×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2013
Drukāt

Noderīga lasāmviela par veselību grāmatu plauktam

olga_dana3

Veselība un skaistums iet roku rokā! To, ka starp abiem jēdzieniem var likt vienādības zīmi, apliecina izziņu literatūras novitātes, kurām allaž vieta mājas praktiskajā bibliotēkā un, galvenais – dzīves praksē.

 

Medicīnas un skaistumkopšanas speciāliste Olga Dana ar savām grāmatām kļuvusi par autoritāti arī ārpus dzimtās Krievijas. Latviešu lasītājiem viņas zināšanas un pieredzi atklāj grāmata “Uzzini par savu veselību, ieskatoties sejā”.

Šī ķermeņa daļa ir savdabīga karte, uz kuras atzīmētas visas cilvēka slimības. Diagnosticēšana pēc sejas pazīstama kopš Aristoteļa laikiem, un ne velti ievērojamais krievu ķirurgs Nikolajs Pirogovs seju dēvējis par slimību atlantu…

Acis, lūpas, ausis, deguns, mēle un zobi – it viss brīdina par iedzimtām kaitēm un vēstī par organismā notiekošajiem slēptajiem procesiem.

Tāpēc pieredzējis ārsts, tikai uzmetis skatu pacienta sejai, uzreiz noteiks viņa specifiskās veselības problēmas. Sejas pētīšana spēj vairāk nekā lāzera stars, jo uzrāda slimību jau iedīglī un palīdz laikus apturēt tās attīstību. Talkā nāk tautas medicīnas receptes un autores ieteikumi, kā arī ārstniecisko punktu masāža un attiecīgi vingrojumi. Tas viss vienuviet apkopots pirmoreiz! Sevis skanēšana, sākot ar ādu, līdz aplūkotas visas pārējās detaļas, nodrošina aizraujošu pašizpētes procesu, ieskaitot arī netīkamas atklāsmes. Grāmata ir uzticams, unikāls palīgs ne vien pašdiagnostikā un tuvinieku veselības uzturēšanā, bet arī profilaksē un ārstēšanā, kas, protams, saskaņojama ar ārstu.

kaloriju_daudzuma_tab

Kad aptaukošanās un liekais svars kļuvis par patērētājsabiedrības postu un ceļu uz pašiznīcību, arvien lielāku nozīmi iegūst veselīgs uzturs un dzīvesveids. Par to jau daudz runāts un rakstīts, taču tāds ceļvedis kā notievēšanu sekmējošās “Kaloriju daudzuma tabulas” ir zinātniski argumentēts atbalsts tuklīšu vēlmēm uzlabot savu labskatu un veselību. Jauns skatījums uz uztura komponentiem, uzsverot enerģētiskās harmonijas aspektus – uzņemtās kalorijas sabalansēt ar to sadedzināšanu – ir tikpat vērtīga grāmatas daļa kā virsrakstā pieminētās tabulas, tostarp dažādām cilvēka darbībām nepieciešamās enerģijas patēriņš. Svarīgā tabula dod iespēju maltīšu kalorijas samērot ar dienā plānotajām nodarbēm un izvēlēties fiziski aktīvākās. Atmaskoti dažādi maldi un mīti, uzrādīta dažādu alerģiju izcelsme un sniegta bagātīga informācija, kā atbrīvoties no nevajadzīgiem kilogramiem katram vispiemērotākajā veidā. Ļoti interesantas ir ziņas par dažādiem produktiem un to patieso dabu un ietekmi uz cilvēka veselību. Arī šis Latvijas ekoloģiskās izglītības apgāda “Vieda” jaunums būs paliekoša vērtība ikviena cilvēka zināšanu un veselīgākas dzīves rīku pūrā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+