×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
3. februāris, 2015
Drukāt

Nodokļu mazināšana, visticamāk, beigusies (10)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Ar pašreizējo nodokļu naudu nepietiek, lai uzturētu valsti un vienlaikus nodrošinātu cilvēka cienīgus dzīves apstākļus Latvijas iedzīvotājiem. Šāda atziņa izskanēja janvārī Eiropas Savienības mājā sarīkotajā konferencē par nodokļu politiku Latvijā.

Stāvoklis dramatisks

Foto – LETA

“Ja nebūtu Eiropas Savienības fondu, Latvijā pat nebūtu iespējams uzbūvēt ceļus, skolas, slimnīcas,” uzskata Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone. Viņasprāt, valstī situācija ir dramatiska. Tās novēršanai neatliekami jārīkojas. Iedzīvotāju skaits ik gadu samazinās, no valsts aizbraukuši ap 200 000 darba spējīgo iedzīvotāju, vienlaikus sarūk arī uzņēmumu skaits. Tikai trīs procenti uzņēmumu maksā nodokļus, veidojot valsts budžetu. Ik gadu valsts pārvalde pieprasa arvien vairāk naudas, taču tās darbība nekļūst efektīvāka. Pēc viņas domām, Latvijā ir pārāk lieli tā sauktie darbaspēka nodokļi, kurus darba devēji maksā par darba ņēmējiem. No Latvijas aizbraukušie, lūk, sola atgriezties, ja viņu atalgojums “uz rokas” būšot 1000 eiro mēnesī. Bet tad uzņēmēju izdevumi par vienu strādājošo kopā ar valstij maksātajiem nodokļiem būtu 2000 eiro mēnesī.

Kā viņa agrāk paudusi, lai nodrošinātu valsts budžetu tā pašreizējā apmērā, vienam darba spējīgam iedzīvotājam, kādu valstī ir aptuveni viens miljons, nodokļos būtu jāsamaksā 7000 eiro gadā. Taču ministriju pieprasījumi ik gadu aug, pēc tiem spriežot, piemēram, 2017. gada budžetā papildus būtu nepieciešami 1,2 miljardi eiro.

Kā atzīst Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens, pērn no 800 000 strādājošo 17% saņēma mazāku atalgojumu par oficiāli noteiktajiem 320 eiro mēnesī.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Sākas paisums!

 2. skolas slēdz tāpat arī slimnīcas ceļi paliek arvien sliktāki ministrijas aug kā sēnes pēc lietus. Mēs visi parastie mirstīgie drīzāk nodrošinām lai tādiem cilvēkiem, kā Līga Meņģelsone būtu darbs un pēc šīs kundzes ieskatiem cienīga dzīve – lūdzu aizbrauciet uz laukiem un paskatieties, kā dzīvo cilvēki kuri vēl nav aizbēguši no šejienes un tikai tad gvelziet par nodokļu politiku – tā jau saka paēdis neēdušu nesapratīs – jau gadu desmitu šis teiciens ir topā.

 3. Nebeidzamo eksperimentu vietā-Eiropas progresīvos nodokļus!

 4. Lai nodrošinātu cilvēka cienīgus dzīves apstākļus Latvijas iedzīvotājiem,tad ar 75 eiro neapliekamo minimumu un sociālajiem pabalstiem samazinātas PVN likmes vietā pārtikai,nekādi nepietiks! Latvijā jaievieš Briseles,Māstrihtas,Lisabonas (iedzīvotāju un uzņēmumu) ienākuma nodoklis pēc maksātspējas principa,diferencēts kapitāla pieauguma nodoklis,6% PVN likme pārtikai (nevis briljantiem,viskijam un bentlijiem) un obligātā veselības apdrošināšana,bez kuras esam palikuši tikai Latvijā!

 5. Aug ministriju pieprasījumi? Atbildēt

  Bet vai ir Latvijā pieprasījums pēc trīspadsmit ministrijām? Eiropas bagātākajā valstī Šveicē ir tikai septiņas ministrijas! Bet iedzīvotāju tur ir piecas reizes vairāk! Neesat vēl pamanījuši? Ar ko tad nodarbojas,cienījamie politiķu kungi,jūsu daudzie,labi atalgotie štata un ārštata padomnieki??! Pat Briselē ir tikai desmit ministrijas!!!

 6. Meņģelsone tikai šodien to pamanīja?

 7. Ar pašreizējo nodokļu naudu nepietiek? Atbildēt

  Protams! Gandrīz neviena valsts pasaulē,ieskaitot pat pašas visbagātākās-Apvienotos Arābu Emirātus,Kuveitu,Sauda Arābiju,Bruneju,ASV,Šveici,Dāniju,Nīderlandi uttt.nevar atļauties,kā Latvija-samazināt IIN saviem bagātniekiem!

 8. Beidzot ari Zilem PIELEC,ka PSRS sistemas KASTRALA vertesana ir no Kadastra likuma AR STEIGU IR JAIZBALSO.Par cik 9maija Ziemelkorejas vadonis bus Maskava VZD vertetaji var konkursa pieteikties turpinat SOCIALISMA IDEJAS.

 9. ja katru dienu kāds sauc, ka “valstij ir jāpalielina fianansējums” – sākot no Pakalniņas filmām, kuras neviens neskatās, un beidzot ar pabalstiem pataloģiskiem slaistiem, kas gadu desmitiem ir spējīgi dzīvot uz pabalstiem un izvairīties no jebkāda darba -,

  tikmēr arī būs “pārmērīgais nodokļus slogs”. Tā kā pabalstu, subsīdiju, dotāciju, “lielāka valsts finansējuma” dīcēji darbojas nonstopā, turklāt ar nekritisku, slinku un angažētu žurnālistu atbalstu, arī nodokļi augs un privātais bizness var kaut vai sprāgt nost.

  • Neviens oficiāla finansējuma lūdzējs (kultūras darbinieki, sportisti, zinātnieki u.c.) nespēj notērēt tik daudz, cik “politiķu” mahinatori – Rīgas Satiksme, Rīgas dome, Latvijas valdība un uzpūstais birokrātiskais ierēdņu aprāts.

Draugiem Facebook Twitter Google+