×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. augusts, 2013
Drukāt

Nodokļu parādu līderim – 12 miljonu latu lielas saistības pret valsti

LETALETA

Latvijā nodokļu parāds virs viena miljona latu ir 40 uzņēmumiem un fiziskajām personām, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie dati par simts lielākajiem nodokļu parādiem valsts budžetā augusta sākumā.

 

Sarakstā iekļautie simts nodokļu parādnieki valstij 1.augustā bija parādā kopumā 120,313 miljonus latu.

Nodokļu parādnieku saraksta līderis jau ilgu laiku ir privātpersona Jevgenijs Jakovļevs, kura parāds augusta sākumā bija pieaudzis līdz 12,543 miljoniem latu. Viņam seko vēl viena privātpersona – Vadims Mitrofanovs – ar 5,019 miljonu latu parādu. Trešais lielākais nodokļu parāds – 4,044 miljons latu – bija kokmateriālu, būvmateriālu un sanitārtehnikas ierīču vairumtirdzniecības pakalpojumu sniedzējam “Chemi Baltic”. Saskaņā ar “Lursoft” datiem šis uzņēmums pieder Latvijas privātpersonai Eduardam Pogorelovam.

Ceturtajā vietā ierindojies uzņēmums “Metalex”, kura nodokļu parāds 1.augustā bija 4,011 miljons latu. Šis uzņēmums pieder kompānijai “Kapitālserviss” un 2011.gada jūlija beigās mirušajam Kasparam Ondzulim. Seko fiziskā persona Ēriks Mingazetdinovs ar 2,541 miljona latu parādu, kā arī atkritumu un lūžņu vairumtirgotājs “Konti” ar 2,308 miljonu latu nodokļu parādu. Saskaņā ar “Lursoft” datiem “Konti” pieder divām Latvijas privātpersonām – Jurijam Apončikam un Vladimiram Ļifanovam.

Septītais lielākais nodokļu parādnieks valstī augusta sākumā bija Andrejs Danengiršs, kura aktuālais parāds bija 2,308 miljoni latu.

Saraksta astotajā vietā ir mežsaimniecības, būvniecības un vairumtirdzniecības jomā strādājošais “Cobold”, kas valstij nav samaksājis 2,232 miljonus latu. Šis uzņēmums pieder divām Latvijas privātpersonām – Ventam Valainim un Jānim Bērziņam. Viņam seko Agris Krūze ar 1,991 miljona latu parādu, bet saraksta desmitnieku noslēdz Ģirts Leimanis, kura parāds valstij ir 1,899 miljoni latu.

Simts lielāko nodokļu parādnieku  sarakstā augusta sākumā bija arī tādi uzņēmumi un fiziskās personas kā “Pilsētmāju institūts “Urban Art”” (971,7 tūkstoši latu), Gatis Saknītis (968,3 tūkstoši latu), “Carnikavas konservi” (843,8 tūkstoši latu), “Daugavpils dzirnavnieks” (760,4 tūkstoši latu) un “Zemgales metāls” (709,6 tūkstoši latu) un citi.

Latvijā šogad augusta sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,038 miljardi latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+