×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. aprīlis, 2012
Drukāt

Nodibina reģionālo partiju “Valmierai un Vidzemei”

baiks

Apmēram 250 cilvēku sestdien, 14.aprīlī, nodibinājuši jaunu reģionālo partiju un par tās priekšsēdētāju ievēlējuši Valmieras domes izpilddirektoru Jāni Baiku (attēlā), aģentūrai BNS pavēstīja pats Baiks.

Savukārt partijas valdē ievēlēja Vidzemes augstskolas pasniedzēju Andri Kleperu, kādreizējo finanšu ministru Oskaru Spurdziņu, kā arī Andri Akmentiņu, Andreju Gluhovu, Arti Jansonu un Jāni Skrastiņu. Partijas valdē darbosies arī pašreizējais Valmieras mērs Inesis Boķis, kas būs mēra amata kandidāts arī nākamajā gadā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās.

Baiks norādīja, ka “Valmierai un Vidzemei” būs labēji centriska politiska partija, kuras darbības mērķi ir sekmēt Valmieras kā Vidzemes reģiona uzņēmējdarbības, administratīvā, izglītības, kultūras un sporta centra attīstību.

Partijas dibināšanas kongress pulcēja 250 biedrus, kuru vidū bija gan valmierieši, gan apkārtējās pašvaldībās dzīvojošie.

„ Pēdējā laikā man daudzi valmierieši ir jautājuši, kas notiks nākamgad, kāda būs tālākā pilsētas pārvaldība. Ļoti daudzi ir pauduši atbalstu pašvaldības darbam, jo ir pieraduši pie stabilas, prognozējamas un profesionālas vadības, kas nodrošina ilgtspējīgu Valmieras izaugsmes ceļu. Tieši tāpēc es esmu nolēmis spert soli pretī jauniem izaicinājumiem un vadīt šo jauno politisko spēku. Ņemot vērā šodien man uzticētos pienākumu, par tuvākajiem darbības mērķiem esmu nodefinējis, pirmkārt, izveidot dzīvu, enerģisku un demokrātisku partijas pārvaldības mehānismu. Otrkārt, sagatavot profesionālu partijas programmu mūsu partijas kandidēšanai pirmajās pašvaldību vēlēšanās 2013.gadā. Treškārt, un pats galvenais,turpināt iesāktos darbus Valmieras straujākai izaugsmei. Veicināt uzņēmējdarbības attīstību, jo tas ir mūsu labklājības pamats. Strādāt, lai cilvēkiem būtu darbs, lai būtu kur dzīvot un atpūsties. Un lai nebūtu vajadzības meklēt labāku dzīvi ārpus Latvijas,” uzrunājot klātesošos, sacīja Baiks.

Jaunās reģionālās partijas viens no dibinātājiem ir arī pašreizējais Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis, kurš darbosies politiskās organizācijas valdē un būs mēra amata kandidāts nākamajās pašvaldību vēlēšanās.

Dibināšanas kongresā tika apstiprināti jaunā politiskā spēka statūti, dibināšanas programma, kurā noteiktas organizācijas vērtības un nozaru virsmērķi, kā arī manifests un simbolika. Tuvākajā laikā darbu sāks partijas mājas lapa internetā, lai interesenti varētu iepazīties ar partijas dokumentiem, kā arī citu informāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+