Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
8. jūnijs, 2016
Drukāt

Nodod tiesai lietu par celtņa operatora nāvi darba vietā

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēta kāda celtniecības uzņēmuma valdes locekle par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, kas izraisīja darbinieka nāvi darba vietā, aģentūru BNS informēja Ģenerālprokuratūrā.

Pie kriminālatbildības saukta kāda celtniecības uzņēmuma valdes locekle par to, ka viņa pārkāpa darba aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu prasības, būdama persona, kas atbildīga par šo noteikumu ievērošanu, kas 2014. gada augustā izraisīja celtņa operatora nāvi darba vietā.

Saskaņā ar apsūdzību uzņēmuma valdes locekle kā persona, kura ir atbildīga par darba aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, nenosūtīja savu darbinieku uz ārpuskārtas obligāto veselības pārbaudi. Valdības noteikumi paredz, ka uz veselības pārbaudi nosūta nodarbinātos papildu veselības pārbaudes veikšanai, ja mainās veselībai kaitīgie darba vides faktori vai īpašie apstākļi.

Apsūdzētās personas rīcība konkrētajā gadījumā bija cēloniskā sakarā ar celtņa operatora nāves iestāšanos darba vietā, veicot rekonstrukcijas darbus kādā Rīgas viesnīcā.

Tāpat saskaņā ar apsūdzību uzņēmuma valdes locekles darbībās tika konstatēti vairāku citu Ministru kabineta noteikumu pārkāpumi.

Apsūdzētā persona saukta pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 146. panta otrās daļas.

Krimināllieta nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+