×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
5. janvāris, 2016
Drukāt

Noderīgi padomi, kā atbildēt un kā neatbildēt uz bērnu uzdotiem jautājumiem

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Bērni ir tik zinātkāri, ka ar laiku šī, it kā ļoti pozitīvā iezīme, vecākus var ļoti nogurdināt. Bezgalīgie jautājumi bieži iedzen strupceļā. Kā gan lai atbild uz mazā uzdotajiem jautājumiem, lai nesamelotu, neliktu zaudēt interesi un vienkārši nemēģinātu izvairīties no atbilžu sniegšanas. Šie elementārie padomi palīdzēs pareizāk sarunāties ar bērnu un precīzāk veidot atbildes uz viņu jautājumiem. Padomos dalās portāls Ihappymama.ru

Nedrīkst ignorēt bērna vēršanos pie vecākiem un viņa uzdotos jautājumus. Pat pats vienkāršākais, pieaugušo skatījumā, muļķīgākais jautājums mazajam ir ļoti, ļoti svarīgs un neizprotams. Tādēļ attiecies pret to ar sapratni, palīdzot bērnam atklāt viņam tik nepazīstamo pasauli sev apkārt. Aplūkosim un paanalizēsim dažus tipiskākos vecāku atbilžu variantus, kuri bieži tiek izmantoti situācijās, kad mazais uzdod kārtējo jautājumu gūzmu.

1. Atbilde – izvairīšanās. “Vienkārši tāpēc, ka… Izaugsi – tad uzzināsi! Ej, pavaicā mammai! Tāda ir dzīve, tādi ir dabas likumi…” un cita līdzīgas atbildes. Šādas pieaugušo atbildes bērns uztver kā: “Tu esi muļķis, un arī tavs jautājums ir muļķīgs. Es negribu ar tevi runāt, negribu tev paskaidrot”. Šādā veidā vecāki bieži zaudē autoritāti savu bērnu acīs, turklāt nokaujot vēlmi uzzināt kait ko jaunu.

2. Atbilde – provokācija. Šis ir labs atbildes variants. “Bet kā tu domā? Kāpēc tam tā jānotiek?” Šādi tu rosināsi mazuli domāt, piedāvājot atbildi meklēt kopā, nevis sniedzot jau gatavu, taču nav vērts uzreiz gaidīt jaunu jautājumu vilni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+