×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
5. maijs, 2014
Drukāt

Nodibina Sudrabas partiju “No sirds Latvijai” (25)

Foto-LETAFoto-LETA

Pirmdien, 5.maijā, tika nodibināta politiskā partija “No sirds Latvijai”, par kuras priekšsēdētāju ir ievēlēta bijusī valsts kontroliere Inguna Sudraba. Kopsapulcē piedalījās 247 partijas dibinātāji, un lēmums par partijas dibināšanu tika pieņemts vienbalsīgi.

Sudraba, uzrunājot kopsapulces dalībniekus, sacīja, ka “ceļš uz šodienas notikumu – jaunas partijas dibināšanu, kas likumsakarīgi radās mūsu kustībā – nebija nedz viegls, nedz gluds”.

Sudraba bija kritiska par iepriekš īstenoto politiku. “Ir sajūta, ka vara dzīvo uz vienas planētas, sabiedrība – uz citas. Cilvēki vairs netic valsts institūcijām, to spējām kvalitatīvi veikt savas funkcijas,” sacīja Sudraba. Savukārt jaundibinātas partijas mērķis ir panākt, lai “Latvija ir droša, neatkarīga un vienota labklājības valsts, kurā gribētu dzīvot gan mēs, gan mūsu bērni un mazbērni”.

Sudraba arī uzsvēra, ka vīzijas sasniegšanai par Latviju kā demokrātisku, harmonisku un ietekmīgu valsti nederēs “kosmētiskais remonts”, bet ir jāmaina valsts pārvaldes attieksme un darba stils.

Partijas mērķis ir “restartēt ne tikai ticību valstij, bet arī pašu valsti,” piebilda politiskā spēka līdere.

Partijas programmā norādīts, ka kustības “No sirds Latvijai” biedri noteikuši desmit būtiskākās problēmas mūsdienu Latvijā, kas prasa tūlītēju risinājumu un kas ir galvenie sabiedrības neapmierinātības cēloņi. Viena no šādām problēmām ir tas, ka valstij nav īstermiņa un ilgtermiņa mērķu, un tas veicina vispārēju sabiedrības apātiju un neticību rītdienai.

Tāpat kustības biedri uzskata, ka būtiska problēma ir arī drošības sajūtas zudums, neuzticēšanās valsts un pašvaldību iestāžu spējai kvalitatīvi veikt tās funkcijas, kas nodrošina cilvēka galvenās vajadzības – veselības aizsardzība, izglītība, indivīda drošība, valsts spēja aizsargāt sevi un savus iedzīvotājus. Kā vēl viena no problēmām nosaukta plaisa starp valsts varu un sabiedrību, varas neiejūtība pret cilvēku un nesapratne par viņa vajadzībām. Vēl tiek norādīts, ka lielākās sabiedrības daļas, godīgi strādājot, nespēja pašapliecināties un nodrošināt sev cilvēka cienīgu dzīvi un labklājību.

Tāpat biedrības pārstāvji par būtiskākajām problēmām nosauca morāles vērtību zudumu, “patērētāju sabiedrībai” raksturīgu pazīmju pastiprināšanos, kā arī naudas un varas koncentrēšanos dažu cilvēku rokās, kuri tādējādi patiesībā lemj valsts likteni u.c. Partija uzskata, ka galvenais iemesls iepriekš minētajam ir valstiskā mērķa un valsts varas atbildības trūkums Latvijā.

Partija apzinās, ka šis darbs – valsts pārveide – ir smags un, uzņemoties to, no partijas tiks prasīts vērā ņemams rezultāts, akcentēja Sudraba.

Partijas dibināšanas kopsapulcē tika pieņemta arī partijas darbības programma, statūti un ievēlēta politiskās organizācijas valde.

Par jaundibinātās partijas “No sirds Latvijai” priekšsēdētāju ievēlēta bijusī valsts kontroliere Inguna Sudraba. Par Sudrabas ievēlēšanu balsoja vairākums pasākuma dalībnieku, bet viens no partijas dibinātājiem bija pret.

Partijas valdē ievēlēta viena no kustības “No sirds Latvijai” dibinātājām Diāna Novicka, bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris, uzņēmējs Viesturs Tamužs, Aivars Meija, kuram arī ir uzņēmējdarbības pieredze, Aldis Kromans, kurš, pēc Sudrabas teiktā, arī nāk no biznesa vides, uzņēmējs Raimonds Nipers, kā arī Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas direktors Andris Priekulis.

