×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. maijs, 2017
Drukāt

Nodevčīkstēšanā jāpiedalās arī Latvijai (1)

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

Austrija, kas par savu automaģistrāļu izmantošanu iekasē nodevu, apņēmusies Eiropas tiesā iesūdzēt Vāciju par tā dēvēto “ārzemnieku ceļu nodevu”. Kā ziņoja šī gada marta beigās projektam zaļo gaismu devusī Vācijas federatīvā padome, tādējādi tiks sarūpēts finansējums autoceļu infrastruktūras uzturēšanai. Eksperti par gaidāmo gūto finansiālo labumu nav vienisprātis, taču Vācija rēķinās ar 500 miljonu eiro pieplūdumu valsts kasē.

 

Mērīs draudzīgumu videi

Saskaņā ar Vācijas Kristīgo demokrātu apvienību (CDU), kam ieplānotais likums ir partijas prestiža lieta, vinjetes automaģistrāļu lietošanai Vācijā būs nepieciešamas, sākot ar 2019. gadu, un tiks piedāvātas vairākās kategorijās cenu diapazonā no 2,5 līdz 20 eiro, atkarībā no auto dzinēju cilindru tilpuma un draudzīguma videi. Vācijā par videi īpaši draudzīgām automašīnām īpašnieks saņems vieglā transportlīdzekļa nodokļu atvieglojumus, kas Austrijā netiek piekopts. Augstākās izmaksas gada vinjetes iegādei nepārsniegs 130 eiro.

Plāni par Vācijas automaģistrāļu izmantošanas nodevu tika kaldināti jau 2015. gadā, taču Eiropas Komisija (EK) to noraidīja ārzemnieku diskriminēšanas dēļ, jo visiem vāciešiem jaunās nodevas noteiktā summa tiktu ietaupīta vieglo transporta līdzekļu nodokļu atvieglojumos. 2016. gadā Vācija ar Briseli vienojās par jaunu automaģistrāļu izmantošanas nodokļa modeli, saskaņā ar kuru vācieši nebūs privileģētā pozīcijā nodokļu atvieglojumu ziņā, proti, tieši vinjetes vērtībā. Vācijas pilsoņi saņems nodokļu bonusu tikai par videi draudzīgām automašīnām, turklāt mainītas īso distanču cenu kategorijas, kas bija viens no galvenajiem kritiskajiem punktiem Vācijas priekšlikumos.

 

Austrieši cietīs

Lai gan vairākas Vācijas kaimiņvalstis arī jaunos ar Briseli pārrunātos Vācijas plānus uzskata par diskriminējošiem, īpaši neapmierināti ir austrieši, kuri ir pārliecināti, ka viņus iecerētās pārmaiņas skars visskarbāk. Pēc Vācijas Federatīvās padomes oficiālā paziņojuma izskanēšanas Austrijas satiksmes ministrs Jorgs Laitfrīds kritizēja jauno automaģistrāļu lietošanas nodevu kā “nepieņemamu kompromisu, kas joprojām vairākos aspektos ir pretrunā ar ES tiesībām”, īpašu uzmanību vēršot uz nodokļu atvieglojumiem vāciešiem. Ar Austrijas bundeskanclera Kristiāna Kerna svētību Laitfrīds pēc Vācijas jaunāko priekšlikumu publicēšanas nekavējoties piesolīja sūdzību Eiropas tiesā, lai nepieļautu diskriminēšanas legalizēšanu, balstoties uz tautību.

Sarunā ar “LA” Austrijas Satiksmes ministrijas preses pārstāvji skaidroja, ka pagaidām Austrija sūdzību vēl nav iesniegusi, jo EK apņēmusies veikt pamatīgu Vācijas jaunā likuma priekšlikumu analīzi, lai pārliecinātos par to atbilstību ES likumdošanai. Par to, cik ilgi notiks analīze, EK informāciju nesniedz.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Austrijā vinjete ir jāpērk tikai braukšanai pa autobāņiem (par maksu ir arī lielie kalnu tuneļi) – visiem, arī austriešiem, savukārt Vācijā plāno iekasēt naudu par baukšanu ne tikai uz ātrgaitas bāņiem, bet arī uz visiem valsts nozīmes ceļiem. Būtībā tas nozīmē, ka iebaukšana Vācijā būs par maksu, jo pa mazajiem zemes celiņiem izbraukt praktiski ir neiespējami. Protams, ka vāciešiem nepatīk, ka Austrija protestē, viņi jau iedomājušies, ka ir kungi un noteikumu diktētāji visā Eiropā. Ar maksas ieviešanu Vācija panāks, ka vāciešiem būs jāmaksā par iebraukšanu ne tikai Austrijā, bet arī Nīderlkandē un Beļģijā – arī tur gatavojas tiesu darbiem ar Vāciju šajā sakarībā.

Draugiem Facebook Twitter Google+