Kultūra
Mūzika

Nodibināta Dejas balva0

Publicitātes foto

Latvijas Dejas informācijas centrs (LDIC) sadarbībā ar Kultūras ministriju nodibinājis Dejas balvu, kas turpmāk būs Latvijas augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā, vēsta “Dance.lv”.

Reizi divos gados tiks piešķirtas 14 balvas par izciliem sasniegumiem baletā, laikmetīgajā, mūsdienu un skatuviskajā tautas dejā, kā arī pedagoģiskajā un pētnieciskajā darbā. Šomēnes žūrija jau uzsākusi darbu pie izrāžu vērtēšanas, bet pirmā Dejas balvas pasniegšanas ceremonija notiks 2019. gada Dejas dienas ietvaros.

“Līdz šim plašajai, bet sašķeltajai dejas nozarei Latvijā nav bijis sava vienojoša apbalvojuma – norisinājušās vienīgi atsevišķas skates, konkursi un sacensības, atsevišķas žūrijas piešķīrušas teātra balvu “Spēlmaņu nakts” baleta un laikmetīgās dejas jomā, taču process nav ticis vērtēts kopumā. Jaunās Dejas balvas mērķis ir veicināt nozares vienotību, informācijas apriti un pieejamību, kā arī starptautisko sadarbību. Katrs laureāts saņems īpaši veidotu mākslas darbu un naudas balvu,” pauda Daina Tabūna, LDIC sabiedrisko attiecību speciāliste.

Dejas balvas žūrijas sastāvu veido baleta mākslas eksperti Gunta Bāliņa, Marians Butkevičs un Regīna Kaupuža, laikmetīgās dejas eksperti Ramona Galkina un Andris Kačanovskis, skatuviskās tautas dejas eksperti Gints Baumanis un Alda Skrastiņa, mūsdienu dejas eksperti Inga Raudinga un Guntis Spridzāns.

“Augustā žūrija jau noskatījusies dejas izrādes Valmieras teātra festivālā, Liepājas mākslas forumā un festivālā “LNSO Vasarnīca”. Nākamie skatāmie darbi paredzēti festivāla “Homo Novus” ietvaros,” pastāstīja Tabūna.

Līdz ar jaunās balvas izveidi “Spēlmaņu nakts” balva vairs netiks piešķirta kategorijās “Sasniegums laikmetīgajā dejā” un “Sasniegums baleta mākslā”, tiks apbalvots vienīgi kustību mākslinieks dramatiskā teātra izrādēs.

LA.lv