Mobilā versija
+2.9°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
15. janvāris, 2015
Drukāt

Mikrouzņēmumu nodokli sola necelt (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdes deputāti vakar pirmajam lasījumam atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) rosinātos labojumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, kas paredz mikrouzņēmumu nodokļa likmi pirmos trīs darbības gadus saglabāt 9% apmērā.

Deputāti vienojās nosūtīt vēstuli atbildīgās Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātiem, lūdzot šo jautājumu virzīt Saeimā steidzamības kārtā. Deputāti arī nolēma lūgt par atbildīgo noteikt Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisiju.

EM parlamentārais sekretārs Edgars Putra deputātiem atgādināja, ka uzņēmējdarbības uzsācējiem un mazajiem uzņēmumiem nav alternatīvu atbalsta instrumentu atvieglotas uzņēmējdarbības veikšanai, izņemot ES struktūrfondu atbalstu.

Paaugstinot mikrouzņēmuma nodokļa likmi līdz 15%, pastāv risks, ka mikrouzņēmumu nodokļu maksātāju īpatsvars pieaugs par labu pakalpojumu nozarēm, tāpat arī mazie uzņēmumi būs spiesti pārtraukt darbību vai pāriet vispārējā nodokļu maksas režīmā, daļēji atgriežoties “pelēkajā” sektorā.

Mikrouzņēmuma nodokli 9% apmērā no apgrozījuma ieviesa 2010. gada septembrī.

Pērn novembrī, par spīti iebildumiem no uzņēmēju organizācijām, Saeima laboja Mikrouzņēmuma nodokļa likumu, paredzot attiecīgā nodokļa likmes celšanu no 9% līdz 11% 2015. gadā, līdz 13% 2016. gadā un līdz 15% 2017. gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tad jau nepacēla? Vai Šadurskis domā, ka uz nākamajām vēlēšanām vēlētāji to neatcerēšies?

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgākaLauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+