×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
28. novembris, 2017
Drukāt

Nodokļu parādnieki pliki un nabagi (18)

Arī telpu iznomātāja SIA "TPD" nekustamais īpašums Rīgā, Matīsa ielā, nodots piespiedu pārdošanai izsolē. Publicitātes fotoArī telpu iznomātāja SIA "TPD" nekustamais īpašums Rīgā, Matīsa ielā, nodots piespiedu pārdošanai izsolē. Publicitātes foto

Daļa nodokļu parādu veidojušies krāpšanu rezultātā, tāpēc tie drīzāk būtu uzskatāmi nevis par nodokļu parādiem, bet valstij radītiem zaudējumiem. Valsts Ieņēmumu dienesta (VID) iespējas atgūt šo naudu ir visai niecīgas. VID mērķis ir trīs gadu laikā dzēst reāli nepiedzenamos parādus aptuveni viena miljarda eiro apmērā. No kopējā vairāk nekā miljarda eiro parāda Latvijas valsts budžetam reāli piedzenami esot vien vairāk nekā 155 miljoni eiro, informē VID amatpersona.

Lielāko nodokļu parādnieku jaunākais saraksts liek uzdot jautājumu par valsts sodu jēgu. Pēc lieliem uzrēķiniem uzņēmumi nokļūst parādnieku sarakstā, izsludina maksātnespēju, bet parādi paliek. Tā parādnieku sarakstā novembrī augstajā piektajā vietā nokļuvis SIA “Riepu bloki”. Lietoto riepu savācēja un pārstrādātāja parāds ir 13,072 milj. eiro.

Par šī uzņēmuma nedienām ar Valsts vides dienestu (VVD) un riepu kariem “Latvijas Avīze” jau rakstījusi vairākkārt. Uzņēmums par samaksu atbrīvoja citus uzņēmumus no vecajām riepām un nepieciešamības maksāt dabas resursu nodokli. SIA “Riepu bloki” direktors Aivars Grūbe noliedza, ka būtu plānojis novest uzņēmumu līdz maksātnespējai, lai izvairītos no atbildības par uzkrātajām riepām. Taču problēmas sagādājušas riepu pārstrādes nepietiekamās jaudas.

Ar 31. decembri VVD lauzīs atkritumu apsaimniekošanas līgumu arī ar SIA “Nordic Recycling” un AS “Latvijas Zaļais elektrons”, tiem piemērojot 8,3 miljonu un 13,7 miljonu eiro sodu par nenomaksāto dabas resursu nodokli.

VID no vides dienesta aprēķinātā dabas resursu nodokļa 20,02 milj. eiro piedzīs 1%, neslēpj S. Garanča. Tas nozīmē, ka nodokļu parādnieku sarakstā būs vēl divi jaunpienācēji ar būtisku pienesumu.

Uzņēmums SIA “Riepu bloki” pārsūdzēja VVD aprēķināto sodu 12,9 miljonu eiro apmērā par videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanas sistēmas piemērošanu. To izdarījis arī uzņēmums “Nordic Recycling”.

Arī telpu iznomātāja SIA “TPD” nekustamais īpašums Rīgā, Matīsa ielā, nodots piespiedu pārdošanai izsolē. Publicitātes foto

Lielie parādnieki – labi zināmi

VID novembrī publicētajā nodokļu parādnieku sarakstā pirmo četru lielāko parādnieku vidū nav vērojamas izmaiņas. Pirmo vietu stabili ieņem elektronikas preču vairumtirdzniecības uzņēmums SIA “Tendem Neman”, kuras saimnieciskā darbība šā gada aprīlī izbeigta. Uzņēmuma parāds Latvijas valstij sasniedzis jau 60,1 milj. eiro un katru mēnesi kļūst arvien lielāks. “Tendem Neman” vienīgais īpašnieks ir Lietuvas pilsonis Nikolajs Siņagins.

Otrs lielākais parādnieks ir Latvijā nereģistrēts uzņēmums “Polietica Plastic SETR” , kura parāds Latvijas valstij sasniedzis 28,1 milj. eiro.

Trešais lielākais parādnieks ir maksātnespējīgā Liepājas ostas stividorkompānija AS “Liepājas osta LM”, kuras parāds valstij šā gada novembrī sasniedzis 23,26 milj. eiro. “Liepājas osta LM” bija maksātnespējīgā metalurģijas uzņēmuma “Liepājas metalurgs” meitasuzņēmums. Kā liecina “firmas.lv” dati, uzņēmums pērn nodarbināja 16 cilvēkus un apgrozīja 369 tūkst. eiro.

Ceturtajā vietā parādnieku sarakstā novembrī ir kokmateriālu un būvmateriālu tirgotājs SIA “Ormus” ar 20,99 milj. eiro nodokļu parādu. Uzņēmums jau 2015. gadā izslēgts no pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistra.

