Sports
Ziemas sports

Nodokļu reformas (d)efekts: No bobsleja novērsušies gandrīz visi ziedotāji0


Zintis Ekmanis (pa labi) un Jānis Kols.
Zintis Ekmanis (pa labi) un Jānis Kols.
foto: LETA

“No visiem līdzšinējiem ziedotājiem vairs neziedos gandrīz neviens. Ja dos naudu, tad tikai apmaiņā pret reklāmu,” ar bažām uz iespējām turpināt strādāt visaugstākajā līmenī raugās Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis.

“Tas ir tikai nodokļu reformas dēļ, varbūt visiem uzņēmumiem ne viss ir līdz galam skaidrs. Igaunija dzīvojusi pēc šāda modeļa no 2000. gada un pēdējo trīs gadu laikā viņiem sportā ziedojumi ir septiņas reizes mazāki nekā Latvijai. Tur varbūt ir kompensācijas mehānismi, no valsts tiek vairāk naudas,” “LA” sacīja Zintis Ekmanis.

“Man šķiet, ka 1991. gadā sportu kā nozari tīri naudas izteiksmē novērtēja stipri par maz un tagad, ja ir kādi samazinājumi, visiem liek proporcionāli. Bet izejas cipars bija par mazu,” esošo situāciju ar vēsturisku kontekstu vērtēja pieredzējušais funkcionārs.

“Ja maratonists noskrējis 35 kilometrus un beigām organizatoriem pietrūkst ūdens, ko iedot, jo nav bijis pietiekami daudz naudas – tad sportists atūdeņoja un var nolikt karoti. Līdzīgi mūsu sportā – lielos darbus darām, bet beigām kaut kas pietrūks. Jaunos pilotus nevarēsim aizvest uz trasēm Ziemeļamerikā, liekas slidas uztaisīt, jaunus apavus nopirkt. Un ja nu tādēļ sportists paslīdēs svarīgākajos mačos? Tādas lietas nenotiek tad, ja pie tā piestrādā,” uzsvēra Ekmanis, piebilstot, ka kopējais budžets samazināsies par 15 procentiem.

“Es kā līdzjutējs biju pazemots pēc Riodežaneiro spēlēm, kurās Latvijai nebija neviena medaļa. Labi, ka mums Phjončhanā izdevās izglābt nāciju (Oskaram Melbārdim bronza divniekos – I. S.). Valsts iedeva naudu tehniskajai programmai un labi, ka nopirkām, jo citādāk netiktu sešniekā,” tā Zintis Ekmanis.

Šodien plkst.12 Esplanādē, pretī viesnīcai “Radisson Blu Rīdzene”, notiks iniciatīvas “Es atbalstu sportu!” atklāšana.

Iniciatīvā ir apvienojušās vairāk nekā 50 Latvijas sporta organizācijas un virkne sportistu un treneru. Tajā iesaistījušies kādreizējais hokejists un pašreizējais treneris Oļegs Sorokins, divnieku kamaniņu braucēji Juris un Andris Šici un vieninieku braucēja Ulla Zirne, Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis, skeletona treneris Dainis Dukurs, kādreizējais hokejists Jēkabs Rēdlihs, motosportists Martīss Karro, Latvijas motokrosa blakusvāģiem leģenda Kristers Serģis, kādreizējais sprinteris Ronalds Arājs, florbolists Andis Blinds un citi.

Virkne no viņiem piedalīsies iniciatīvas atklāšanas pasākumā.

Pasākuma laikā sportisti un sporta organizāciju pārstāvji iepazīstinās ar situāciju nozarē, aktuālajiem problēmjautājumiem un prasībām valdībai un politiskajām partijām, savu redzējumu par iespējamiem risinājumiem situācijas uzlabošanai sporta nozarē Latvijā, kā arī dos startu Latvijas sporta izdzīvošanas čempionātam.

LA.lv