×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
29. marts, 2017
Drukāt

Nodokļu iekasētāji vēršas pie sabiedrības un ievieš jaunu vārdu: #atkrāpies (28)

Finanšu ministre Dana Reizniece Ozola un Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja Ilze Cīrule. Foto - LETAFinanšu ministre Dana Reizniece Ozola un Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja Ilze Cīrule. Foto - LETA

Pirmo reizi Latvijā vairāk nekā 20 valsts pārvaldes institūcijas un sadarbības partneri ir apvienojušies kopīgā pretkrāpšanas iniciatīvā #atkrāpies, informē Finanšu ministrija (FM).

“Krāpšana mūsu ikdienā sastopama dažādos veidos un kļuvusi par daļu no ikdienas rutīnas jeb notikumiem, kas mēdz paslīdēt garām bez būtiskas ievērības vai rīcības. Iespējams, tas tāpēc, ka gan valsts, gan Eiropas Savienības (ES) budžets ir šķietami netaustāms, salīdzinot ar personīgo maciņu un tā saturu. Tomēr arī tā ir mūsu nauda, un mums katram jāuzņemas maza daļa atbildības tās aizsargāšanā, skaļi paužot – ja neesi godprātīgs, atkrāpies!,” uzsver Nata Lasmane, Finanšu ministrijas Krāpšanas apkarošanas koordinācijas dienesta (AFCOS) vadītāja, ES fondu Revīzijas iestādes vadītāja.

VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule uzsvērusi, ka krāpšanās, īpaši nodokļu jomā, ir ļoti grūti pakļaujama cīņai, ja sabiedrība pret to izturas kā pret pašsaprotamu parādību. “Mums ikvienam ir jāsaprot, ka ar katru preci un katru pakalpojumu, ko saņemam bez čeka, mēs ilgtermiņā aplaupām sevi, savu ģimeni un arī valsti,” viņa saka.

Lai kopīgi cīnītos pret ēnu ekonomiku, korupciju un citām negodprātīgām darbībām, kas ietekmē valsts budžetu un kopējo sabiedrības labklājību, tiek īstenota valsts pārvaldes sociāli informatīvā kampaņa jeb pretkrāpšanas kustība – #atkrāpies! Kustības ilgtermiņa uzdevums ir panākt iedzīvotāju nulles toleranci pret krāpšanos.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Sabiedrība vēršas pie nodokļu iekasētājiem Atbildēt

  Maize nav luksusa prece,kuru jāapliek ar tik pat augstu PVN kā omārus un Havanas cigārus!

 2. Jauki!

 3. stubeņi

 4. Vēl nobeigumā – man saka, lai atkrāpjos! Značit jau defoltā skaitos krāpnieks! Nu dajot!

 5. Krāpnieki saka, lai atkrāpjās 😀 Nejēdzīgs uzsauciens. Lai aicinātu tautu palīgā, palīdziet tautai! Samaziniet nodokļus un tad sakiet, lai ziņo pa tiem, kuri nemaksā! A ko jūs? Uztaisāt otrādi, atņemat un prasiet atņemtajam, lai viņš vēl par to paldies pasaka 😀 Kad vienreiz aizies, nodokļiem jābūt samaksājamiem, tad arī tos maksās! Visi maksās! Ors, uztaisa tiltu, kur nokrāpās par pāris 10ļimakiem, tautai prasa, lai atkrāpjas par eirīti! DOma jau laba un cēla, bet nevienlīdzīga un izpildījums klibo!

 6. Jo vairāk čakarēsiet tautu ar nodokļiem,jo mazākas izredzes apkarot aplokšņu algas.Tās tikai pieaugs.

 7. Par atkrāpšanos Atbildēt

  Dīvaini ZZS izturējušies Kapu tramvaja lietā. A.Krauze skaļi pasludināja, ka Kapu tramvaju nepieļaus īstenot, bet visi darbi liecina par pretējo. Lielo Kapu teritorijas atpirkšana Finanšu ministrei nav plānos, CFLA izvairījusies saskatīt acīmredzamos projekta “melus”, kurus sabiedrībā ir pierādījuši eksperti. Finanšu, Satiksmes, VARAM ministri nav pievērsušies Kapu tramvaja sabiedrībā plaši diskutētajai projekta apspriešanai. Vēstules prezidentam un premjeram palikušas bez atbalss.
  Toties Finanšu ministre jau gatava atteikties no attaisnotajiem izdevumiem, neskatoties uz to, kā ļaudis pārpludina VID. Tā ir tā nabadzības plaisas likvidēšana? Vai D.R.Ozola domā, ka cilvēkiem tik ļoti patīk pildīt tās deklarācijas, viņiem nav ko darīt? Nabadzība viņus uz to spiež. Tad vienreiz taisnības vārdā uzlieciet lielajām pensijām griestus kā tas ir citās valstīs, tajā pašā Eiropā. 6000 eur katru mēnesi maksājam exprezidentam no sava nabadzīgā sociālā budžeta, bet eksperti apgalvo, ka viņš jau sen savu pensijas uzkrājumu iztērējis.

