×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
28. augusts, 2012
Drukāt

Nodokļu atbalsta pasākumam varēs pieteikties no oktobra

Foto- LETAFoto- LETA

Nodokļu atbalsta pasākums tiks sākts 1.oktobrī un no šī datuma trīs mēnešus nodokļu maksātajam būs tiesības iesniegt pieteikumu par piedalīšanos atbalsta pasākumā, šodien nolēma valdība.

Pieteikums būs jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā par šīs iestādes administrētajiem nodokļiem un pašvaldības institūcijā, kas administrē nekustamā īpašuma nodokli un ar to saistītos maksājumus.

Šī atbalsta pasākuma mērķis ir atvieglot ekonomiskās krīzes laikā radušos nodokļu parādu slogu.

Kā ziņots, Saeima jūlijā pieņēma Nodokļu atbalsta pasākuma likumu, kas paredz: tiem, kas būs samaksājuši nodokļu pamatparādu un soda naudu 10% apmērā līdz noteiktam datumam, būs iespēja dzēst visu nokavējuma naudu un soda naudu 90% apmērā.

Atbalsts būs attiecināms uz šādiem nodokļu veidiem: iedzīvotāju ienākuma nodoklis, uzņēmumu ienākuma nodoklis, pievienotās vērtības nodoklis, akcīzes nodoklis, valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, nekustamā īpašuma nodoklis, dabas resursu nodoklis.

Noteikumi paredz, ka nodokļu administrācija no oktobra informēs un konsultēs par atbalsta pasākumu. Pieteikties atbalsta pasākumam varēs trīs mēnešu laikā no oktobra.

Ja atbalsta pasākuma pamatparāds, ar to saistītā nokavējuma nauda un soda nauda ir nodoti tiesu izpildītājam piedziņai, iesniegumam par piedalīšanos atbalsta pasākumā pievieno lēmuma par nokavēto nodokļu maksājumu piedziņu izpildes izdevumu samaksas apliecinājumu, paredz valdībā atbalstītā kārtība.

Ja trešā persona vērš piedziņu uz nekustamo īpašumu, attiecībā uz kuru izveidojies lēmumā par nodokļu atbalsta pasākuma piemērošanu iekļautais nekustamā īpašuma nodokļa parāds, nodokļu administrācijai ir tiesības apturēt lēmumu par atbalsta pasākuma piemērošanu attiecīgajā daļā un veikt piedziņu vispārējā kārtībā, lai nodrošinātu nodokļu administrācijas prasījuma izpildi.

Par pamatparādu tiks uzskatīta summa, kas noteikta 2011.gada 1.septembrī un nav samaksāta līdz atbalsta pasākuma sākšanas dienai. Nekustamā īpašuma nodokļa pamatparāds tiks noteikts katras pašvaldības administratīvajā teritorijā.

Nodokļu atbalsta pasākums iecerēts kā vienreizēja aktivitāte. Tas ir viens no pasākumiem, kas paredzēts plānā ēnu ekonomikas apkarošanai un godīgas konkurences nodrošināšanai.

Finanšu ministrija skaidro, ka informācijas sistēmas uzbūves specifikas dēļ nav iespējams identificēt precīzu nodokļu maksātāju skaitu, kuriem varētu tikt piemērots atbalsta pasākums. Ieņēmumu dienests aplēsis, ka tādu varētu būt aptuveni 110 000 nodokļu maksātāju.

Šā gada janvārī nodokļu parādu kopējā summa bija 928,849 miljoni latu, no šīs summas 205,180 miljonus latu jeb 22,1% veidoja nokavējuma nauda. Gada sākumā kā potenciāli atgūstami tika vērtēti nodokļu parādi 235,929 miljonu latu apmērā, norāda Finanšu ministrija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+