×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. maijs, 2014
Drukāt

Nodibina Bordāna Jauno konservatīvo partiju (24)

Foto-LETAFoto-LETA

Piedaloties 223 dibinātājiem, 17.maijā Rīgā tika nodibināta Jaunā konservatīvā partija, kuras viens no līderiem ir bijušais tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Šī partija gan tiek dibināta ilglaicīgai darbībai, tāpēc arī dalība šā gada Saeimas vēlēšanās nav pašmērķis, un par to politiskā spēka biedri lems vēlāk, sacīja Bordāns.

Viņš savu partiju pieteica kā “pārmaiņu ieviesējus”. Bordāns uzsvēra, ka politiskā spēka sabiedrotie var būt tie, kuri balstās uz Latvijas valstiskuma platformas, savukārt pretinieki – tie, kuri neatzīst Latvijas okupāciju. Bordāns uzsvēra, ka Latvija nav tilts starp Austrumiem un Rietumiem, bet gan Rietumu neatņemama sastāvdaļa.

Jaundibinātās politiskās organizācijas mērķis ir “Latvijas kā neatkarīgas un demokrātiskas republikas attīstība”, balstoties uz “mūsdienīga konservatīvisma pamatvērtībām”.

Bordāns skaidroja, ka konservatīvismam ir dažādi akcenti, tomēr Latvija nākotnē varēs sekmīgi attīstīties tad, ja politika nemainīgi balstīsies uz sešām pamatvērtībām. Viena no šādām vērtībām ir 18.novembra republika, kas nozīmē, ka mēs dzīvojam 1918.gada 18.novembrī dibinātajā Latvijas Republikā, tāpēc ir noraidāmas jebkādas runas par kaut kādu otro republiku, kas radās pēc PSRS sabrukuma.

Vēl starp šīm pamatvērtībām ir latviski runājoša nācija, demokrātija un tiesiskums, tradicionālā ģimene, labklājības valsts un ģeopolitiskā piederība Rietumiem.

Šīs sešas pamatvērtības esot beztermiņa un palikšot nemainīgas. Savukārt tuvākajā laikā nepieciešams veikt vairākus programmas soļus, lai “Latvija vēl vairāk attālinātos no postpadomju ekonomiskā mantojuma un mazinātu dzīves līmeņa atšķirības ar pārējām Eiropas Savienības valstīm”, teikts partijas programmā. Starp šiem soļiem ir valsts pārvaldes revīzija, viegla un saprotama iesaiste uzņēmējdarbībā un pievienotās vērtības radīšanas iespēju nodrošināšana Latvijā.

Pēc partijas biedru domām, jaunā politiskā spēka devums sabiedrībai būs arī trīs “principiāli jaunievedumi”, proti, partijas dibināšanas veids, kas sākās ar vērtību noteikšanu, pārmaiņu pamats, kas nozīmē “reālas reformas, patiesas izmaiņas valsts pārvaldes attieksmē pret veicamo darbu”, kā arī partijas pastāvēšana, kas balstīta “stabilitātē, ilglaicīgumā, atklātībā un patiesībā”.

Starp partijas dibinātājiem ir arī bijušais Bordāna padomnieks Jānis Tomels, kurš savulaik bija nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (TB/LNNK) valdes loceklis, Saeimas deputāts Dāvis Stalts, kā arī vairāki citi cilvēki, kuri savulaik darbojušies citos politiskajos spēkos.

Bordāns pastāstīja, ka starp viņa domubiedriem ir arī bijusī “Vienotības” Jūrmalas nodaļas vadītāja Jolanta Eihentāle, atvaļinātais brigādes ģenerālis, bijušais Aizsardzības ministrijas izpildsekretārs militāro spējo attīstības jautājumos Gundars Ābols un citi. Tāpat jaundibinātajā politiskajā spēkā darbosies arī Agnese Ludženiece, kura savulaik bija Reformu partijā, un Raitis Sijāts, kurš iepriekš bija partijā “Pilsoniskā savienība”.

Uz partijas dibināšanas pasākumu šodien bija ieradušies arī samērā daudz jauniešu.

Kā ziņots, Bordāns iepriekš darbojās biedrībā “Demokrātiskie patrioti”, kas pērn septembrī paziņoja, ka pārtaps partijā un startēs vēlēšanās. Līdz ar šādām ziņām nacionālajā apvienībā ietilpstošā partija “Tēvzemei un brīvībai”/LNNK nolēma Bordānu izslēgt no partijas un atsaukt viņu no tieslietu ministra amata, skaidrojot, ka ministra faktiskā darbība liecina par dalību cita politiskā spēka veidošanā, kas nav savietojama ar atrašanos TB/LNNK.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Vel viena politiska partija! Prieks kam? Vai tad latviesiem tiesam nav ko darit, ka spelet partijas
  karuseli!

