×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. septembris, 2016
Drukāt

Noderīgi padomi, izvēloties šujmašīnu!

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Iegādājoties piemērotāko šujmašīnu, jāņem vēra vairāki aspekti. Pats galvenais ir saprast kādam mērķim vēlies iegādāties šujmašīnu. Ir cilvēki, kuriem tā nepieciešama hobija līmenī, bet ir arī tādi, kuriem jauna šujmašīna nepieciešama daudz nopietnākiem darbiem un pat kalpo kā peļņas avots. Protams, tikpat svarīgi ir arī dažādi citi faktori, par kuriem vēlamies tev pastāstīt šajā rakstā, lai tu varētu iegādāties pašu labāko un piemērotāko šujmašīnu tieši savai situācijai.

Kādu šujmašīnu izvēlēties?
Gandrīz visās jaunajās šujmašīnās ir pieejamas dažādas funkcijas, kuras ir lieliski piemērotas arī iesācējiem. Starp šīm funkcijām ietilpst, piemēram, iespēja izmantot taisno dūrienu, kā arī dažāda veida zig-zag dūrienus, tāpat ir arī iespēja šūt ar dubulto adatu. Protams, ikviena šujmašīna ir aprīkota arī ar spolītes uztinēju, kā arī iebūvētu diegu nogriezēju. Turpmākajā rakstā vēlamies tev pastāstīt par dažādām papildus funkcijām, kurām nepieciešams pievērst uzmanību, ja meklē sev šujmašīnu. Ir vairāki šujmašīnu veidi. Viena no izplatītākajām šujmašīnām ir elektromehāniskā šujmašīna. Šāda tipa šujmašīnas ir aprīkotas ar elektromotoru, kas darbina riteni un adatu. Otra populārākā šujmašīna ir elektroniskā. Šādas šujmašīnas ir aprīkotas ar elektrisko pievadu, kā arī pogām uz priekšējā paneļa, kas ļauj pārslēgt režīmus. Savukārt, ja vēlies pie šujmašīnas pieslēgt datoru, tad tev noderēs datorizēta šujmašīna. Šādā šujmašīnā varēsi ieprogrammēt jebkuru šūšanas režīmu. Ir pieejamas arī izšūšanas mašīnas, kas paredzētas krāsainu, kā arī melnbaltu rakstu veidošanai. Savukārt, ja šujmašīna nepieciešama, lai apgrieztu auduma malas, tad vislabāk izvēlēties overloka šujmašīnu. Ne visas šujmašīnas spēj tik labi apstrādāt auduma malas, kā to dara overloka šujmašīna. Izvēloties piemērotāko šujmašīnu noteikti vērts kārtīgi apdomāt, ko no tās sagaidi, lai varētu iegādāties pašu piemērotāko variantu, kas kalpos ilgi un būs noderīga, lai varētu meistarot un atjaunot dažādus apģērbus.

Izvēle liela – piemeklē sev piemērotāko
Tev ir iespēja izvēlēties, vai tu vēlies iegādāties horizontālo vai arī vertikālo kuģīti. Jautāsi – kāda atšķirība? Ja iegādājies šujmašīnu ar horizontālo kuģīti, spolītes ielikšana tajā būs daudz vienkāršāka. Tomēr jāatceras, ka kuģīša veids nemainīs šujmašīnas kvalitāti, tāpēc tas ir tikai gaumes jautājums. Savukārt, ja vēlies, lai plānu, vatētu un arī adītu audumu šūšana būtu daudz vieglāka, tad tev nepieciešams izvēlēties šujmašīnu ar pēdiņas spiediena regulēšanas funkciju. Gadījumā, ja šuj kreklus, tad noderēs arī pogcauruma šūšana dūriena funkcija.

Ja vēlies, lai bikšu, svārku, kā arī piedurkņu apakšmalu nošūšana būtu daudz vieglāka, vērts pievērst uzmanību, vai šujmašīna ir aprīkota ar apakšmalu atšūšanas dūriena funkcija. Savukārt, ja ikdienā sanāk darboties ar trikotāžas audumiem, tad, iespējams, ka tev noderīga būs elastīgo dūrienu funkcija, kas piemērota tieši trikotāžai. Irstošiem audumiem vispiemērotākais būs overloka imitācijas dūriens, kas pēc vīles sašūšanas nogriezīs lieko audumu. Bieži vien šuvēji izmanto arī dažādus dekoratīvos dūrienus. Šāda funkcija ir piemērota, ja vēlies piešūt aplikācijas vai atšūt piedurknes.

Daudzas šujmašīnas ir arī aprīkotas ar šūšanas ātruma regulēšanas funkciju. Šī funkcija būs lieliski piemērota, ja, piemēram, šūt mācās bērni vai iesācēji, jo tādā veidā ļoti ērti būs regulēt šūšanas ātrumu.

Pievērs uzmanību, izvēloties
Izvēloties labāko šujmašīnu, noteikti vērts izpētīt plašo piedāvājumu klāstu, izvērtējot, kuras no piedāvātajām funkcijām tev ir nepieciešamas un noderīgas, bet kuras nav vajadzīgas. Kā jau minējām sākumā, pats galvenais ir saprast kādam mērķim šujmašīna domāta. Ja šujmašīna nepieciešama, lai ik pa laikam atsvaidzinātu savas šūšanas prasmes un atjaunotu kādu lietu, tad vispiemērotākā būs elektromehāniskā šujmašīna. Noteikti pievērs uzmanību, lai tā būtu aprīkota ar overloku, reversu, kā arī automātisko cilpu pogai. Savukārt, ja šujmašīna nepieciešama profesionāliem nolūkiem, tad vislabāk iegādāties elektronisko vai datorizēto šujmašīnu, ka aprīkota ar rotējošo spoli, kā arī iespēju darboties ar dažādiem audumiem.

Ļoti svarīgs faktors ir arī šujmašīnas ātrums. Šujmašīna, ko izmanto mājas apstākļos, veic ne mazāk par 1000 dūrieniem minūtēm, tikmēr profesionālās šujmašīnas sākot no 5000 dūrieniem minūtē. Pievēršot uzmanību šiem kritērijiem, tu varēsi iegādāties pašu piemērotāko šujmašīnu tieši savai situācijai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+