×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
17. jūnijs, 2017
Drukāt

Nodokļu sistēma pret cilvēkiem nav godīga, uzskata iedzīvotāji (5)

Zīmējums - Ēriks OšsZīmējums - Ēriks Ošs

Vairums iedzīvotāju uzskata, ka pašreizējā Latvijas nodokļu sistēma nav godīga pret personu un tās ģimeni, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Šogad maijā veiktajā aptaujā iedzīvotājiem tika lūgts izteikt savu attieksmi pret apgalvojumu, ka pašreizējā Latvijas nodokļu sistēma pret personu un tās ģimeni ir godīga. Šādam apgalvojumam pilnībā nepiekrita 36% respondentu, savukārt vēl 33% tam drīzāk nepiekrita.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, kad kopumā Latvijas nodokļu sistēmu par negodīgu atzina 67% iedzīvotāju, šogad šādu viedokli pārstāvošu personu īpatsvars palielinājies par diviem procentpunktiem. Lielākais līdz šim fiksētais šādu viedokli pārstāvošu iedzīvotāju īpatsvars fiksēts 2010.gadā, kad šādu pārliecību kopumā pauda 78% iedzīvotāju.

Pretēju viedokli, proti, ka esošā nodokļu sistēma pret iedzīvotājiem ir godīga, šogad pauda 21% iedzīvotāju, kas ir par trim procentpunktiem mazāk nekā pērn. Vislielākais atbalsts pastāvošajai nodokļu sistēmai fiksēts pagājušajā gadā, kā arī 2005.gadā, kad šādu viedokli pauda 24% iedzīvotāju.

Vēl katrs desmitais respondents šogad nespēja sniegt konkrētu vērtējumu šajā jautājumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Par kādu gan nodokļu sistēmas godīgumu varam runāt,ja pat maize un piens Latvijā tiek pielīdzināti luksusa precēm un aplikti ar tik pat augstu PVN likmi kā Havanas cigāri,austeres,omāri,skotu viskijs un Jamaikas rums! Pat Dienvidāfrikas Republikā deviņpadsmit pārtikas produktiem,tajā skaitā rupjmaizei un piena produktiem tiek piemērota 0% PVN likme! Bet,piemēram,Filipīnās,pensionāri vispār atbrīvoti no PVN maksāšanas!
  Vēl augstāka (25%) PVN likme pārtikas pamatproduktiem ir vienīgi pārtikušajā Dānijā! Vai trešo nabadzīgāko ES valsti Latviju,kurai nepietiek pat naudas slimokasu atjaunošanai,kā visās pārējās ES valstīs,varam pielīdzināt Dānijai??

 2. Tas tika konstatēts jau 2004.gadā! Atbildēt

  “Ar turīgiem darba ņēmējiem izdevīgo Latvijas nodokļu politiku varētu veicināt ienākumu legalizēšanu.Ja jūs gadā nopelnat vienu miljonu eiro,Latvija ir sestā izdevīgākā vieta,kur par šo summu maksāt nodokļus,liecina žurnāla Forbes un auditorfirmas Ernst&Young 51 pasaules valstī veiktais nodokļu pētījums.Aprēķinot cik naudas algotam darbiniekam paliek pēc nodokļu nomaksas,redzams,ka Latvija ir’īpaši draudzīga lielu algu īpašniekiem,taču sarūkot darbinieka algai,arī Latvijas pozīcija kļūst proporcionāli zemāka.Latvijā,pretēji vairumam pasaules valstu,nav progresīvās nodokļu likmes-respektīvi”vienādu daļu savu ienākumu nodokļos maksās gan galīgi nabagi,gan miljonāri”,skaidro Finanšu ministrijas tiešo nodokļu speciāliste Daina Robežniece.Latvija sākotnēji no progresīvās nodokļu sistēmas atteikusies,lai atvieglotu nodokļu administrēšanu.Tagad sistēmu teorētiski varētu mainīt,taču lēmumu pieņēmējiem-politiķiem-ir lieli ienākumi,un progresīvie nodokļi nebūtu viņu interesēs,uzskata D.Robežniece.”
  Skat,”Pētījums:Latvijas nodokļu sistēma ir īpaši labvēlīga lielu algu īpašniekiem”,Egle Klekere,Diena.lv Sestdiena,22.maijs (2004)

 3. Vai nodokļi jelkad ir bijuši godīgi??? Bezjēdzīga prātuļošana.

 4. Ko aptaujāja, tos, kas maksā nodokļus, vai tos, kas nemaksā.

 5. Neviens taču neteica, ka mums būs labāk

Draugiem Facebook Twitter Google+