 2. Kaut kā vecajām partijām neticu, jo man patīk statistika. Latvija ir vienīgā ES valsts, kura ir 100% atkarīga no Krievijas energopiegādes (Igaunija 12%). Arī ārējā tirdzniecībā viena no lielākajām atkarībām. Zinātnē un inovācijās esam pēdējā vietā ES. Izglītība arī neatlaidīgi tuvojas beigu galam. Reformu partija bija labs pieteikums, bet nenostrādāja. Biedri zaudēja ticību vadībai un partija jau pašlikvidējas. Esošās partijas ir kliķes, kurās apvienojas ārkārtīgi nelielas cilvēku grupas. Mums iestāsta Maskavas aģenti, ka organizēties ir slikti, jo tas šķels. Vajag uzticēties saujiņai kliķes ļaužu. Tā diemžēl nav pat pacentusies radīt ilūziju, ka Latvijā kāds reāli domā par bēdīgajiem statistikas rādītājiem un kā tos labot mums par labu. Laikam jau paniskas bailes, ka kāds tiešām nesāk domāt. Interešu grupām vienmēr ir iespēja apvienoties, arī SC ir dažādu uz Maskavu orientētu partiju apvienība. Lai apvienotos, vajag reālu darbības plānu un virzību. Tad viss notiksies. Latvijā ir izaugusi jauna paaudze, kura ir brieduma gados (20-40) un moderni izglītota. Vajadzētu vairāk ieklausīties tajā, nevis rakt laukā godmaņus, repšus un kādus vēl tur 1980-to “varoņus”.

  • Par 100% esi stipri pārspīlējis, nu bet ļoti gribējās! Nekāds “lasītājs” tu neesi. Dzīvosim-redzēsim.

  • Cik cilvēkam jābut gadu, lai viņš domātu, ka 100% enerģijas Latvijai nāk no Krievijas? Kādi 10, varbūt?
   Katrā ziņā, ģeogrāfiju skolā viņš vēl nav mācījies. Palūdz vecākus, lai viņi aizved tevi ekskursijā uz Pļaviņu HES, Ķegumu, Rigas HES. Palūdz arī, lai aizved uz laukiem, tur tev parādīs, ka cilvēki apkurina savas mājas ar malku. Pajautā viņiem – vai viņi iepērk malku Krievijā?

 3. Apsveicu Bordānu ar 5to pēc kārtas, šoreiz ar savu partiju!

 4. Šīs partijas mērķi ar neko neatšķiras no citu latvisko partiju mērķiem. Laikam galvenais mērķis ir šķelt latvisko elektorātu. Sāk apriebties šīs pirms vēlēšanām jaunizceptās partijas.

 5. Ļoti iespējams,ka šī partija nebūtu steigusies (tāpat kā nesteidzas Polija,Ungārija,Čehija,Bulgārija) ar eiro ieviešanu Latvijā,pat tautai neprasot! Lai ātrāk varētu sniegt finansiālu palīdzību Āfrikas,Karību jūras un Klusā olkeāna valstīm (ĀKK).

 6. Arvīds>Ar ko Bordana partija Atbildēt

  Neaizmirsīsim,ka gan “Sabiedrība citai politikai”,gan “Pilsoniskā savienība” pirms apvienošanās ar “Jauno laiku” “Vienotībā”,arī rosināja ieviest Latvijā progresīvo ienākuma nodokli! Sakritība? Vai likumsakarība? Un,kas gan cits neapmierinātajiem no šīm abām un partijas TB/LNNK,atliek kā vienīgi dibināt jaunu partiju? Vai varbūt šo nišu atstāsim arī turpmāk Saskaņas centram un Latvijas krievu savienībai?

 7. .Juris>Ar ko Bordana partija Atbildēt

  Ar ko vēl nezinām! Bet grib atšķirties,visdrīzāk,nevis no VL,bet no NA gan! Kur tad palika ne tikai VL programmā ierakstītais progresīvais ienākuma nodoklis,bet pat ļoti pieticīgi samazinātā (salīdzinot ar Luksemburgas-3%,Madrides-4%,Varšavas-5%,Strasbūras-5,5%,Briseles un Māstrihtas 6%,) VL rosinātā 12% PVN likme pārtikai?