Šādu partijas valdes sastāvu atbalstīja 213 partijas dibinātāju, savukārt pret bija 34 kopsapulces dalībnieki.

Kustībā “No sirds Latvijai” ir iesaistījušies aptuveni 750 biedri. Kā Sudraba iepriekš sacīja intervijā aģentūrai LETA, par partijas līderiem varēs kļūt ikviens, kurš ir iesaistījies kustībā, lai gan konkrētas personas viņa nenosauca.

Sudraba iepriekš klāstīja, ka viņai politiskā līmenī nav pa ceļam nedz ar “Saskaņas centru”, nedz kādu citu partiju.

Kā liecina “Latvijas faktu” aprīlī veiktā aptauja, par partiju, kuras sarakstā būs Sudraba, Saeimas vēlēšanās būtu gatavi balsot 2,8% respondentu.

Saskaņā ar likumu partijas dibinātāju skaits nedrīkst būt mazāks par 200.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Ja šajā prtijiņā ir BURVIS …ATĀĀ UN ,JA NEMALDOS , vēl kāds no nacionālistiem …. soryy……….

 2. “Man neliekas ka nodokļu politika Latvijā ir pareiza.Ja cilvēkam,kura mēneša ienākumi ir 200 latu,ir jāmaksā tie paši 26%.kā tam,kurš pelna 10 000 latu,tad tas nav taisnīgi,uzskata Fliks. Būt bagātam Latvijā ir ļoti lēti,un man tā nodokļu sistēma perfekti der. Bet būt nabagam Latvijā ir ļoti dārgi,un tas ir briesmīgi”,saka airBaltic prezidents. Skat.”Fliks: Būt bagātam Latvijā ir ļoti lēti”,nra.lv,10.aprīlis 2010. Pat bagātajam Flikam kļuva nabaga latviešu žēl! Tikai ne mūsu partijām!

 3. Varbūt sagaidīsim? Atbildēt

  “ASV 38 miljardieri,tostarp “Microsoft dibinātājs Bils Geitss,Ņujorkas mērs Maikls Blūmbergs,kā arī konorežisors Džordžs Lūkass,parakstījuši vienošanos,ar kuru apņemas ziedot vismaz pusi savu īpašumu labdarībai,informē raidorganizācija BBC.”
  Skat.”ASV miljardieri apņemas ziedot pusi īpašumu labdarībai”,Delfi.lv,5.augusts,2010. Mums taču arī šādi miljonāri IR KĀDREIZ BIJUŠI! Apliecinājums tam,kaut vai Vērmanes dārzs un kultūras nams “Ziemeļblāzma”,pat A/s”Maikapar” uzbūvētā lauvu mītne Zooloģiskajā dārzā!

 4. trešdienis>rītdienis Atbildēt

  Paši vainīgi!Tautiešu sociālekonomiskās ikdienas rūpes-ko šodien galdā likt,par rupjmaizi 21% PVN maksājot vai kā par siltumu pēc kvadrātmetriem samaksāt,nacionāļus neuztrauc! Te pat viens padomēs un valdēs sēdošais vienotības Muldoņa atradies,kuram labāk patīk,ka latvieši,kas šeit nav zaguši,godīgi strādā ārpus Latvijas! Naudu taču sūtīs uz Latviju! Būs pat IKP procenti! Pat Jānis neko pats negrib špaktelēt,tik citus kritizēt! Un,kā pareizi saka No sirds:”Ar skatu uz Krieviju”! Dažiem peļņa svarīgāka pat par valsts pastāvēšanu!

 5. ne erektorāta, ne arī būs elektorāts.

 6. AHA! V’el viena “‘mazm’aji’nu partEja””,kas ‘s’ke’l Latvie’su sabiedr’ibas v’el’et’ajus.P.S. Ot vsei Du’si!

  • lai takš šķeļ! ja 1-īgais, kas stulbo, kā Bērziņš latviešu elektorātu tura kopā ir vēlēšanās nepieļaut Sovaku Cen†ra nonākšanu pie varas, lai iet uz nabagmāju!

 7. , kas tik sen nav darījusi godīgu darbu, ka jau aizmirsusi, kas tas ir.
  Visi grib citus mācīt, kā jāstrādā, bet paši strādāt negrib neviens.
  Liecies, ka nu, Sudraba, mierā, un atbrīvo mūs no nepieciešamības
  visu priekšvēlēšanas laiku klausīties Tavus neskarīgos murgus…

 8. Deklarācija ir parastais pļurkšķis, kas skan labi, bet praksē darāms at milzu grūtībām. Partijā trūkst personību, cilvēku ar polītisku vērienu, inteliģenci, speciālām prasmēm,- ar mokām salasīta vēlmju domātāju grupa.
  Sīkpartija, kas šķeļ elektorātu. Īstenībā darbosies pret valsts interesēm Saeimas vēlēšanās vajadzētu pavisam ignorēt

  • Tieši tā, darbosies pret valsts, betgalvenais pret latviešu tautas interesēm. Tās nav personības, bet gan žurkas- ar Kūtri priekšgalā… .

