×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
22. februāris, 2013
Drukāt

Nodibina “Krājaizdevu apvienību”; biedru vidū Ošlejs un Feiferis

Foto - LETAFoto - LETA

Nolūkā veicināt finanšu kooperācijas kustības attīstību Latvijā dibināta biedrība “Krājaizdevu apvienība”.

Biedrības mājaslapā norādīts, ka tās valdes priekšsēdētājs ir konsultants ražošanas un piegāžu ķēdes optimizācijas jautājumos, biznesa partneris uzņēmumā “Grandeg” Pauls Irbins, valdes priekšsēdētāja vietniece ir Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības Latgales Konsultatīvā centra vadītāja, Daugavpils pilsētas domes pārstāve Ingrīda Gradkovska, valdes locekļi – Ķelnes universitātes banku ekonomikas zinātņu doktors Kārlis Āboliņš, kooperatīvās krājaizdevu sabiedrības “Allažu saime” valdes priekšsēdētājs un Siguldas novada domes deputāts Ēriks Čoders, informāciju tehnoloģiju uzņēmuma “Informatics” dibinātājs, valdes priekšsēdētājs Dairis Kučiks.

Biedrība izvirzījusi trīs galvenos uzdevums pirmajam darbības gadam: izstrādāt bezmaksas uzskaites un grāmatvedības programmu esošajām un topošajām krājaizdevu sabiedrībām, palīdzēt esošajām krājaizdevu sabiedrībām piesaistīt finanšu resursus un popularizēt krājaizdevu sabiedrību ideju, organizējot informatīvus seminārus lauku reģionos un izstrādājot to veidošanas un vadīšanas rokasgrāmatas.

Biedrības biedru vidū ir arī bijušais “Hipotēku bankas” vadītājs Inesis Feiferis un ekonomists Jānis Ošlejs. “Esošā Latvijas finanšu sistēma nav ilgtspējīga. Tā ir orientēta uz lieliem uzņēmumiem un nav ieinteresēta attīstīt mazo uzņēmējdarbību reģionos. Nepieciešams modelis, kur lēmumi par finanšu pieejamību tiek pieņemti reģionāli, ņemot vērā vietējo specifiku,” paziņojumā medijiem norāda Ošlejs.

Kooperatīvā krājaizdevu sabiedrība ir tās biedru dibināts un pārvaldīts finanšu kooperatīvs, lai sniegtu saviem biedriem finanšu pakalpojumus. Krājaizdevu sabiedrības saviem biedriem parasti piedāvā gan noguldījumu pakalpojumus, gan iespēju saņemt dažādu veidu aizdevumus un citus finanšu pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+