×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
28. aprīlis, 2017
Drukāt

Nodokļu atlaides bankām – lielais noslēpums (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lai aizlāpītu robu valsts budžeta ieņēmumos, ko radītu iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes samazinājums līdz 20% pašlaik noteikto 23% vietā, komersantiem iecerēts atcelt uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) atlaides. To paredz Finanšu ministrijas (FM) sagatavotais nodokļu reformas projekts.

Manis izjautātie uzņēmēji – mazā biznesa pārstāvji – neiebilst pret plānoto UIN atvieglojumu atcelšanu, jo tos, viņuprāt, nepelnīti saņēmušas Latvijā strādājošās komercbankas. Uzņēmēji uzskata, ka nodokļa atvieglojumi būtu vajadzīgi nevis uzņēmumiem, kuri strādājuši ar peļņu, bet tiem, kuriem valsts atbalsts nodokļu atvieglojumu veidā vajadzīgs attīstībai.

“LA” 22. marta un 20. aprīļa numurā jau rakstīja, ka ne tikai licenci zaudējusī Trasta banka, bet arī citas Latvijā strādājošās bankas ir vai ir bijušas iesaistītas no Krievijas plūstošās noziedzīgi iegūtās naudas atmazgāšanā. Kas savukārt liek domāt, ka ar UIN atlaidēm Latvijas valdība netieši atbalstījusi noziedzīgi iegūtās naudas atmazgāšanu.

Bankās par nodokļu atlaidēm runā izvairīgi

Saskaņā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) datiem aizvadītajos divos gados Latvijā strādājošās bankas uzrādīja labu peļņu. 2015. gadā tā sasniedza apmēram 416 miljonus eiro, bet 2016. gadā vēl bija lielāka – 454 miljonieiro. Pērn šo peļņas pieaugumu esot nodrošinājuši ienākumi no “VISA Europe” akciju pārdošanas, kas kompensēja gan galveno banku ienākumu pos-
teņu samazinājumu, gan arī augošos izdevumus nedrošiem parādiem, skaidro FKTK.

Vaicāts, kādā apmērā bankas saņēmušas UIN atvieglojumus, FM pārstāvis Aleksis Jarockis atbild, ka nodokļu administrācijām, tostarp FM, neesot tiesību izpaust nekādas ziņas par nodokļu maksātāju bez viņa piekrišanas. Savukārt Latvijas Komercbanku asociācijā (LKA) atbild, ka neuzkrāj nekādus datus par bankām piešķirtajām UIN atlaidēm.

Arī pašas bankas saņemto UIN atlaižu apmērus neatklāj.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Un mēs vēl iesim uz šādu LABVĒĻU vēlēšanām?!!!
    Nevajag ņirgāties par tautu!

  2. VAi nav dīvaina Latvijas valdības un saeima rīcība izdarot nodokļu atlaides bankām. Ar katru gadu tās paliek arvien biezākas, bet tiek piešķirtas privilēgijas. Vēl jo vairāk ka darījums ir noslepenots, tad jāsāk domāt ka svarīgi cilvēki saņem lielas biezas aploksnes.

  3. Legālie zagļi.

  4. nabadzīgās bankas ir jābalsta ! Visas !

  5. tas ir pilnīgs ārprats! Bankām nodokļu atlaides??? Pie tādas banku peļņas??? Uz pensionāru un apkaunojoši zemo algu saņēmējiem budžets jābalsta, jo bez viņu nodokļiem naudas budžetā pietrūkšot, bet miljonāriem, kas paši neko neražo, tikai dzīvo kā augļotāji uz kredītu rēķīna un par katru sīkāko pakalpojumu arvien lielāku naudu plēš, tiem pienakas nodokļu atlaides. Tas ir galīgi aiz saprāta robežām nabaga grašiem

Draugiem Facebook Twitter Google+