Kultūra
Teātris un kino

Nofilmē vasaras piedzīvojumus kopā ar vectēvu un piedalies konkursā 16

Agneses Zeltiņas foto

Režisora Vara Braslas topošās spēlfilmas “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” veidotāji sadarbībā ar t/p “Alfa” rīko konkursu, aicinot ikvienu bērnu būt veidot interesantu video filmiņu par vasaras piedzīvojumiem – šoreiz galvenajā lomā liekot vectēvu, informē konkursa rīkotāji.

“Manā atmiņu spogulī ciemošanās pie vecvecākiem ir veldzējošas peldes karstās vasaras dienās, kopīgi makšķerēšanas rīti un prieka pilnas dienas lauku saimniecībā. Bet tās siltākās sajūtas raisa vectētiņa māka caur garšīgiem un nepiespiestiem stāstiem un bagātīgo humora izjūtu apjaust mīlestību pret darbu un ikdienu kā svētkiem. Ja man toreiz būtu bijusi iespēja iemūžināt šos mirkļus – kaut vai savus nedarbus un jautrās izjokošanas, kas tika izspēlētas, arī vectētiņa trāpīgos citātus – man noteikti būtu ar ko palepoties. Tāpēc ar prieku aicinu ikvienu skolēnu atraisīt savu iztēli, būt režisoriem kopīgajos piedzīvojumos ar vectētiņu un radīt savu video stāstu par vasaru,” teic t/p “Alfa” vadītāja Liene Apine.

Režisors Varis Brasla aicina jau no 18. augusta gan bērnus, gan vecākus pulcēties kinoteātros, lai noskatītos ģimenes spēlfilmu „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”, ar ko tiks atklāta Nacionālā Kino centra programma „Latvijas filmas Latvijas simtgadei”. Filma stāsta par lielpilsētas puiku Oskaru, kuram vasara jāpavada mazpilsētiņā pie vectēva. Diemžēl vectēvam nepatīk nīkšana pie datora, netīras krūzītes un meli, turklāt viņam ir arī daži principi. No kariņa līdz sadarbībai un pat draudzībai – kā tas iespējams? „Vectēvs piesaista mazdēlu nevis ar to, ka ir labs meistars, sava amata pratējs, bet galvenokārt ar cilvēcisko godīgumu un stāju,” skaidro režisors Varis Brasla.

Filmas par vasaras gaitām kopā ar vectēvu triju minūšu garumā var iesūtīt konkursa rīkotājiem līdz 31. jūlijam. Piedalīties var bērni un jaunieši vecumā līdz 18 gadiem, balva labākās filmas autoram, – Galactico dāvanu karte simt eiro vērtībā, 2. un 3. vietas ieguvējiem – pārsteiguma balvas no t/p “Alfa”.

LA.lv