×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. decembris, 2012
Drukāt

Nodokļu atvieglojumi zemniekiem


Lai ekonomiski aktīvais lauksaimnieks saņemtu atvieglojumus, izdarīti grozījumi divos nodokļu likumos: Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā un Likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli. Tās stāsies spēkā ar 2013. gadu.


 

Subsīdijas neapliks ar nodokli

Tiem lauksaimniekiem, kas ir Iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāji, no aplikšanas ar ienākuma nodokli atbrīvos 2013. gadā saņemtās summas, kas izmaksātas kā valsts atbalsts lauksaimniecībai vai Eiropas Savienības atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai.

 

Nodoklis darba vieglajam auto

Uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokli maksā par komersanta vai zemnieku saimniecības īpašumā vai turējumā reģistrētu vai uz darba līguma pamata lietotu, vai arī patapinātu vieglo transportlīdzekli, kurš paredzēts pasažieru un to bagāžas pārvadāšanai, kurā sēdvietu skaits, neskaitot vadītāja vietu, nepārsniedz astoņas sēdvietas un kurš reģistrā reģistrēts kā vieglais, vieglais pasažieru vai vieglais plašlietojuma automobilis.

Nodokli maksā atbilstoši transportlīdzekļa motora tilpumam šādā apmērā:

1) līdz 2000 cm3 – 19 lati mēnesī;

2) no 2001 cm3 līdz 2500 cm3 – 30 lati mēnesī;

3) virs 2500 cm3 – 40 lati mēnesī.

Nodoklis par transportlīdzekli, kurš nav iepriekš minēts, ir 30 lati mēnesī.

Ja zemnieku saimniecība lieto transportlīdzekli uz darba līguma pamata vai pamatojoties uz patapinājuma līgumu, šī zemnieku saimniecība maksā uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokli. Tas ir piemērojams tad, ja transportlīdzekli uz patapinājuma līguma pamata lieto vairāk nekā 15 dienas viena kalendārā mēneša laikā.

 

Lauksaimniekus 
atbrīvos

Ja lauksaimniecības produkcijas ražotājs (zemnieku saimniecība vai komersants) šo auto izmanto saimnieciskās darbības nodrošināšanai un sasniedz noteiktu ieņēmumu slieksni, tad var saņemt nodokļa atbrīvojumu. Tas pienāksies tikai tad, ja zemnieku saimniecība vai komersants apstrādā īpašumā, pastāvīgā lietošanā vai nomā esošu lauksaimniecībā izmantojamo zemi un saņem vienoto platību maksājumu un ja ieņēmumi no lauksaimnieciskās ražošanas pēdējā pārskata gadā ir bijuši vismaz 3000 latu.

Zemnieku saimniecībām vai komersantiem, kuru īpašumā, turējumā vai valdījumā ir vairāki vieglie transportlīdzekļi, nodokļi par pirmo transportlīdzekli nebūs jāmaksā, ja ieņēmumi no lauksaimnieciskās ražošanas iepriekšējā pārskata gadā būs 3000 latu apmērā, un par katru nākamo transportlīdzekli ieņēmumi no lauksaimnieciskās ražošanas iepriekšējā pārskata gadā būs 50 000 latu apmērā.

Piemēram, saimniecībai, kurai ir divas automašīnas, ieņēmumiem jābūt vismaz 53 000 latu apmērā – par pirmo transportlīdzekli 3000 un par otro 
50 000, savukārt, ja ir trīs vieglās automašīnas, tad ieņēmumi jānodrošina 103 000 latu apmērā.

Ja zemnieku saimniecība vai komersants neklasificējas iepriekšminētajiem kritērijiem, tad tāpat kā līdz šim atbrīvojumu no nodokļa nomaksas tas var saņemt, ja transportlīdzeklis tiek izmantots tikai un vienīgi savas saimnieciskās darbības vajadzībām, komersantam vai zemnieku saimniecībai tas ir jādeklarē CSDD reģistrā un transportlīdzeklis ir jāaprīko ar maršruta kontroles sistēmu (GPS).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+