Kultūra
Latvijā

Nodod ekspluatācijā Vidzemes koncertzāli “Cēsis”3

Publicitātes foto

Šodien tiek nodota ekspluatācijā jaunā Vidzemes koncertzāle “Cēsis”, portālam LA.lv pastāstīja koncertzāles direktore Inese Zagorska.

Darbi pie ēkas celtniecības pabeigti, dokumentācija sakārtota, un būvnieki šodien celtni izrādīja pilsētas būvvaldes speciālistiem. “Iespējams, vēl būs nepieciešama kāda nedēļa dokumentu izskatīšanai, tāpat var būt jānovērš vēl kādi sīkumi, jo šis, protams, ir ļoti sarežģīts projekts – tā nav ēka vien, bet gan koncertzāle ar visām skaņu un gaismu iekārtām, ar koncertflīģeli,” Inese Zagorska sacīja. Tomēr nekādu aizkavēšanos koncertzāles darba sākšanā viņa neprognozē.

Jau aprīlī visi kolektīvi, kas apdzīvos koncertzāli, gatavi pārcelties uz to. “Koncertzāles telpās turpmāk dzīvosim gan mēs, koncertzāles cilvēki, gan darbosies Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas skola, tāpat arī pilsētas amatierkolektīvi, kuriem jau sastādīts mēģinājumu grafiks. Mūsu durvis būs atvērtas septiņas dienas nedēļā, ēka tiks aktīvi nodarbināta – nebūs tā, ka sēžam tukšā telpā un tikai gaidām sarīkojumu apmeklētājus,” stāstīja koncertzāles direktore.

Oficiālā koncertzāles atklāšana publikai paredzēta 31. maijā. Ne Inese Zagorska, ne arī koncertzāles valdes priekšsēdētājs Juris Žagars neatklāj, kādi tieši mūziķi piedalīsies, taču abi norāda – atklāšanas koncertu paredzēts veidot kā māksliniecisku notikumu visu triju Baltijas valstu mērogā. Uz atklāšanu esot uzaicinātas visu triju valstu augstākās amatpersonas, un atteikumi vismaz pagaidām neesot saņemti.

Arī programma gan saturiski, gan dalībnieku ziņā ietvers visas trīs Baltijas valstis, sola Inese Zagorska: “Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri pēc kārtas diriģēs visu triju valstu diriģenti, piedalīsies Latvijas zvaigznes, kas pazīstamas visā pasaulē, arī Radio koris. Tas būs skaists akadēmiskās mūzikas koncerts ar plašu vērienu.”

Par koncertzāles programmu domājot, Juris Žagars televīzijai “Re:TV” pagājušajā nedēļā sacīja, ka pirmais gads nebūs pārāk sarežģīts, jo vienreiz atbraukt un jauno koncertzāli apskatīt gribēs katrs, bet programma jāplāno tā, lai gribētos atbraukt arī otrreiz.

J. Žagars plāno, ka reizi mēnesī koncertzālē varētu būt profesionāla teātra viesizrāde, vienā nedēļas nogalē skanētu akadēmiskās, citā – džeza vai populārās mūzikas koncerts, kā arī reizi mēnesī – amatiermākslas priekšnesums.

Cēsu koncertzāles izmaksas ir nedaudz vairāk kā deviņi miljoni latu, no kuriem nedaudz vairāk kā septiņi miljoni – Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, valsts budžeta dotācija 286 584 latu un Cēsu novada pašvaldības finansējums 1 666 266 latu apmērā.

LA.lv
VB
Vija Beinerte
Kultūra
Karš ir neapmierinātu vīriešu rotaļas. Saruna ar Valdi Atālu 5
1 diena
IK
Inga Kaļva-Miņina
Kultūra
Noraujot viltus maskas. Jāņa Bruģa proza
1 diena
LE
LETA
Kultūra
Kur notiks XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Pirmdien daudzviet valstī spēcīgi līs un dārdēs pērkons
5 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Kāpēc, pirms laika pensionējoties, nedrīkst strādāt, bet īstajā vecumā strādā, cik tik gribi?
4 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 9 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Latviju pārstāvošajiem autosportistiem trīs goda pjedestāli “RallyX Nordic” debijas sacensībās Rīgā
4 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta?
5 stundas