Mobilā versija
Brīdinājums -2.3°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
21. maijs, 2014
Drukāt

Nodokļa grāmatiņas vairs nebūs

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

No šī gada 1. jūnija algas nodokļa grāmatiņas gan darba devējiem, gan ņēmējiem būs pieejamas tikai elektroniskā veidā, šai nolūkā izmantojot Valsts ieņēmumu dienesta (VID) uzturēto elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS).

Turpmāk gan darba devēji, gan darba ņēmēji, saimnieciskās darbības veicēji ierakstus algas nodokļa grāmatiņā varēs aplūkot tikai elektroniski, tāpat izdarīt jaunus. Agrāk papīra veidā izsniegtās algas nodokļa grāmatiņas no 1. jūnija vairs nebūs lietojamas, darba ņēmēji tās varēs izņemt, bet, ja ne – darba devējiem papīra veidā tās jāglabā 75 gadus.

Svarīgi 
darba ņēmējiem


VID Sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste Evita Teice-Mamaja skaidro, ka tiem darba ņēmējiem, kuri līdz 2014. gada 31. maijam strādājuši vienā un tai pašā darba vietā, kur strādāja arī 2013. gadā un kas ir viņu vienīgā ienākumu gūšanas vieta, būtībā nekas nemainīsies un nekas nebūs jākārto. Agrāk papīra veidā izsniegtās algas nodokļa grāmatiņas automātiski aizstās ar elektroniskajām, tāpat automātiski tiks elektronizēti visi agrāk papīra veidā veiktie ieraksti.

Ja personai ir vairākas darba vietas un ja 2013. gadā algas nodokļa grāmatiņas iesniegšanas vieta bijusi mainīta, tad no šī gada 1. jūnija elektroniskajā algas nodokļa grāmatiņā gan obligāti jānorāda tā darba vieta, kas turpmāk būs galvenā ienākumu gūšanas vieta, kurā tādējādi aprēķinās ar nodokļiem neapliekamo ienākumu daļu un atvieglojumus. Tas darba ņēmējam būs elektroniski jānorāda pašam.

Tām personām, tostarp nepilngadīgajām, kuras līdz šī gada 1. jūnijam algas nodokļa grāmatiņas papīra veidā nebūs saņēmušas, būs jāuzraksta iesniegums VID, kurš darbadienas laikā tās izveidos elektroniski.

EDS lietotāju ērtībai


No 1. jūnija EDS lietošanai vairs nebūs jānoslēdz līgums ar VID. Par EDS lietotāju varēs kļūt, izmantojot vienoto valsts un pašvaldību pakalpojumu portālu www.latvija.lv, ar internetbankas lietotājvārdu un paroli, Pilsonības un migrācijas pārvaldes izsniegto eID viedkarti vai Latvijas Valsts radio un televīzijas centrā izsniegto elektronisko paraksta viedkarti (e-parakstu).

No 2014. gada 1. jūnija, izmantojot EDS, darba ņēmējiem būs iespējams elektroniski paziņot par apgādājamām personām, mainīt darba devēju (ienākumu gūšanas vietu), kur iesniegta grāmatiņa, tāpat veikt citus ierakstus.

Šos ierakstus savās elektroniskajās algas nodokļa grāmatiņās darba ņēmēji varēs veikt brīvprātīgi. Personas elektroniskajā algas nodokļa grāmatiņā ietvertā informācija ir pieejama tikai pašai personai, tās darba devējam un VID. Ja persona negribēs, lai darba devējam ir redzama, piemēram, informācija par personas invaliditāti, elektroniskajā grāmatiņā to varēs nenorādīt. Bet paredzētos nodokļu atvieglojumus šis darba ņēmējs varēs saņemt, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+