Vērš piedziņu pret parādnieku nekustamo īpašumu

Šobrīd aktīvas izsoles ir vairākiem Valsts ieņēmumu dienesta parādniekiem. Vērtīgākais īpašums, pret kuru vērsta piedziņa, ir atklātās muitas noliktavas SIA “Transimpeks terminal” nekustamais īpašums Rīgā, Zārdu ielā. Uzņēmums lielāko nodokļu parādnieku sarakstā ar 290 tūkst. eiro parādu ieņem 490. vietu. Īpašuma, kuru veido zemes gabals un trīs ēkas (noliktavas un angārs), tirgus vērtība ir tuvu miljonam eiro, taču piespiedu pārdošanas vērtība noteikta zemāka – 683 tūkst. eiro. Tā kā īpašumam reģistrēta hipotēka par labu AS “Trasta Komercbanka” un bez VID piedziņas ir vēl arī citas, tad veiksmīgas izsoles gadījumā valstij atgūstamā summa varētu arī nesegt nodokļu parādu.

Arī telpu iznomātāja SIA “TPD” nekustamais īpašums Rīgā, Matīsa ielā, nodots piespiedu pārdošanai izsolē. Šī uzņēmuma parāds valstij sasniedzis 381 tūkst. eiro, kas ļauj ierindoties nodokļu nemaksātāju topa 365. vietā. 114 tūkst. eiro vērto ēku piespiedu pārdošanas vērtība noteikta par 45% zemāka nekā tirgus vērtība – 62,7 tūkst. eiro.

Valsts Ieņēmumu dienests vērsis piedziņu arī pret kokapstrādes SIA “Luk” īpašumu Mērsraga novadā. Piespiedu pārdošanas vērtība ražošanas un noliktavas ēkām noteikta 105,7 tūkst. eiro (to tirgus vērtība 176 tūkst. eiro). Parāds valstij – 33,3 tūkst. eiro.

13. novembrī VID pārtraucis nodokļu parādnieka – auto tirgotāja SIA “Eiro-auto” – īpašuma izsoli. Šī uzņēmuma parāds valstij bija 34,9 tūkst. eiro. Nodokļu piedzinēji tiesu izpildītājiem nodeva SIA “Eiro-auto” piederošo zemi, autosalonus, lietotu automašīnu tirdzniecības biroju u. c. Rīgā, Skanstes ielā un Raudas ielā, kuru tirgus vērtība vairākkārt pārsniedza parāda vērtību. Īpašuma sākotnējā piespiedu pārdošanas vērtība bija noteikta 2,4 milj. eiro, kamēr tirgus vērtība – 3,7 milj. eiro.

Pārbaudot, vai elektronisko izsoļu vietnē atrodami arī lielāko parādnieku vārdi, nācās konstatēt, ka šiem uzņēmumiem acīmredzot vairs nav īpašumu, pret ko vērst piedziņu. Šobrīd nenotiek neviena izsole, kurā zem āmura būtu kāds no 20 lielāko nodokļu parādnieku īpašumiem.

Likums paredz, ka parādnieka apķīlāto nekustamo īpašumu, lai varētu pārdot par iespējami augstāko cenu un norēķināties ar kreditoriem, tirgo izsolē elektroniskajā vidē.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Sveiki.
  Es esmu Rahel kungs privātā aizdevuma aizdevējs, kurš dod iespēju saņemt aizdevumu ar dzīvības iespējām personām, komercuzņēmumiem, apdrošināšanu utt. Vai jums ir kādas finansiālas grūtības vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai ieguldītu vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai samaksātu rēķinus, meklējiet ne vairāk kā mēs esam šeit, lai padarītu visas jūsu finansiālās problēmas par pagātnes lietu. Mēs piedāvājam visu veidu aizdevumus jebkurā valūtā ar 2% likmi bez avansa maksas. Es gribu izmantot šo lielisko datu nesēju, lai informētu, ka mēs esam gatavi palīdzēt jums ar jebkāda veida aizdevumu, lai atrisinātu jūsu finansiālo problēmu. Ja jā, tad atgriezieties tagad pa e-pastu (rahelcohranloan@gmail.com), lai iegūtu sīkāku informāciju, jūs esat ļoti priecīgs.

 2. tagad tie atbrīvotie ierēdni varēs apsaimniekot tos ipašumus. Viniem algas limenis augstaks, ietaupīt vareja. Varēs arī apsaimniekot. tiks pie jumta virs galvas.
  Tā jau ir bijis iepriekš. kolhozniekam nav liela alga, pilsētnieks ieperinājās.uz gatavu.un nebija ne lielie kredīti, tikai jastradā un jātaupa.

 3. Sajūta, ka dzīvojam greizo spoguļu karaļvalstī. Vai nebūtu lētāk noalgot labu ārzemju ekonomikas speciālistu, nekā algot veselu baru alkatīgu analfabētu?

 4. Ja piemēram Spānijā darba devējs kavējas ar nodokļu nomaksu ,attiecīgie dienesti uzliek arestu saimnieka nekustamam īpašumam un realizē to izsolē.Regulāri tiek pārbaudīti darba līgumi,un iztaujāti darbinieki bez darba devēja klātbūtnes.Ja atklājas nelikumības tad likumu sargu reakcija ir momentāla.

