×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
17. marts, 2012
Drukāt

Nodibināta jauna reģionālā partija “Gods kalpot Rīgai!”

partijaa

Rīgā 17.martā nodibināta jauna, lokālpatriotiska reģionālā partija “Gods kalpot Rīgai!”. Tās dibināšanas kongresā bija reģistrējušies 316 dibinātāji un vairāk nekā 50 atbalstītāju. Partijas kodolu veido 20 cilvēki, no kuriem 11 ir likvidētās LPP/LC Rīgas domes deputāti. Partijas līderis ir Rīgas vicemērs Andris Ameriks.

Partija ir lokālpatriotisks veidojums, kas aizstāvēs galvaspilsētas intereses. “Rīgas attīstība nevar būt ne kreisa, ne reģionāla. Esam reģionāla organizācija, Rīgas partija, un mēs sadarbosimies ar visām partijām, kas grib attīstīt Rīgu,” skaidroja Ameriks. Viņš norādīja, ka pēdējo trīs gadu laikā pašvaldībā ir bijusi ļoti laba sadarbība ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu (SC) un kolēģiem no partijas “Saskaņas centrs”, ar kuriem kopā izdevies paveikt vairāk, nekā iepriekšējos divos sasaukumos reizē.

Jau ziņots, ka SC un “Gods kalpot Rīgai!” nākamajās pašvaldību vēlēšanās 2013.gadā varētu startēt ar kopīgu sarakstu. Ameriks norādīja, ka par konkrētākiem plāniem, gatavojoties pašvaldību vēlēšanām, tiks lemts partijas kongresā rudenī. Ņemot vērā esošo atbalstu, partija izvirzījusi mērķi, lai nākamajā Rīgas domes sasaukumā trešdaļa deputātu būtu “Gods kalpot Rīgai!” biedri. “Domāju, ka tas ir absolūti reāli, jo mūsu partija ir nevis latviska vai krieviska, bet rīdzinieku partija, daudznacionāla kā Rīga,” uzsvēra Ameriks.

Partijas programma ir balstīta uz Rīgas attīstības koncepcijas līdz 2025.gadam pamatiem, bet tuvākā gada laikā tiks izstrādāta rīcības programma, kā sasniegt konkrētus mērķus. Katrai no 58 Rīgas apkaimēm tiktu izstrādāta sava attīstības programma.

Runājot par konkrētiem plāniem, Ameriks sacīja, ka „Gods kalpot Rīgai!” tuvāko divu gadu laikā sadarbībā ar privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm nodrošinās visiem bērniem bērnudārzus, savukārt sabiedriskajā transportā bez maksas brauks ne tikai pensionāri, bet arī visi skolēni.

Partijā iesaistījies arī kādreizējais TB/LNNK biedrs Andrejs Požarnovs, bijušais bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainars Baštiks, žurnālists Ivo Kiršblats.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+