Kultūra
Kultūrpolitika

Nodibināta Andra Ritmaņa balva radošām personībām0


Andris Ritmanis.
Andris Ritmanis.
Andris Ritmanis.

Lai atbalstītu mūzikas un dzejas jaunradi, kā arī radošās personības, kuŗu darbs un personīgais piemērs veicina latviešu mūzikas un dzejas jaunradi, PBLA valde un PBLA Kultūras fonda padome izveidojusi ASV latviešu dzejnieka un sabiedriskā darbinieka Andra Ritmaņa piemiņas fondu radošai nākotnei, ziņo PBLA Kultūras fonda padome.

Ir simtiem dziesmu ar Andra Ritmaņa vārdiem, starp tām – leģendārā “Manai tautai” ar meitas Brigitas Ritmanes-Džeimsones vārdiem. Tā kļuva par latviešu tautas likteņdziesmu Atmodas laikā un turpina iedvesmot joprojām.

Mūzikas jaunrade Andrim Ritmanim bija ļoti svarīgs mērķis, viņš dziļi mīlēja Latviju un atbalstīja radošas personības – dzejniekus, komponistus, dziedātājus, mūziķus, skolotājus, kuri māca bērniem latviešu dziesmas un kultūru.

Jaunizveidotais fonds viņa darbu turpinās. Sadarbojoties ar PBLA Kultūras fondu, Andra Ritmaņa balva tiks pasniegta reizi gadā vai ik pa diviem gadiem, PBLA Kultūras fonda komitejai kopīgi ar Ritmaņu ģimeni izvēloties gada laureātu.

Pirmie divi balvas laureāti 2019. gadā – viens mūzikā, otrs dzejā – tiks paziņoti XV Latviešu dziesmu svētku laikā Toronto, Kanādā.

Saistītie raksti

Balvas apjomu, kas no gada gadā var būt mainīgs, noteiks PBLA KF komiteja. Līdzekļus fonda pamatkapitālam veido Andra Ritmaņa novēlējums, viņa ģimenes un vairāku pazīstamu ASV latviešu kultūras un sabiedrisko darbinieku ziedojumi.

Pēc profesijas ārsts, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks Andris Ritmanis bija aktīvs latviešu sabiedriskais darbinieks. Viņš rīkoja ASV Rietumukrasta dziesmu svētkus, vadot 2×2 nometnes un latviešu organizācijas ASV Rietumkrastā, bija producents Portlandes ansambļa “Dzintars” koncertturnejām visā pasaulē.

Andris Ritmanis devās mūžībā 2018. gada 17. augustā Losandželosā (ASV).

LA.lv