Mobilā versija
+3.9°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
12. oktobris, 2015
Drukāt

Vai par mazdārziņa labumu tirgošanu jāmaksā nodokļi? (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Rīgas tirgū dažkārt pārdodu savā piemājas dārziņā izaudzēto – zemenes, gurķus, lociņus, pētersīļus un citus zaļumus, dārza puķes. Katru reizi maksāju par tirdzniecības vietu. Gada laikā ietirgoju ne vairāk par 400–500 eiro. Vai man jāmaksā kādi nodokļi? ANNA RĪGĀ

Nē, no tik maziem ieņēmumiem iedzīvotāju ienākuma nodoklis nav jāmaksā. Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 9. panta pirmās daļas 1. punktā teikts, ka gada apliekamajā ienākumā neietver un ar nodokli neapliek ienākumus no lauksaimnieciskās ražošanas un lauku tūrisma pakalpojumu sniegšanas, kā arī no sēņošanas, ogošanas, savvaļas ārstniecības augu, ziedu un parka vīngliemežu vākšanas, ja tie nepārsniedz 3000 eiro gadā, ņemot vērā šā panta 3.1, 3.2 un 3.5 daļas nosacījumus.

Atbilstīgi likuma 11. panta trīspadsmitajai daļai šajā gadījumā persona var nereģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējs.

Šā likuma izpratnē lauksaimnieciskā ražošana ir augkopība (arī koku stādu, sēņu un savvaļas ogu audzēšana), lopkopība (arī truškopība, putnkopība, biškopība un zvērkopība), iekšējo ūdeņu zivsaimniecība (zivju audzēšana privātajās vai fiziskajai personai lietošanā nodotajās ūdenstilpēs) un dārzkopība (arī puķkopība un siltumnīcu saimniecība).

Lauksaimnieciskās ražošanas produkcija šā likuma izpratnē ir augu vai dzīvnieku valsts produkcija, ko realizē nepārstrādātā veidā vai pēc pirmapstrādes. Pārdošanai sagatavotā lauksaimnieciskās ražošanas produkcija var būt ar augstāku pārstrādes pakāpi, ja visa pārstrāde, izņemot lopu kaušanu, ir veikta pašā saimniecībā.

Ja ienākumi ir lielāki, tad, lai noteiktu dienu, kad tie sasniedz 3000 eiro, persona uzskaita ienākumus brīvi izraudzītā veidā, summējot gūtos ienākumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. “šā likuma izpratnē” – ja šis ierēdnis nesaprot, ka likums nav dzīva būtne un tam nepiemīt izpratne, tad kā lai tic, ka ierēdnim piemīt izpratne ?

  2. Pazīstu tirgus drēbi, tāpēc lai Anna nestāsta, ka ar nosaukto produkciju nopelna 400 eiro. Zaļumu buntītes ir ļoti ienesīga manta, kur nu vēl zemenes. gurķi un citi. Jāpieraksta vēl viena nulle. tas būtu patiesāk.

    • Ak tad pazīsti gan... Atbildēt

      Lai notiek tā: Tev turpmākā dzīvē būs gūt bagātību no 600 kvm zemes pleķa un smaga fiziska darba, bet brīvdienās tiks dots tas prieks stāvēt tirgū aiz letes iztiku pelnot. Cerams, ka mūža nogalē varēsi pierādīt, ka atrēķinot ēku aizņemto platību un pleķi uz kura pats stāvi ar vienu vai izšķērdīgi ar abām kājām, kā arī “lielražošanai” paredzētos finansiālos ieguldījumus, un ģimenes – bērnu un mazbērnu noplūkto, samīdīto un apēsto, suņu, kaķu un kaimiņu vistu izkašņāto, nelūgto ciemiņu- “smaidiņu” aiznesto, vēl būsi nopelnījis kaut vai tik cik Anna.

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (14)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+