×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
20. februāris, 2015
Drukāt

Nodibināta teātra un kino kritiķa Normunda Naumaņa vārdā nosaukta biedrība (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Nodibināta teātra un kino kritiķa Normunda Naumaņa vārdā nosaukta biedrība, kas plāno iedibināt Normunda Naumaņa vārdā nosauktu ikgadēju balvu kritikā, aģentūrai BNS pavēstīja biedrības preses sekretārs Krišs Ēlerts.

Biedrības mērķi ir Naumaņa literārā un audiovizuālā mantojuma izpēte un popularizēšana, kā arī Naumaņa vārdā nosauktās balvas literatūras un mākslu teorijas un kritikas jomā izveide un administrēšana, atbalsts kritikai, īpaši jaunajiem kritiķiem, kritiskās domāšanas veicināšana un izglītojošu pasākumu rīkošana.

Par piektdien dibinātās biedrības valdes priekšsēdētāju kļuvusi Sarmīte Ēlerte.

“Vairāku gadu desmitu garumā Normunds Naumanis ar lielu misijas apziņu veidoja Latvijas kritisko domu. Viņa raksti deva kontekstu: kultūrvēstures, 21. gadsimta pasaules mākslas, dzīves. Viņš varēja būt spriedumos ass un nežēlīgs, bet Naumani nekas tā neiepriecināja kā laba izrāde, filma, grāmata, izstāde. Mums šķita, ka Normunds priecātos, ja viņa piemiņa tiktu jēdzīgi likta lietā, atbalstot un veicinot to, kas viņam tā rūpēja – kritiskās domas kvalitāti. Tāpēc nolēmām iedibināt Normunda Naumaņa vārdā nosaukto balvu mākslu kritikā,” norādīja Ēlerte.

Biedrības dibinātāji ir vēsturnieks Andris Aukmanis, rakstnieks Pauls Bankovskis, mākslinieks Andris Breže, sabiedriskā darbiniece Sarmīte Ēlerte, režisors Alvis Hermanis, aktieris Ģirts Krūmiņš, Latvijas Jaunā teātra institūta direktore Gundega Laiviņa, publiciste Ieva Lešinska, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra direktore Indra Lūkina, māksliniece Sarmīte Māliņa, rakstniece Andra Neiburga, grāmatizdevējs un Latvijas Literatūras centra direktors Jānis Oga, Normunda Naumaņa mamma Regīna Plaude, Latvijas Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma, Latvijas Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis, izdevniecības “Neputns” galvenā redaktore Laima Slava, Valmieras Drāmas teātra direktore Evita Sniedze un mūziķis Jānis Šipkevics.

Normunds Naumanis (1962–2014) ir latviešu teātra un kino kritiķis, teātra zinātnieks. Viņš studējis Maskavas Valsts teātra institūtā, strādājis Latvijas Zinātņu akadēmijas Valodas un literatūras institūtā, žurnālā “Avots”, laikrakstā “Diena”. Naumanis ir arī vairāku grāmatu autors – “Hermanis. Naumanis. Latviešu stāsti: dzīves teātris divos cēlienos” (2006); “Kultūrnieze” (2009), kopā ar Ditu Rietumu sarakstījis grāmatu ” 365 Dienas filmas”. Viņš publicējies laikrakstos “Padomju Jaunatne”, “Literatūra un Māksla”, “Nakts”, “Kultūras Forums”, “Diena”, žurnālos “Teātra Vēstnesis”, “Kino”, “Kinoraksti”, “Avots”, “Studija”, “The New Yorker”, vairāku kino, teātra un vizuālo mākslu katalogu tekstu autors, zinātniskās publikācijas izdevumā XX gadsimta teātra vēsture pasaulē un Latvijā. Naumanis bijis vairāku kinofestivālu žūrijas loceklis, Latvijas Kinematogrāfistu savienības biedrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Apsveicama doma!Savā laikā atverot presi pirmais ,ko meklēju ,bija ”divkaujas ”recenzijas -N.Naumanis un S.Radzobe.Vienmēr bija interesanti ,ar slēptu humoru ,kurš ,kuru.Ja šobrīd žurnalistikā kaut ko tādu varētu sastapt par tēmām -politika, sabiedrība!Mēdz būt izņēmumi ,tikai lielāko ties sajūta ,ka tiek likta priekšā barjera ,neticu ,ka nav spējīgi žurnalisti .

Draugiem Facebook Twitter Google+