×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. oktobris, 2014
Drukāt

Nodokļu parādniekiem liegs piedalīties publiskajos iepirkumos (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Eiro banknotes.

Saeima sēdē ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Publisko iepirkumu likumā, kas paredz liegumu valsts iepirkumos pretendēt uzņēmumiem, kuriem nav nomaksāti visi nodokļi, aģentūra BNS uzzināja parlamenta sēdē.

Par likuma grozījumiem balsoja 77 deputāti.

Grozījumi paredz, ka uzņēmējiem, kuri pretendē uz valsts iepirkumiem, būs jābūt nomaksātiem visiem nodokļiem. Savukārt iepirkuma pasūtītājam no nākamā gada 1.augusta būs pienākums izvērtēt, vai piedāvājums nav nepamatoti lēts, ja uzņēmuma darbinieku vidējais atalgojums būs mazāks par 80%, salīdzot ar vidējo atalgojumu valstī attiecīgajā profesiju grupā.

“Tas veicinās regulāru nodokļu nomaksu, izskaužot gadījumus, kad nodokļu parādi tiek nomaksāti tikai pēc uzvaras valsts vai pašvaldību iepirkumos. Šādā veidā nodrošināsim, ka labvēlīgākā situācijā ir tie uzņēmēji, kas nomaksā visus nodokļus. Pilnīgi absurda ir situācija, ja valsts nodokļos iekasēto naudu izlietojam pasūtījumos, par kuru darbu veikšanu uzņēmēji vai to apakšuzņēmēji saviem darbiniekiem nemaksā nodokļus,” iepriekš norādīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītājs Jānis Ozoliņš.

Līdz šim likums noteica, ka valsts iestādes nodokļu nomaksu pārbauda tikai uzņēmējam, kurš uzvarējis iepirkuma konkursā. Līdzšinējais likums uzņēmējam nodokļu parādu ļāva nomaksāt 10 darbadienu laikā, ja iepirkuma komisija ar konkrēto pretendentu plānoja slēgt līgumu.

Likuma grozījumi paredz, ka valsts un pašvaldību iestādes, pārbaudot visus pretendentus, jau iepirkuma sākuma brīdī no dalības tālākajā konkursā izslēgtu nodokļu nemaksātājus. Uzņēmējam iepirkuma izsludināšanas dienā un līguma slēgšanas brīdī nedrīkstēs būt nodokļu parādi, kas pārsniedz 150 eiro.

Vērtējot nepamatoti lētu iepirkuma piedāvājumu, pasūtītājs turpmāk no nodokļu administrācijas varēs pieprasīt arī atzinumu par uzņēmēja un tā norādīto apakšuzņēmēju vidējās stundas tarifa likmes pamatotību atbilstoši pretendentu veiktajai saimnieciskajai darbībai. Valsts ieņēmumu dienestam atzinums būs jāsniedz 15 dienu laikā.

Līdz ar likuma grozījumiem iepirkuma procedūra papildināta ar izņēmumiem, nosakot, ka no šī gada novembra līgumus par pārtikas produktu piegādi varēs slēgt, ievērojot tā saucamā zaļā iepirkuma prasības.

Tāpat augstskolām nebūs jāpiemēro likumā noteiktās prasības, ja līgumcena būs mazāka par 99 tūkstošiem eiro un ja līgumu slēgs par pakalpojumiem augstskolu studentu piesaistei no valstīm, kas nav Eiropas Savienības dalībvalstis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cik naivi – beidzot Saeima attapusies, ka nodokļi ir arī jāmaksā valsts iepirkuma procesa dalībniekiem ( it kā jau senāk to nezināja…)

Draugiem Facebook Twitter Google+