomžus nodedzinājuši, ar dēli durvis vēl aiztaisījuši. Bet liecinieki, kas to var apstiprināt, pagaidām no tiesas sēžu apmeklēšanas izvairās, tikai vienu policijai izdevies atvest.

E. Ivanovam draud ap 20 gadu cietumsods, E. Saukam – divreiz mazāks, jo notikuma laikā viņš bija nepilngadīgs.

LA.lv