×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. marts, 2017
Drukāt

Nodokli aicina iekļaut degvielas cenā (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeima uzdevusi Finanšu ministrijai (FM) vērtēt priekšlikumu mainīt ceļa nodokļa maksāšanas kārtību. Šādi parlaments reaģējis uz iniciatīvu, kuru portālā “Mana balss” ir parakstījuši vairāk nekā 23 000 pilsoņu, vēstīja “LNT Ziņas”.

Viņi pieprasa atcelt spēkā esošo ceļa nodokli autotransportam un iekļaut to degvielas cenā, līdzīgi kā Igaunijā un Lietuvā. Atbalstīt šo ieceri Saeimu ceturtdien mudināja opozīcijas deputāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Ja nākotnē būs jāmaksā pēc CO izmešiem,tad kāda starpība,kur to dabu piesārņo-vai uz ceļa,karjerā,vai mežā.Cik patērē,tik piesārņo un tik arī maksā.Arī tagad buldozers uz karjerām neaizlido,bet tiek aizvests,kur viņš nedzenā odus,bet saber piem.granti unpa ceļiem tiek aizvesta.Tas pats ir ar meža tehniku.Labi ceļi ir ierīkoti tikai mežos,tālāk tiek bendēti lauku ceļi.Pie sliktajiem lauku ceļiem nav vainīgi tie daži lauku iedzīvotāji,kam tik vien ir kā tā mašīna ar ko reizi nedēļā aizbraukt un arī ziemas nav vainīgas,bet gan viens lielsaimnieks,kas ar savu smago tehniku šos ceļus ir sagrāvuši,bet ceļa nodevu maksā par25%mazāk,nekā tie kas lauž savas mašinas braucot pa šiem ceļiem.Vainīgas ir arī pašvaldības,kas nedomājot par pārējiem iedzīvotājiem atļāva pirkt un īrēt zemi,būvēt kaltes uc.,nepieprasot sakārtot un uzturēt ceļus pa kuriem tiks lielos daudzumos vesti graudi,minerālmēsli utt.

 2. Tagad ceļu būvei grib novirzīt pensiju naudu, jo ceļu nauda, ko ap 550 milj ik gadu iemaksā autobraucēji, tiek novirzīti cietumu, VID ēku, Gaismas piļu būvei, banku un metalurgu glābšanai un citām megaafērām. Ja pateiks, ka šīm afērām tiek izmantota pensiju nauda, valdībai dienas skaitītas, tādēļ nu runā, ka nauda trūkst ceļiem.Nē, ceļiem nauda tiek iekasēta pat vairāk kā pietiekoši, bet kur tā tiek izlietota? Beidzot jāsaka patiesība, nevis jāstāsta pasakas tautai!

 3. Pirms dažiem gadiem pacēla akcīzes nodokli degvielai aizbildinoties ar to ka degvielas cenai Baltijas valstīs jābūt daudz maz vienādai. Par to ka citur degvielas cenā ir iekļauts arī ceļa nodoklis klusēja . Tagad izrādās iekļaujot šo nodokli degvielas cenā degviela būšot dārgāka nekā citur Baltijā.Tā aŗī tas ir jo mūsu degvielas tirgotāji grib nopelnīt daudz un ātri.

 4. Es gan tam nepiekrītu, jo man katru dienu jābrauc uz darbu un gada laikā es to nodokli būšu pārmaksājis jau 6 reizes, bet pašvaldības darbinieki un arī valsts iestādēs strādājošie , kuriem ir dienesta auto jau savai mašīnai pērk degvielu uz darba rēķina( kam citādi lietu pusi kanniņā) un tagad iznāks ka viņam pat tas ceļa nodoklis nebūs jāmaksā, jo degviela jau tā nav jāpērk.

 5. Pieņems abus nodokļus un būs viss ok

 6. Arī man gribās labākus ceļus. Braucu maz un ceļi ir briesmīgi. Es ar mieru maksāt kā auto nodokli, tā pāris centus pie benzina – lai tik labo ceļus. Saprotu, ka nauda ir vajadzīga un kaut kur ir jāņem. Tā auto nodoklis segs minimumu, bet tie centi būs vel klāt no tiem , kuri daudz ceļus lieto.
  Jā un auto nodokli jau nu vajadzētu pastiept kā uz leju kādiem mazajiem WW Polo tipa- tā pacelt kādiem lielajiem Benntly tipa.

 7. ” pieprasa atcelt spēkā esošo ceļa nodokli autotransportam ”
  Un atzīt to par spēkā neesošu, kopš pieņemšanas brīža!!

 8. Cik ilgi valsts vara ņirgāsies par tautu ar ceļe nodokli. Vieni nabagi brauc gadā 50 km – pēc maizītes rezi mēnesī vai divas, un tie citi maļ ceļus no rīta un vakara, indē gaisu no rīta līdz vakaram un abi maksā vienādu nodokli. Jums, FM, Māri Kučinski, Raomond Vējoni, varenais Lemberg, nav kauna?

Draugiem Facebook Twitter Google+