Mobilā versija
-2.2°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
15. janvāris, 2015
Drukāt

Mikrouzņēmumu nodokli sola necelt (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdes deputāti vakar pirmajam lasījumam atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) rosinātos labojumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, kas paredz mikrouzņēmumu nodokļa likmi pirmos trīs darbības gadus saglabāt 9% apmērā.

Deputāti vienojās nosūtīt vēstuli atbildīgās Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātiem, lūdzot šo jautājumu virzīt Saeimā steidzamības kārtā. Deputāti arī nolēma lūgt par atbildīgo noteikt Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisiju.

EM parlamentārais sekretārs Edgars Putra deputātiem atgādināja, ka uzņēmējdarbības uzsācējiem un mazajiem uzņēmumiem nav alternatīvu atbalsta instrumentu atvieglotas uzņēmējdarbības veikšanai, izņemot ES struktūrfondu atbalstu.

Paaugstinot mikrouzņēmuma nodokļa likmi līdz 15%, pastāv risks, ka mikrouzņēmumu nodokļu maksātāju īpatsvars pieaugs par labu pakalpojumu nozarēm, tāpat arī mazie uzņēmumi būs spiesti pārtraukt darbību vai pāriet vispārējā nodokļu maksas režīmā, daļēji atgriežoties “pelēkajā” sektorā.

Mikrouzņēmuma nodokli 9% apmērā no apgrozījuma ieviesa 2010. gada septembrī.

Pērn novembrī, par spīti iebildumiem no uzņēmēju organizācijām, Saeima laboja Mikrouzņēmuma nodokļa likumu, paredzot attiecīgā nodokļa likmes celšanu no 9% līdz 11% 2015. gadā, līdz 13% 2016. gadā un līdz 15% 2017. gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tad jau nepacēla? Vai Šadurskis domā, ka uz nākamajām vēlēšanām vēlētāji to neatcerēšies?

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (8)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+