Latvijā
Kriminālziņas

Nodegot mājai Riebiņu novadā, iet bojā divi cilvēki0


Ugunsgrēks divstāvu mājā Jelgavā Bebru ceļa un Īsās ielas krustojumā.
Ugunsgrēks divstāvu mājā Jelgavā Bebru ceļa un Īsās ielas krustojumā.
Foto-LETA

Aizvadītās diennakts laikā Latvijā ugunsgrēkos bojā gājuši divi cilvēki, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Gribuste.

Aģentūrai BNS Gribuste norādīja, ka negadījums noticis Riebiņu novada Galēnu pagastā, kur aizdegusies vienstāva dzīvojamā māja un koka šķūnis kopumā 140 kvadrātmetru platībā.

Ugunsgrēka iemesli vēl nav skaidri.

Cietuši ugunsgrēkos vēl pieci cilvēki.

Gribuste informēja, ka Limbažos, degot divstāvu dzīvojamai ēkai 220 kvadrātmetru platībā, VUGD speciālisti izglābuši četrus cilvēkus, bet vēl divi izglābušies paši saviem spēkiem. Četri cilvēki, tostarp trīs bērni, saindējušies ar degšanas produktiem un hospitalizēti.

Iespējamais negadījuma iemesls – elektroiekārtu īssavienojums.

Savukārt naktī uz otrdienu Valmieras cietumā aizdedzies kokapstrādes cehs 150 kvadrātmetru platībā. Tā kā negadījums noticis atsevišķā ēkā, cilvēku evakuācija nav bijusi nepieciešama.

Izsaukumu uz notikuma vietu VUGD saņēmis 18 minūtes pāri pusnakti, bet nodzēst ugunsgrēku izdevies plkst.5.51.

Naktī ugunsgrēks izcēlies arī Smiltenes novada Lankalnes pagastā, kur granulu ražošanas cehā dega skaidas 25 kvadrātmetru platībā, kā arī skaidu žāvētājs 37 kvadrātmetru platībā. Dzēšanas darbi vēl turpinās.

LA.lv