Kultūra
Latvijā

Nodod ekspluatācijā Vidzemes koncertzāli “Cēsis”3

Publicitātes foto

Šodien tiek nodota ekspluatācijā jaunā Vidzemes koncertzāle “Cēsis”, portālam LA.lv pastāstīja koncertzāles direktore Inese Zagorska.

Darbi pie ēkas celtniecības pabeigti, dokumentācija sakārtota, un būvnieki šodien celtni izrādīja pilsētas būvvaldes speciālistiem. “Iespējams, vēl būs nepieciešama kāda nedēļa dokumentu izskatīšanai, tāpat var būt jānovērš vēl kādi sīkumi, jo šis, protams, ir ļoti sarežģīts projekts – tā nav ēka vien, bet gan koncertzāle ar visām skaņu un gaismu iekārtām, ar koncertflīģeli,” Inese Zagorska sacīja. Tomēr nekādu aizkavēšanos koncertzāles darba sākšanā viņa neprognozē.

Jau aprīlī visi kolektīvi, kas apdzīvos koncertzāli, gatavi pārcelties uz to. “Koncertzāles telpās turpmāk dzīvosim gan mēs, koncertzāles cilvēki, gan darbosies Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas skola, tāpat arī pilsētas amatierkolektīvi, kuriem jau sastādīts mēģinājumu grafiks. Mūsu durvis būs atvērtas septiņas dienas nedēļā, ēka tiks aktīvi nodarbināta – nebūs tā, ka sēžam tukšā telpā un tikai gaidām sarīkojumu apmeklētājus,” stāstīja koncertzāles direktore.

Oficiālā koncertzāles atklāšana publikai paredzēta 31. maijā. Ne Inese Zagorska, ne arī koncertzāles valdes priekšsēdētājs Juris Žagars neatklāj, kādi tieši mūziķi piedalīsies, taču abi norāda – atklāšanas koncertu paredzēts veidot kā māksliniecisku notikumu visu triju Baltijas valstu mērogā. Uz atklāšanu esot uzaicinātas visu triju valstu augstākās amatpersonas, un atteikumi vismaz pagaidām neesot saņemti.

Arī programma gan saturiski, gan dalībnieku ziņā ietvers visas trīs Baltijas valstis, sola Inese Zagorska: “Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri pēc kārtas diriģēs visu triju valstu diriģenti, piedalīsies Latvijas zvaigznes, kas pazīstamas visā pasaulē, arī Radio koris. Tas būs skaists akadēmiskās mūzikas koncerts ar plašu vērienu.”

Par koncertzāles programmu domājot, Juris Žagars televīzijai “Re:TV” pagājušajā nedēļā sacīja, ka pirmais gads nebūs pārāk sarežģīts, jo vienreiz atbraukt un jauno koncertzāli apskatīt gribēs katrs, bet programma jāplāno tā, lai gribētos atbraukt arī otrreiz.

J. Žagars plāno, ka reizi mēnesī koncertzālē varētu būt profesionāla teātra viesizrāde, vienā nedēļas nogalē skanētu akadēmiskās, citā – džeza vai populārās mūzikas koncerts, kā arī reizi mēnesī – amatiermākslas priekšnesums.

Cēsu koncertzāles izmaksas ir nedaudz vairāk kā deviņi miljoni latu, no kuriem nedaudz vairāk kā septiņi miljoni – Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, valsts budžeta dotācija 286 584 latu un Cēsu novada pašvaldības finansējums 1 666 266 latu apmērā.

LA.lv