×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. janvāris, 2014
Drukāt

Nodibināta Rīgas pils atjaunošanas padome Lancmaņa vadībā

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas pils vārti.

Lai nodrošinātu Rīgas pils kā nozīmīga valsts kultūras pieminekļa saglabāšanu un atjaunošanu, sniedzot profesionālu viedokli projekta īstenošanā, nodibināta Rīgas pils atjaunošanas padome, kuru vadīs Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis.

Kā portālu “LA.lv” informēja Finanšu ministrijā, padome ir finanšu ministra izveidota institūcija, kas veiks projekta, tostarp izpētes un būvprojektu izstrādes darbu īstenošanas uzraudzību un Rīgas pils kompleksa pārvaldīšanas jautājumu (uzturēšana, apsaimniekošana, labiekārtošana) koordinēšanu.

“Padomes izveidošana ir būtisks solis sekmīgai Rīgas pils atjaunošanai. Padomē aicināti darboties jomas profesionāļi, kas sniegs rūpīgi izvērtētus priekšlikumus pasaules līmeņa vēstures mantojuma saglabāšanai un atjaunošanai, ievērojot gan kultūrvēsturiskā mantojuma ilgtermiņa saglabāšanas principus, gan ļoti nepieciešamos drošības pasākumus,” norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Rīgas pils atjaunošanas padome tiek veidota ar VAS “Valsts nekustamie īpašumi” iniciatīvu, kas novērtē pārvaldīšanā nodotās Rīgas pils sabiedrisko un kultūrvēsturisko nozīmību, kā arī vienlaicīgi izvirzītās īpašas drošības prasības kā Latvijas prezidenta rezidencei.

Padomes priekšsēdētājs būs Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis, taču padomē līdzdarbosies arī Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, Rīgas pilsētas būvvaldes, Rīgas pašvaldības aģentūras “Rīgas pilsētas arhitekta birojs”, Latvijas Amatniecības kameras Restauratoru ģildes, pilnsabiedrības “Pils projekts”, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Valsts prezidenta kancelejas, kā arī Kultūras ministrijas, Finanšu ministrijas un VAS „Valsts nekustamie īpašumi” pārstāvji. Pēc padomes locekļu ierosinājuma kā padomes locekļi var tikt pieaicināti arī citu valsts vai pašvaldību pārvaldes iestāžu, kapitālsabiedrību deleģēti pārstāvji, kā arī eksperti un konsultanti ar padomdevēja tiesībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+