 8. atkal meita ar māti kopā… vajag darīt to un šito

 9. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 10. 97 000 bezdarbnieku!!!!!!!!!!!!!!!! jūs ticat, ka tie visi nestrādā??????????? parazītu valsts

 11. Kas ir manā makā ieripojis, tas mans. Ne jau korupantu, siltumnīcas apstākļos audzētie jaunbagātnieki un viņu pakalpiņi norādīs mana maka godīgumu. Vispirms notīriet šļuru no sevis, tad tikai iedrošinieties rādīt ar pirkstu uz citiem. Otrs kas jāliek šai šaikai aiz auss, beidziet visas nebūšanas novelt uz ES prasībām. Dēļ kārotajiem ES komisāru krēsliem esat Latviju par posta zemi izveidojuši.

 12. Varbūt beidzot kas mainīsies uz labu pēc Vienotības neliešu gadiem ilgās plosīšanās. Pēc Dombrovska un zagļiem un čekas pakalpiņiem, ar ko viņš koķetēja, bendes bluķis raud.

 13. Kainšvainlībtdihs Atbildēt

  Sākumā jau valdībai bij jārāda piemērs. Ko tad viņi grib, ķip valdība vienīgie, tauta tik godīgā?

 14. Kaut kas muļķīgs! Nez vai ir pareizi par krāpšanos un naudas lietām runāt, šo naudu nejēdzīgi tērējot.
  Cik saprotu, nemainīga un cementēta sistēmas politika ir visā vainot tos, kas naudu vēlas paturēt sev, neļaujot uz sveša rēķina iedzīvoties politbirojam…
  Ļoti īpatnēji!

 15. Hei !!! Atkrāpieties un atdodiet nokrāptās pensijas , kuras sarēķinājāt ar nepareziem- negatīvim indeksiem, atdodiet par visiem gadiem, nevis tikai par tekošo.

  • Un kā paliek ar pensijām? Gadiem krāju un pēc tam Jūs tautas kalpi man visu nozagāt. Kā ir ar VID ēku, kas atrodas uz privātas personas zemes un tiek īrēta par 200,000 EUR mēnesī!??? Vai valsts uz savas zemes nevarēja savu VID ēku uzcelt? Nē! Jo jāiznieko 2,4 milj eiro gadā, tikai par to, ka VID ēka īrē zemi no kaut kāda pidara, kurš visdrīzāk arī strādā par “tautas kalpu”. Varbūt VID’s #atkrāpies pats un rādi piemēru tautai! Ceru uz saprotošu atbildi no VID un tautas kalpu puses.

 16. Bet kur nopelniit-viss izniicinaats.

 17. Vispirms vajadzētu atkrāpties tiem, kas mūs gadiem ilgi ir krāpuši un turpina to darīt, kas kļuvuši uz mūsu rēķina ”no pelniem” bagāti!

 18. Karrrrrrrrrrrrrrrr karrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, atkāpjās žagatas, kaarrrrrrrrrr….

 19. Jānis Labrencis Atbildēt

  Mums ir tāds nodoklis PVN. Vienu tā daļu PVN priekšapmaksu maksājam jau pirms esam uzsākuši ražošanu. Faktiski tas ir nodoklis mūsu ieguldījumiem ražošanā. Ja valsts ir izņēmusi savu daļu 21% apmērā no maniem ieguldījumiem uzņēmējdarbībā, tad kāpēc man pēc tam vispār valstij ir jāmaksā kāds nodoklis? Nestāstiet, ka to maksā pircējs. Viss ir jāmaksā te pat un uz reiz.

 20. Ziniet, ko? Atkrāpieties vispirms paši! Beidziet deklarēties Monako, maksājiet nodokļus! Beidziet, cienījamie deputāti, saņemt neskaitāmos pabalstus un kompensācijas. Jūs taču dzīvojat kā komunismā un beidziet te rīkot muļķīgas kampaņas cilvēkiem, kuri skaita ubagu grašus! Tikai nedomājiet, ka tauta ir dumja un neko neredz, nāks vienreiz Jums atmaksa, nolādētie miljonu dalītāji!

 21. Pašvaldībām - atkrāpties! Atbildēt

  Pēkšņi pusbrankrotos nonākušas pašvaldības, īpaši Rīgā, nu vēl sākšot ar safantazētu kadastra vērtību palīdzību padzīt no vairākiem Rīgas novadiem tajos varbūt pat divi simti gadus ilgi nodzīvojušas dzimtas no saviem nelielajiem īpašumiem. Tomēr šeit vairs nebūs tas kas notika 19. gadsimta Dienvidamerikā, kad kolonizātori tādā veidā padzina pamatiedzīvotājus no senajām dzīvesvietām. Un izskatās, ka VID taisās mēmi iet tāsdām pašvaldībām pakalpot, un plēst no nabagiem daudszkārt lielākus nodokļus. Kas te notiek??

 22. Kā es, kā parasts pilsonis, varu novērst krāpniecību varas struktūrās. Ja pat FM ministre par katru cenu par VID vadītāju gribēja pieņemt Koļegovu. Neviens krāpnieks nav saņēmis sodu: vai nu aizrotē vai pamet amatu. Kāpēc klusums par iepriekšējiem VID vadītājiem-Jakānu un Jezdakovu? Kāpēc klusums par “mantojumu” saņēmušām personām? Ne jau parastā tauta jāmāca, bet gan tas apkaklīšu klans.

 23. Protams, neviena vārda, par Valsts kases, nodokļu maksātāju naudas izkrāpšanu. Kā viņas, Reizniece un Cīrule, nenogurst, no “makaronu karināšanas”. Tur ir jābūt iekšām!

 24. Siem diviem melnajiem engeliem vajag atkrapties no sis pasaules .

 25. Atkāpies, pamuļķe!

Draugiem Facebook Twitter Google+