 8. Kāda būs partijas programma? Atbildēt

  Ja jau partija ir “Jaunā konservatīvā”,jācer ka vismaz šai partijai nebūs paniski bail atjaunot Latvijā kopš 1959.gada iekonservēto,visā pasaulē dominējošo ienākuma nodokli pēc maksātspējas principa,kurš pirmskara Latvijā pamatoti tika uzskatīts par sistēmas balstu,jo ļāva jau pēc valsts vien desmit pastāvēšanas gadiem palielināt ar nodokļiem neapliekamo ienākumu minimumu no 1300 līdz 2000 latiem gadā jeb 166 (toreizējiem) latiem mēnesī un atbrīvot no ienākuma nodokļa visus lauksiamniecībā (t.sk.zvejniecībā gūtos ienākumus! Vai varam salīdzināt ar Latvijā sasniegto 23 gados pēc neatkarības atjaunošanas miera laika apstākļos? Nav vairs ne VEFa,ne Liepājas metalurga,ne trīs cukurfabriku,ne Baldones,ne Ķemeru sanatoriju,ne daudzo slimnīcu skolu, dzelzceļu.”Speciālisti” jau piedāvā likvidēt,ne tikai zinātniskos institūtus,bet pat mazos lauku ceļus! Latvija palikusi pat vienīgā no visām 28 Eiropas Savienības valstīm bez obligātās veselības apdrošināšanas,toties var uzturēt divtik lielu ministriju skaitu kā bagātajā Šveicē!

 9. … ‘ DEMOKRATISKIE PATRIOTI ‘ … BEZ PRINCIPIEM …. NETICU SADIEM DREBULIEM ….

  … Aaaaaaaaangliski sadus sauc par ‘loseriem’ … un so egotistu ir parak daudz … un tie aiz atriebibas KALPOS KATRAM, un daris visu, kas tikai samaksa …

  …VAI SIE, TAMDEL, NAV TADI PASI ‘LATVIJAS GRAVEJI ‘ ka SX un lidzigi partijnieki …?

  • Tu laikam spried pēc savas samaitātības pakāpes. Ja tu kalpovisiem, kas tev maksā, tad tas vēl nenozimē, ka visi cilvēki ir tik samaitāti kā tu.

 10. Ar ko Bordana partija Atbildēt

  Grib atskirties no VL? Kapec VL vairs neder bet Bordana jauna partija gan? Ar ko Bordana patriotisms un politika atskirsies no VL. Kapec ir vajadziga sada jauna partija, par kuu mes tiik loti maz zinam? Kas tai aiz adas?

  • Mesijas komplekss.

  • Ja tu nesaproti ar ko atšķirsies JKP politika no VL piekopās politikas tad varu pamest dažas atškirības. JKP neizmantos nacionālo ideju kā aizsegu rupjai zagšanai un shēmošanai (MNA grupējuma izdarības vairāku miljonu Ls apmērā), nepieļaus, ka kāds no viņu biedriem slepus tiekas ar Austrumu kaimiņa spiegiem. Nezombēs jauniešus ar saukļiem ” Cīņai sveiks” un neveicinās fīrerisma iesakņošanos cilvēku apziņā.

   • Tas kas te uzrakstīts patiešām ir fars. Visu zinam jau pirms vēl nožuvusi tinte uz parakstītā papīra. Galvenā atšķirība būs latviešu balsu nozvejošana pārējām latviskām partijām. Un nekā jauna.

 11. Tas vecais Stalts ari edas ar visiem Latvijas patriotiem kad bija deputats. Abols no abeles… jaunais tads pats. Domajiet !

  • kas te ko domāt…? Ambīcijas pie laba gala nenoved!

  • Būtu vismaz paklusējis. Apvainot Daini Staltu, kurš drusku vairāk par mēnesi kā ir devis mūžības ceļā, par to, ka viņš ir “saēdies” ar Latvijas patriotiem? Ko ko tādu par pateikt tikai zema līmeņa niecība. Jā, Dainis Stalts tāpat kā visa viņa dzimta ir sirdsapziņas cilvēki un viņi vienmēr reaģēs, redzot melus, negodīgumu ,zaglīgumu, naudas vergus u.t.t. Tas būtu katra godīga cilvēka pienākums, neļaut negodīgiem cilvēkiem veikt savus netīros darbus.

 12. Tāds pats sū da konservu partija kā visas pārējās partijas,tikai saskalda latviskos vēlētājus,tātad strādā krievu interesēs.

  • Ka tik beigās neiznāk, ka daži VL politkriminālā spārna darboņi nav tie, kas sadarbojas ar krieviem. Pat “Pūt vējiņi” personāža labākā draudzene esot Ušakova biroja vadītāja. Cilvēki būsim modri! Būs kā pasakās
   tas, kurš apvaino citus nedarbos, pats tos ir pastrādājis.

Draugiem Facebook Twitter Google+