Kultūra
Latvijā

Nodod ekspluatācijā Vidzemes koncertzāli “Cēsis”3

Publicitātes foto

Šodien tiek nodota ekspluatācijā jaunā Vidzemes koncertzāle “Cēsis”, portālam LA.lv pastāstīja koncertzāles direktore Inese Zagorska.

Darbi pie ēkas celtniecības pabeigti, dokumentācija sakārtota, un būvnieki šodien celtni izrādīja pilsētas būvvaldes speciālistiem. “Iespējams, vēl būs nepieciešama kāda nedēļa dokumentu izskatīšanai, tāpat var būt jānovērš vēl kādi sīkumi, jo šis, protams, ir ļoti sarežģīts projekts – tā nav ēka vien, bet gan koncertzāle ar visām skaņu un gaismu iekārtām, ar koncertflīģeli,” Inese Zagorska sacīja. Tomēr nekādu aizkavēšanos koncertzāles darba sākšanā viņa neprognozē.

Jau aprīlī visi kolektīvi, kas apdzīvos koncertzāli, gatavi pārcelties uz to. “Koncertzāles telpās turpmāk dzīvosim gan mēs, koncertzāles cilvēki, gan darbosies Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas skola, tāpat arī pilsētas amatierkolektīvi, kuriem jau sastādīts mēģinājumu grafiks. Mūsu durvis būs atvērtas septiņas dienas nedēļā, ēka tiks aktīvi nodarbināta – nebūs tā, ka sēžam tukšā telpā un tikai gaidām sarīkojumu apmeklētājus,” stāstīja koncertzāles direktore.

Oficiālā koncertzāles atklāšana publikai paredzēta 31. maijā. Ne Inese Zagorska, ne arī koncertzāles valdes priekšsēdētājs Juris Žagars neatklāj, kādi tieši mūziķi piedalīsies, taču abi norāda – atklāšanas koncertu paredzēts veidot kā māksliniecisku notikumu visu triju Baltijas valstu mērogā. Uz atklāšanu esot uzaicinātas visu triju valstu augstākās amatpersonas, un atteikumi vismaz pagaidām neesot saņemti.

Arī programma gan saturiski, gan dalībnieku ziņā ietvers visas trīs Baltijas valstis, sola Inese Zagorska: “Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri pēc kārtas diriģēs visu triju valstu diriģenti, piedalīsies Latvijas zvaigznes, kas pazīstamas visā pasaulē, arī Radio koris. Tas būs skaists akadēmiskās mūzikas koncerts ar plašu vērienu.”

Par koncertzāles programmu domājot, Juris Žagars televīzijai “Re:TV” pagājušajā nedēļā sacīja, ka pirmais gads nebūs pārāk sarežģīts, jo vienreiz atbraukt un jauno koncertzāli apskatīt gribēs katrs, bet programma jāplāno tā, lai gribētos atbraukt arī otrreiz.

J. Žagars plāno, ka reizi mēnesī koncertzālē varētu būt profesionāla teātra viesizrāde, vienā nedēļas nogalē skanētu akadēmiskās, citā – džeza vai populārās mūzikas koncerts, kā arī reizi mēnesī – amatiermākslas priekšnesums.

Cēsu koncertzāles izmaksas ir nedaudz vairāk kā deviņi miljoni latu, no kuriem nedaudz vairāk kā septiņi miljoni – Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, valsts budžeta dotācija 286 584 latu un Cēsu novada pašvaldības finansējums 1 666 266 latu apmērā.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Koris no Maltas sadziedāsies ar kori “Blagovest”
2 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Inga Gaile uzstāsies ASV Kongresa bibliotēkas rīkotā literatūras festivālā
2 stundas
SK
Skaties.lv
Kultūra
VIDEO: Ieva Akuratere par divām latviešu tautai ļoti nozīmīgām dziesmām
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Kam ticēt – realitātei vai solījumiem? Ekskluzīva saruna ar “PNB Bankas” vienu no īpašniekiem, miljardieri Rodžeru Tamrazu
Ekskluzīvi 52 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Pētījumā atklāj, kur Latvijā dzīvot ir dārgi
47 minūtes
LE
LETA
Latvijā
VK sagatavojusi atzinumu par LU rektora vēlēšanām
1 stunda
MA
Māris Antonevičs
Pasaulē
Māris Antonevičs: Krievi vairs negrib Štirlicu
6 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Latvijā
FOTO, VIDEO: Jaunpilieši nevēlas palikt nomalē 1
4 stundas