 5. Miljonāru firmas uzrāda it kā apgrozījuma neesamību, bet pa to laiku reģistrē jaunas firmas, kuras ļoti veikli atver jaunus restorānus. Un VID neko???

 6. Kāpēc ja pie 5000€ parāda netiek atņemti īpašumi? Un kāpēc vispār tādus nebāž aiz restēm?

 7. Reali cietumsodi japemero jau pie mazam nodoklu paradu summam, nevis jasak celt breku pie vajpratigu nodoklu apmeriem- kur rezultats zinams-majsatnespeja, uznemymy paraksta uz citu personu vardiem un SIA neparko neatbild un iepuyt liipaaa….cik ilgi musu valsti laus atklati izzagt visas jomas?????????ko reali dara VID????????? Parastos paradniekys tiesu izpilditaji un kreditori izgerbj lidz kaulam…kadel uznemejus ar lepnam masinam un villam-pec papiea “nabadzinus” nemet aiz restem??????

  • Gudriniek, ja tevi apcietinātu par mājokļa nodokļa nesamaksāšanu , kuru tu nejauši būtu aizmirsis nomaksāt, kā tad būtu ?

   • stulbais anduli, vai paēst neaizmirsti? vai arī aizmirsti tikai parādus? uz tualeti neaizmirsti aiziet un bikses nepieliec, ko????

 8. “Pēc lieliem uzrēķiniem uzņēmumi nokļūst parādnieku sarakstā, izsludina maksātnespēju, bet parādi paliek. ”
  Nu, labi, tas sliktu, bet kā citādi? Tā tas ir visā pasaulē…

 9. Mazie, saturieties!!! Atbildēt

  Raksts parāda, ka lielais VID spēj ķert tikai sīkās zivteles. Ja ieņēmumi gadā vienam cilvēkam pārsniegs 15000.- euro, VID izkratīs šo cilvēku līdz pēdējai vīlītei, neskatoties uz to, ka paši VID darbinieki tos 15 tūkstošus saņem pāris mēnešos. Faktiski šis darbības veids, kad mazos aplaupa, bet lielie tiek nesodīti, tas uzdzen vienkārši depresiju. Un šī nodokļu nauda bieži tiek izsaimniekota.

  • sikas ir vieglak aplaupit un par vinam neviens neinteresesies pietam zin ka vinas neies tiesaties jo tas ir bezjedzigi pret sistemu

  • sistema strada.cilveks vienojas ar prokuroru par naudas nomaksu valstij ka cietusai,gaida vestuli ar tiesas spriedumu no tiesas,sanem to ar novelotiem datumiem tad momentali uzrodas LZTI ielien privata konta un nonem naudu atstajot minimumu kas paredzets pec likuma un pa so darbibu nezino ne banka ne pats LZTI un sanemot vina vestuli teu jamaksa jau pa 1000 eiro vairak un nobloke visus kontus pa kuriem tad vel jamaksa cilvekam.piedodiet!vai ta nau tautas laupisana?uzskatu ja ta tas notiek tad LZTI vajadzetu nobloket kontu un pie vina netiek ne vins ne ipasnieks lidz lietas izskaidrosanai,bet nevis noslauc un tad teu janem advokats un jamaksa tam un jamegina cinities par taisnibu.kur tada situacija var griesties un kurs var palidzet!

  • sistema strada.cilveks vienojas ar prokuroru par naudas nomaksu valstij ka cietusai,gaida vestuli ar tiesas spriedumu no tiesas,sanem to ar novelotiem datumiem tad momentali uzrodas LZTI ielien privata konta un nonem naudu atstajot minimumu kas paredzets pec likuma un pa so darbibu nezino ne banka ne pats LZTI un sanemot vina vestuli teu jamaksa jau pa 1000 eiro vairak un nobloke visus kontus pa kuriem tad vel jamaksa cilvekam.piedodiet!vai ta nau tautas laupisana?uzskatu ja ta tas notiek tad LZTI vajadzetu nobloket kontu un pie vina netiek ne vins ne ipasnieks lidz lietas izskaidrosanai,bet nevis noslauc un tad teu janem advokats un jamaksa tam un jamegina cinities par taisnibu.kur tada situacija var griesties un kurs var palidzet!

 10. Es nekadi nevaru saprast ka var VID pielaut tadu paradu tas jau nav viena diena izveidojies man bija paris simtu sie jau pie durvim
  Tur nav kaut kas tirs ????????????

 11. Ja es mēnesi nesamaksāju elektrību vai telefonu,tie nadzīgi var tikt atslēgti. Tad kāpēc VID nevar uzlikt ķepu jau pie mazākiem parāda cipariem,bet gaida miljonus,kurus neviens netaisās maksāt ? Apsurds ! Tad jau arī VID ir vainīgs naudas izsaimniekošanā.

Draugiem Facebook Twitter Google+