×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
22. oktobris, 2015
Drukāt

Nodibināta Pierīgas pašvaldību apvienība; par priekšsēdētāju ievēlēta Carnikavas novada domes vadītāja Jurēvica (1)

jurevica_2

Daiga Jurēvica.

Šodien nodibināta Pierīgas pašvaldību apvienība, un par tās priekšsēdētāju ievēlēta Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica.

Kā aģentūru LETA informēja Carnikavas novada domes pārstāve Sandra Baltruka, jaunās apvienības dibināšanā piedalījās 11 Pierīgas pašvaldības – Ādažu, Baldones, Carnikavas, Garkalnes, Ikšķiles, Inčukalna, Ķekavas,
Olaines, Ropažu, Salaspils un Saulkrastu novadu domes.

Līdz ar Pierīgas pašvaldību apvienības dibināšanu tika apstiprināti arī tās statūti. Tie nosaka, ka jaunā biedrība uz brīvprātības principiem apvieno Latvijas pašvaldības, kuru administratīvā teritorija atrodas Rīgas plānošanas reģionā, un tās mērķis ir īstenot Pierīgas pašvaldību tiesisko interešu aizsardzību, veicināt to ekonomisko un sociālo attīstību, kā arī sadarbību savstarpēji un ar citām Latvijas un ārvalstu institūcijām.

Statūtos arī noteikts, ka apvienības valdi – priekšsēdētāju un izpilddirektoru – biedru kopsapulce ievēl uz pašvaldību domju sasaukuma laiku.

“Latvijā ir daudz pašvaldību, to problēmas ir ļoti atšķirīgas, un Latvijas Pašvaldību savienībai nav kapacitātes un resursu, lai visu intereses aizstāvētu vienlīdz labi. Ideja par Pierīgas pašvaldību apvienību gaisā virmojusi jau vairākus gadus, tagad esam to nodibinājuši, lai sekmīgāk aizstāvētu Pierīgas iedzīvotāju intereses un veidotu konstruktīvu dialogu ar valdību,” skaidro Jurēvica.

Pierīgā dzīvo aptuveni trešdaļa no visiem Latvijas iedzīvotājiem, un jaunā apvienība sabiedrībā un arī valsts līmenī plāno aktualizēt dažādus pašvaldībām svarīgus jautājumus, kas saistīti gan ar izglītību, nepietiekamo pašvaldības bērnudārzu skaitu, pedagogu atalgojumu, pašvaldību finanšu izlīdzināšanas modeli, jauno administratīvi teritoriālo reformu un citiem jautājumiem.

“Jebkurai pašvaldībai galvenais ir cilvēks. Šādas apvienības veidošana ir pareizs un lietderīgs solis, jo vairāk aizstāvēs Pierīgas pašvaldībās dzīvojošu iedzīvotāju intereses. Pierīgas pašvaldībām ir vienots problēmu saraksts, aktuālākie šobrīd ir izglītības jautājumi, kas saistīti ar bērnu pieplūdumu Pierīgā, un nepieciešami kopīgi risinājumi, kas jāīsteno valsts līmenī,” norāda Salaspils novada domes vadītājs Raimonds Čudars (V).

“Intereses dažādām pašvaldībām atšķiras, tomēr Pierīgas pašvaldībām ir vairāk kopīgā nekā atšķirīgā. Lai veiksmīgāk pārstāvētu mūsu intereses valsts līmenī, kas līdz šim varbūt bija problēma, ka mūsos negribēja ieklausīties un katrs atsevišķi maz varam panākt, esam panākuši vienošanos par Pierīgas pašvaldību apvienību dibināšanu,” saka Olaines novada domes priekšsēdētājs Andris Bergs.

Visas pašvaldības, kas pēc brīvprātības principa apvienojušās Pierīgas pašvaldību apvienībā, ir Latvijas Pašvaldību savienības biedri.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kad ??? si Jurevica BEIDZOT !!! sataisis piebrauktuves celus pie juras? KAD ???
    Pagasts pie juras bez celiem, bez pieklyves tai. Nav pat smiekligi. Tas ir vairak ka nozelojami.
    Ka ari tas, ka jaukas vasaras fienas, tie, kuti kaut ka tiek lidz jurai pa tiem izdangatiem celu parodijam, tiek reket veidigo pasvaldibas policistu soditi, jo tiem liekas, ka ne ta noparkojusies tur, kur nav pat kartigi kur masinu nolikt.
    Vai tas nav aprekinats zemisks bizness – netaisit celus un stavlaukumus, lai iedzivotos no sodiem?
    Par tiem jau sen vareja to visu izdarit.

Draugiem Facebook Twitter Google+