  • Bet varbūt tāds arī bijis šīs partijas dibināšanas mērķis – šķelt sabiedrību. Ja arī nesanāks tikt ievēlētai, darbiņš būs padarīts, vēlētāju balsis jau kādam būs atņemtas….

 9. izbiedētais burunduks Atbildēt

  Ta Sudraba ir traka !

 10. Kā saprast tādu I.Sudrabas secinājumu: “…naudas un varas koncentrēšanos dažu cilvēku rokās, kuri tādējādi patiesībā lemj valsts likteni… ” Ne saeimā, ne valdībā nesēž miljonāri, kuriem vieniem pašiem būtu iespēja lemt valsts likteni. Tādā statusā varētu būt vienīgi valsts prezidents. Vai cienītā Sudrabas kundze te domājusi viņu?

  • Netēlo Antiņu-īstie naudas maisi Š;Š,Le arī LA saimnieku domāts. Bet labāk jau nolikt nevi censties ko darīt.

  • Vai tu tiešām domā, ka Latvijas likteni lemj Saeima un valdība? Apsveicu ar naivuma kalngalu sasniegšanu!

 11. kolorādo vabole Atbildēt

  Kopš IS sāka dibināt partiju,viņai pat smaids un mīmika ir mainījusies,nav vairs tāda,kā agrāk,kad viņa bija valsts kontrolieres amatā.Toreiz viņa smaidīja maz un mīmika kā arī ķermeņa valoda bija trūcīga,toties tagad ir otrādi.

 12. Visu cieņu Sudrabai, bet partijas nosaukums skan banāli..

 13. Varbūt vajadzētu atturēties no Latvijas vārda lietošanas nevietā? Nav bijuši gadijumi, kad Latvijas vārds partijas nosaukumā būtu nācis par labu partijai. Varētu izvēlēties piezemētāku partijas nosaukumu. Ja neveiksies ar darbiem, un tas ir loti iespējams, tad apkaunots būs arī Latvijas vārds.Padomāsim ar galvu, pirms partijām vārdu dot1

 14. Ar skatu uz Krieviju

 15. Šodien nodibināta nenormāli izvalbīto acu partija. Būtu labi, ja kāds ārsts dotu savu vētējumu no profesionālā viedokļa.

 16. Diemžēl atkal notiek Latviešu partiju skaldīšana un šoreiz par pravieti un labdari uzmetusies Sudraba.
  Viņa tad nu špaktelēšot ciet to plaisu starp valsti un sabiedrību un celšot Latviju saulītē. Labklājība tikšot panākta nospraužot valstij mērķus un ceļot valsts varas atbildību. Vispārīgi un jau daudz dzirdēti saukļi, bet nekā konkrēta, jo programu vēl tikai rakstīšot. Vai latvieši būs tik naivi, lai atkal uzticētos kārtējam solītājam. Valsts kontrole ir augsts postenis, kur Sudraba ilgstoši pabija, bet ko viņa reāli izdarīja, izņemot sausu faktu konstatāciju, revidējot pārskatus? Mēģināju atcerēties, bet tā arī neatminējos, ka viņas darbības laikā, ar viņas iniciatīvu kāds būtu saukts pie atbildības. Diemžēl viņa pieder pie tās ierēdņu-pļāpātāju kategorijas, kam lielas ambīcijas, bet nav reāla seguma.

  • Nedomāju,ka viņa šķels latviešu sabiedrību,jo viņa nav par Latviešiem.

  • Vēl jau ir daudz par maz to “partiju”, pirmskara līmenis nav sasniegts:
   1. Saeimas vēlēšanās piedalījās 88 saraksti, mandātu neieguva 42;
   2. Saeimas vēlēšanās piedalījās 141 saraksts, mandātu neieguva 93;
   3. Saeimas vēlēšanās piedalījās 120 saraksti, mandātu neieguva 66;
   4. Saeimas vēlēšanās piedalījās 103 saraksti, mandātu neieguva 46.

 17. No sirds uz Latviju, tālāk uz Krieviju.

Draugiem Facebook Twitter Google+