×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. septembris, 2013
Drukāt

Nodokļa kāpums atkritumu izvešanu iedzīvotājiem sadārdzinās par dažiem santīmiem

LETALETA

Izmaiņas dabas resursu nodokļa (DRN) likmē sadārdzinās gala pakalpojuma maksu iedzīvotājiem, taču absolūtos skaitļos tā būs mērāma vien dažos santīmos mēneša griezumā, biznesa portālam “Nozare.lv” stāsta atkritumu apsaimniekošanas SIA “Vides pakalpojumu grupa” valdes priekšsēdētāja Ieva Jansone.

 

Viņa atzīmē, ka grozījumos ir plānots, ka ar 2014.gada janvāri tiks mainīta cieto sadzīves atkritumu DRN likme, kas patlaban ir septiņi lati, bet no nākamā gada janvāra tā būs 12 eiro (8,4 lati). Attiecīgi pieaugums būs par 1,4 latiem tonnā.

Kopumā uzņēmums šo ietekmi izjutīs manāmi, jo tas skaidrojams ar to, ka izmaiņas DRN tieši ietekmē atkritumu deponēšanas tarifu visos atkritumu poligonos Latvijā. “Vides pakalpojumu grupai” jārēķinās, ka no nākamā gada 1.janvāra paaugstināsies iebraukšanas maksa poligonā “Getliņi Eko”. Savukārt iedzīvotājiem tas nozīmēs maksas pieaugumu vien par dažiem santīmiem mēneša griezumā.

Bet, piemēram, “Eco Baltia vides” valdes priekšsēdētāja Anita Saulīte atzīmē, ka DRN likmes celšana sadzīves atkritumu noglabāšanai poligonos ir labs instruments, kā stimulēt atkritumu šķirošanu.

“Ja grozījumi tiks pieņemti, tad tas, protams, atsauksies arī uz sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifu. Jau patlaban ir skaidrs, ka turpmākajos gados daudz lielāku uzmanību veltīsim tam, lai tiktu atšķirots pēc iespējas vairāk pārstrādei derīgo materiālu, kā rezultātā poligonos noglabājamo atkritumu daudzums samazināsies. Pieņemu, ka DRN palielināšana mudinās arī citus atkritumu apsaimniekotājus vairāk domāt par atkritumu šķirošanu,” atzīst Saulīte.

Kā ziņots, Ministru kabineta sēdē 10.septembrī tika atbalstīti grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā, paredzot likmes paaugstināšanu vairākām pozīcijām.

Kā iepriekš norādījuši atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu – “L&T” un “Getliņi Eko” – pārstāvji, izmaiņas DRN likmē veicinās lielāku pievēršanos atkritumu šķirošanai.

Jau vēstīts, ka saskaņā ar VARAM skaidrojumu izmaiņas DRN likmē rosinās iedzīvotājus pārdomāti šķirot atkritumus, kā arī veicinās atkritumu apjoma, kas jāapglabā atkritumu poligonā, samazināšanu un resursu pārdomātu lietošanu, kā arī dažādu atkritumu veidu pārstrādes un otrreizējo izejvielu lietošanas apjomu palielināšanu. Par sadzīves atkritumiem likme tiks paaugstināta 20% apmērā, bet par videi kaitīgām precēm DRN likme tiks paaugstināta 10% apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+